Yardım EU_11.0.8_rom yükledim güncelleme gelmiyor

bilal011

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Normal
Cihazım
Sony Xperia
Konular
16
Merhaba telefoum imeı atılmıştı ve root kurulmuştu magisk ile vanced yüklerken kapandı açılmadı ve bende EU_11.0.8_rom kurdum fakat bu romda güncelleme yok uyarısı alıyorum sistem güncellemesi sekmesi bile yok ne yapmam lazım ota güncellemek için link var mı
EEA Avrupa Kararlı Rom
V12.5.3.0.RFNEUXM
[ Android 11 ]
bunu kursam ota ile sorun olur mu? imeı veya root varsa gider mi bootloader kilidi açık

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
EU rom custom romdur, EEA ise stok Avrupa romudur. Güncelleme ile geçiş yapamazsınız.

Romun konusunda nasıl geçebileceğiniz yazıyor zaten.

TWRP ile sıfırdan kurmak isterseniz Recovery bağlantısından indirmeniz lazım, bilgisayardan sıfırdan kurmak isterseniz (BL kilidini kapatmamaya özen göstererek) Fastboot bağlantısından indirmeniz lazım. Size tavsiyem bilgisayar ile kurmanız, daha temiz olur.

Ayrıca isterseniz EU'nun son sürümünü de TWRP üzerinden yükleyebilirsiniz:

Aynı rom olduğu için (yine de ekran görüntüsü atın, kontrol edelim) direkt kurabilirsiniz ancak büyük bir güncelleme olduğu için sıfırdan kurmanız daha mantıklı olur.

bilal011

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Normal
Cihazım
Sony Xperia
Konular
16
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
EU rom custom romdur, EEA ise stok Avrupa romudur. Güncelleme ile geçiş yapamazsınız.

Romun konusunda nasıl geçebileceğiniz yazıyor zaten.

TWRP ile sıfırdan kurmak isterseniz Recovery bağlantısından indirmeniz lazım, bilgisayardan sıfırdan kurmak isterseniz (BL kilidini kapatmamaya özen göstererek) Fastboot bağlantısından indirmeniz lazım. Size tavsiyem bilgisayar ile kurmanız, daha temiz olur.

Ayrıca isterseniz EU'nun son sürümünü de TWRP üzerinden yükleyebilirsiniz:

Aynı rom olduğu için (yine de ekran görüntüsü atın, kontrol edelim) direkt kurabilirsiniz ancak büyük bir güncelleme olduğu için sıfırdan kurmanız daha mantıklı olur.
EU Rom en son halini indirip ota üzerinden kurabilirmiyim ayrıca ümeı veya root gider mi?

raptor187

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Raptor
Cihazım
GM DİSKAVRİ
Konular
0
EU Rom en son halini indirip ota üzerinden kurabilirmiyim ayrıca ümeı veya root gider mi?
Gitmez hocam gitmez bin tane rom değiştirdim ne IMEI gitti ne birşey oldu en azından bu cihaz için konuşuyorum IMEI gitmiyor

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
İndirip direkt kurabilirsiniz hiçbir wipe (temizlik/sıfırlama) yapmadan. Ancak büyük güncelleme olduğu için sorunlu olabilir. Tavsiyem sıfırdan kurulum yapmanız yönünde.

bilal011

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Normal
Cihazım
Sony Xperia
Konular
16
İndirip direkt kurabilirsiniz hiçbir wipe (temizlik/sıfırlama) yapmadan. Ancak büyük güncelleme olduğu için sorunlu olabilir. Tavsiyem sıfırdan kurulum yapmanız yönünde.
Sıfırdan kurmak için fastboot ilemi kurmal gerek önce twrpden nasıl sıfırlarız

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Sıfırdan kurmak için fastboot ilemi kurmal gerek önce twrpden nasıl sıfırlarız
EU Rom'u TWRP ile kuruyoruz genelde, fastboot ile kurmuyoruz zaten. Bildiğim kadarıyla Mi Note 10 Lite'da hafıza kartı girişi yok. Bu nedenle ona göre anlatacağım yolu.

Uyarılar:
- Romu ve eğer rootlamak istiyorsanız Magisk.zip dosyasını bilgisayara indiriyorsunuz.
- Verilerinizi yedekleyin çünkü telefondaki her şey silinecek. Bu konuda uyarıda bulunduğumuz için sorumluluk kabul etmiyoruz.

İşlemler:
1- TWRP'ye girin (son sürüm olmasına dikkat edin).
2- Wipe - Advanced wipe kısmına gelin. Cache + Dalvik + Data + System + Vendor + Internal Storage seçeneklerini seçip aşağıdaki çubuğu kaydırın.
3- TWRP'nin ana ekranına gelin. Reboot kısmından Reboot recovery'e tıklayın (TWRP'ye girecek yeniden).
4- Telefonu bilgisayara bağlayın. Romu ve Magisk dosyasını dahili depolamaya atın.
5- TWRP ana ekranından Install kısmına girip önce roma tıklayın ve çubuğu kaydırın. İşlem bitince (biraz sürecek) geri butonuyla bu çıkarak bu sefer de Magisk dosyasını kurun.
6- Bu işlem de bitince aşağıdan çıkan seçeneklerden Wipe Cache and Dalvik'i seçin. İşlem bitince de Reboot System'e tıklayın.
7- Cihaz 10-15 dakika açılış ekranında kalacak ve açılacaktır.

Not: Bu işlemler sırasında doğabilecek herhangi bir sorun için sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu işlemleri yapmak sizin bileceğiniz bir iş ve sorumluluk size aittir.

bilal011

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Normal
Cihazım
Sony Xperia
Konular
16
EU Rom'u TWRP ile kuruyoruz genelde, fastboot ile kurmuyoruz zaten. Bildiğim kadarıyla Mi Note 10 Lite'da hafıza kartı girişi yok. Bu nedenle ona göre anlatacağım yolu.

Uyarılar:
- Romu ve eğer rootlamak istiyorsanız Magisk.zip dosyasını bilgisayara indiriyorsunuz.
- Verilerinizi yedekleyin çünkü telefondaki her şey silinecek. Bu konuda uyarıda bulunduğumuz için sorumluluk kabul etmiyoruz.

İşlemler:
1- TWRP'ye girin (son sürüm olmasına dikkat edin).
2- Wipe - Advanced wipe kısmına gelin. Cache + Dalvik + Data + System + Vendor + Internal Storage seçeneklerini seçip aşağıdaki çubuğu kaydırın.
3- TWRP'nin ana ekranına gelin. Reboot kısmından Reboot recovery'e tıklayın (TWRP'ye girecek yeniden).
4- Telefonu bilgisayara bağlayın. Romu ve Magisk dosyasını dahili depolamaya atın.
5- TWRP ana ekranından Install kısmına girip önce roma tıklayın ve çubuğu kaydırın. İşlem bitince (biraz sürecek) geri butonuyla bu çıkarak bu sefer de Magisk dosyasını kurun.
6- Bu işlem de bitince aşağıdan çıkan seçeneklerden Wipe Cache and Dalvik'i seçin. İşlem bitince de Reboot System'e tıklayın.
7- Cihaz 10-15 dakika açılış ekranında kalacak ve açılacaktır.

Not: Bu işlemler sırasında doğabilecek herhangi bir sorun için sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu işlemleri yapmak sizin bileceğiniz bir iş ve sorumluluk size aittir.
root dosyası var mı? dosyaları nereye nereye atacağım zip rar oalrak mı direk atacağım ?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
root dosyası var mı? dosyaları nereye nereye atacağım zip rar oalrak mı direk atacağım ?
Magisk'in son sürümünü (23) buradan indirebilirsiniz:

Zaten indirdiğiniz dosyalar .zip şeklinde olacak (Magisk'in isminin sonuna siz .zip yazacaksınız, zaten konuda anlatıyor) ve bilgisayardan telefona atacaksınız. Telefonu sıfırlayacağınız için depolamada herhangi bir klasör olmayacak, direkt atacaksınız.

bilal011

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Normal
Cihazım
Sony Xperia
Konular
16
Magisk'in son sürümünü (23) buradan indirebilirsiniz:

Zaten indirdiğiniz dosyalar .zip şeklinde olacak (Magisk'in isminin sonuna siz .zip yazacaksınız, zaten konuda anlatıyor) ve bilgisayardan telefona atacaksınız. Telefonu sıfırlayacağınız için depolamada herhangi bir klasör olmayacak, direkt atacaksınız.
Hocam valla root yapmadanda oldu teşekkürler

Üst Alt