Çözüldü Eu romu xiaomitool v2 ile yukleyebilirmiyiz?

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Hocalarim ben xiaomitool v2 aracini severek kullanıyorum ve bu arac uzerinden eu rom yukledigimi sanarak megersem çin romunu kullaniyormusum facepalm~~

Peki yine bu arac uzerinden eu rom yukleyebilir miyim
birde fastboot kullanmak istemiyorum cunku sorunlara neden oluyor

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Hocalarim ben xiaomitool v2 aracini severek kullanıyorum ve bu arac uzerinden eu rom yukledigimi sanarak megersem çin romunu kullaniyormusum facepalm~~

Peki yine bu arac uzerinden eu rom yukleyebilir miyim
birde fastboot kullanmak istemiyorum cunku sorunlara neden oluyor
Eee hocalarim hicbir cevap yok mu
Veyahut baska yollarada acigim tavsiyeleriniz varsa onerebilir misiniz

Fataldose

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergin
Cihazım
Mi 10T Pro
Meslek
Mobile Software
Konular
0
Twrp yükleyip, twrpden kurun hocam. Maceraya gerek yok :)

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Eu rom resmi bir rom olmadığı için fastboot üzerinden kuramazsınız. Twrp yada adb ile kurabilirsiniz. Fakat en verimli yöntem TWRP dir. Eğer hata alıyorsanız sorun başka şeyden geliyor olabilir. Uyumsuz twrp yada hatalı sürüm vs.

İlgili araç üzerinden eu romlar iniyor ama yükleme işlemini bu program mı yapıyor yoksa sizemi yaptırıyor denemedim.

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Eu rom resmi bir rom olmadığı için fastboot üzerinden kuramazsınız. Twrp yada adb ile kurabilirsiniz. Fakat en verimli yöntem TWRP dir. Eğer hata alıyorsanız sorun başka şeyden geliyor olabilir. Uyumsuz twrp yada hatalı sürüm vs.

İlgili araç üzerinden eu romlar iniyor ama yükleme işlemini bu program mı yapıyor yoksa sizemi yaptırıyor denemedim.
hocam tel reset attıktan sonra official rom kurdum eu değil sonraında twrp yi yükleyip romu yükledim ve hatanın çözümünü buldum. Romu kurduktan sonra format data yapmak gerekiyor, yoksa tel sürekli reset atıyor
Yİnede sağolun hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam birşey daha sorabilir miyim?
Eu romda "sistem güncelleme" diye bir uygulama geldi, eu roma güncelleme gelirse twrpden mi yüklememiz gerek yoksa sistem güncelleme uygulaması(arayüzü normal güncelleyiciden farklı zaten)üzerinden mi güncelleyeceğiz eu romumuzu

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Güncellemeyi indirmek için uygulamayı kullanabilirsiniz ancak yüklemek için zaten otomatik twrp açılacaktır. Yada manuel twrp den kemdinizde yükleyebilirsiniz

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Güncellemeyi indirmek için uygulamayı kullanabilirsiniz ancak yüklemek için zaten otomatik twrp açılacaktır. Yada manuel twrp den kemdinizde yükleyebilirsiniz
Yani eu romda recovery twrp olarak mı geliyor.
Format data yapmıştım ve elle yüklediğim twrp yi silmiştim çünkü

Üst Alt