Çözüldü Eu Romdan Global Roma Geçiş

• Konbuyu başlatan Punch
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 19
  • Görüntüleme 1K

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Rom bölümünde k20 için olan rom da mevcut ancak Çin için, cihazınız mi 9t global sürüm ise rom un sıkıntısız olması lazım. K 20 modeliyse daha fazla bilgiye sahip değilim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui 11 den miui 10 düşüyor cihazın kapanıp açılmama gibi bir durumu olmaz demi ayrıca twrp felan hepside silinir demi hocam çok fazla soru soruyorum son sorum miui 11 üzerinden yedek alıyorum yani ana ekran yedeği miui 10 da yedeği yüklediğimde sorun teşkil eder mi ?
Sorun tabi sorun değil.
Twrp silinir cihaz kutudan çıktığı hale gelir.
Bootloader kilidiniz rom atarken açık kalsın rom u atın baktınız cihaz açıldı sorun yok. Kurulum yapmadan kilidi kapatmak için yine aynı rom u atabilirsiniz bu sefer CLEAN ALL AND LOCK seçeneğini seçersiniz işiniz garanti olur.
Ayrıca ben olsam cihazı yedekten kurmazdım sürüm değişimi olduğu için uygulamalar aynı verimlilikte çalışmaya bilir, klasör düzeninizi ss alıp kurulumdan sonra yeni cihaz olarak ekle diyip baştan düzen yapmak daha iyi olacaktır.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-01-07-03-50-23-241_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-01-07-03-50-23-241_com.android.chrome.jpg
    476,9 KB · Görüntüleme: 0

Punch

Don't criticize something you don't understand
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9
Rom bölümünde k20 için olan rom da mevcut ancak Çin için, cihazınız mi 9t global sürüm ise rom un sıkıntısız olması lazım. K 20 modeliyse daha fazla bilgiye sahip değilim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorun tabi sorun değil.
Twrp silinir cihaz kutudan çıktığı hale gelir.
Bootloader kilidiniz rom atarken açık kalsın rom u atın baktınız cihaz açıldı sorun yok. Kurulum yapmadan kilidi kapatmak için yine aynı rom u atabilirsiniz bu sefer CLEAN ALL AND LOCK seçeneğini seçersiniz işiniz garanti olur.
Ayrıca ben olsam cihazı yedekten kurmazdım sürüm değişimi olduğu için uygulamalar aynı verimlilikte çalışmaya bilir, klasör düzeninizi ss alıp kurulumdan sonra yeni cihaz olarak ekle diyip baştan düzen yapmak daha iyi olacaktır.
Cihazım ilk aldığımda global rom yüklüydü ben eu ya geçtim hocam yalnız bu antiroolback olayı nedir anlayamadım?

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Cihazım ilk aldığımda global rom yüklüydü ben eu ya geçtim hocam yalnız bu antiroolback olayı nedir anlayamadım?
Bu bağlantı üzerinden antiroolback ile ilgili gerekli bilgiye ve kontrol şekline sahip olabilirsiniz.
Basitçe açıklamak gerekirse. Cihazın daha alt versiyonlara geri dönüşünü kontrol eden bir sistem.
Cihazınızda bu kontrol açıksa alt romlara geçişte brick olabiliyor diye biliyorum. Link üzerinden nasıl kontrol edildiğine bakabilirsiniz.
Ayrıca mi 9t bölümüne de yazarsanız orada eu rom dan global e geçen arkadaşlar varsa sıkıntı oluyor mu yardımcı olacaktır. Kullandığım cihazın antiroolback koruması olmadığı için pek konu hakkında bilgiye sahip değilim üzgünüm.

Punch

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9
Bu bağlantı üzerinden antiroolback ile ilgili gerekli bilgiye ve kontrol şekline sahip olabilirsiniz.
Basitçe açıklamak gerekirse. Cihazın daha alt versiyonlara geri dönüşünü kontrol eden bir sistem.
Cihazınızda bu kontrol açıksa alt romlara geçişte brick olabiliyor diye biliyorum. Link üzerinden nasıl kontrol edildiğine bakabilirsiniz.
Ayrıca mi 9t bölümüne de yazarsanız orada eu rom dan global e geçen arkadaşlar varsa sıkıntı oluyor mu yardımcı olacaktır. Kullandığım cihazın antiroolback koruması olmadığı için pek konu hakkında bilgiye sahip değilim üzgünüm.
Yardımınız için çok teşekkürler hocam çok sağolun

Punch

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Kontrolü yapıcam yakın zamandada global roma geçiş yapıcam bütün sonuçları bildiricem hocam
Umarım sıkıntısız şekilde hallolur. Cihazınız brick olsun istemem.

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Umarım brick olmaz hocam gider ayak bir de onunla uğraşamam
Antiroolback kontrolünüzün sonucuna göre birşey düşünülür. Konunuzu takip ediyor olacağım daha bilgili arkadaşlarda görünce yardımcı olur zaten. İyi geceler, iyi forumlar

Punch

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
9
Antiroolback kontrolünüzün sonucuna göre birşey düşünülür. Konunuzu takip ediyor olacağım daha bilgili arkadaşlarda görünce yardımcı olur zaten. İyi geceler, iyi forumlar
Teşekkürler detayları sizinle paylaşıcam hocam

Üst Alt