Çözüldü eu rom yükleyemiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Darkman52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emircan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
---
Telefon Modeli
Xiaomi Mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar en az 15 kez denedim twrp üzerinden eu rom flaşlayamıyorum açılış ekranında takılı kalıyor. Yardımlarınızı Bekliyorum

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Arkadaşlar en az 15 kez denedim twrp üzerinden eu rom flaşlayamıyorum açılış ekranında takılı kalıyor. Yardımlarınızı Bekliyorum
Format data yaparak tekrar dener misiniz? Herşey silinir. PC yoksa denemeyin.

Oyla:

Darkman52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emircan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Format data yaparak tekrar dener misiniz? Herşey silinir. PC yoksa denemeyin.
Deniyorum Şuan. Daha Önceleri Unlocked Yazısının Orda Yuvarlaklar Dolardı Şimdi Hiçbir Hareketlilik yok.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Rom kurulurken verileriniz silinecek, resim, video, müzik vs varsa PC’ye yedek alın..

Yedek aldıktan sonra twrp ye girip şu adımları yapacaksınız....

Kesinlikle ROM dosyasını hemen atmayın. 2.adımda atacaksınız rom zip dosyasını.

1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz. Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip

Reboot ->recovery diyoruz twrp yeniden başlıyor.

Twrp ana ekrana geldikten sonra yükleyeceğimiz rom ve magisk 19.3 zip dosyasını telefon hafızasına atıyoruz. Tekrar twrp ana ekrana gelip,

2- Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) dedikten sonra twrp ana ekrana gelip install kısmından önce rom dosyasını daha sonrada magisk 19.3 dosyasını yüklüyoruz...

İlk açılış 10 dk sürebilir, heyecan ve panik yapmıyoruz...

Oyla:

Darkman52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emircan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
"Twrpden wipe ->advanced wipe (dalvik cache,cache,system,data) seçeneklerini seçip alttaki sürgüyü çekin. Ardından tekrar wipe kısmından format data deyip yes yazıyoruz. Geri gelip reboot ->recovery diyoruz twrp yeniden başlıyor. Sonrasında romu telefona atıp install kısmından bulup alttaki sürgüyü çekiyoruz " Hocam arkadaş böyle belirtmiş ama twrp üzerinden system dosyasını sildiğimiz zaman telefonda bir işletim sistemi kalmıyor. Haliyle bütün dosyalarıda silmiş oluyoruz zip dosyasını telefona atmak için bi işletim sistemi olması gerekmiyormu ? twrp üzerinden bilgisayara bağladığımda dosya aktarımı yapmıyor.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
"Twrpden wipe ->advanced wipe (dalvik cache,cache,system,data) seçeneklerini seçip alttaki sürgüyü çekin. Ardından tekrar wipe kısmından format data deyip yes yazıyoruz. Geri gelip reboot ->recovery diyoruz twrp yeniden başlıyor. Sonrasında romu telefona atıp install kısmından bulup alttaki sürgüyü çekiyoruz " Hocam arkadaş böyle belirtmiş ama twrp üzerinden system dosyasını sildiğimiz zaman telefonda bir işletim sistemi kalmıyor. Haliyle bütün dosyalarıda silmiş oluyoruz zip dosyasını telefona atmak için bi işletim sistemi olması gerekmiyormu ? twrp üzerinden bilgisayara bağladığımda dosya aktarımı yapmıyor.

Hocam bir üst mesajda yazdım, sizdeki sıralama yanlış

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Dosya aktarımı yapmıyor ise format data ardından reboot recovery yapın. Herşey silinir.

Oyla:

Darkman52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emircan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Dosya aktarımı yapmıyor ise format data ardından reboot recovery yapın. Herşey silinir.
Şuan Deniyorum Bunu Hocam Açılış Ekranında Şuan 10 Dakika Falan Bekleyeyim Son Durumu Bildiririm Buraya.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet Hocam Bi 20 Dakikalık Uğraş Sonucu Telefonum Açıldı. Teşekkür Ederim Hepinize.

Son düzenleme:
Oyla:

Abdulkadir Şencan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi Max 2
Konular
2
Hocam pixel exp. romdam stock roma geçerken ben de benzer bir sorun yaşamıştım. Twrpden stock rom attığında cihaz boot ekranında kalıyordu. Eu romdan geçişte de aynı sorunu yaşıyordum. Sorunu düzeltmeyi ise romu flashladıktan sonra lazy flasher flashlamak ile halletmiştim. İsterseniz bir deneyin. Belki sorunu halledebilirsiniz.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt