Soru EU rom ve TWRP ile ilgili

legaltr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali İNANIR
Cihazım
MI 10
Konular
11
Merhabalar arkadaşlar EU stabil rom kullanıyorum Betayı Test etmek istiyorum.
Ama dosyalar, uygulamalar ve uygulama verilerini kaybetmeden geçebilir miyim? Temiz kurulum şart mı?
Birde TWRP yedeği aldığımı varsayalım hangi seçenekler işaretli olmalı ve yükledikten sonra wipe/dalvik yapıyoruz galiba sonrasında cihazda sorunsuz çalışmaya devam ediyormu yoksa yedekleri yüklemek sağlıksız mı. Şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.
Cihaz: MI 10

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Merhabalar arkadaşlar EU stabil rom kullanıyorum Betayı Test etmek istiyorum.
Ama dosyalar, uygulamalar ve uygulama verilerini kaybetmeden geçebilir miyim? Temiz kurulum şart mı?
Birde TWRP yedeği aldığımı varsayalım hangi seçenekler işaretli olmalı ve yükledikten sonra wipe/dalvik yapıyoruz galiba sonrasında cihazda sorunsuz çalışmaya devam ediyormu yoksa yedekleri yüklemek sağlıksız mı. Şimdiden yorumlar için teşekkür ederim.
Cihaz: MI 10
Temiz kurulum şart. Format data yaparak geçmeniz gerekiyor. Yoksa bir çok hata ile karşılaşabilirsiniz. Önceki rom yedeğinizi twrp ile alıp aynı roma döndüğünüzde o yedek ile başlatabilirsiniz. Ama o yedeği alıp başka bir roma yüklerseniz hata verir. Cihaz içindeki yedeklerinizi 3.parti uygulamalar ile alın yeni roma yükleyin. Swift Backup işinizi görür.

legaltr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali İNANIR
Cihazım
MI 10
Konular
11
Teşekkür ederim. Birde beta sürümde yeni güncellemeleri yüklediğimde sadece dalvic wipe ile kurulumda sıkıntı olmaz dimi hocam. her güncellemede format yapmak büyük işkence olur çünki

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Beta romu daha güncel ise geçebilirsiniz verilerinizi kaybetmeden. Wipe cache, dalvik ve system yaparak güncel Beta'yı kurarsanız geçebilirsiniz ancak uyumsuzluk yaşama ihtimaliniz var. Sonucunda tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz. Uyumsuzluk çıkıp çıkmayacağını kimse bilemez.

Teşekkür ederim. Birde beta sürümde yeni güncellemeleri yüklediğimde sadece dalvic wipe ile kurulumda sıkıntı olmaz dimi hocam. her güncellemede format yapmak büyük işkence olur çünki
Beta güncellemeleri cache, dalvik ve system (system zorunlu değil) temizliği yapılarak kuruluyor. Data temizliği yapmanıza gerek yok zaten. :) Stabil roma güncelleme gelse de aynı şekilde güncellenebilir, onda da temiz kuruluma gerek yok.

legaltr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali İNANIR
Cihazım
MI 10
Konular
11
Değerli yorum ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim

championee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dursun Aydın
Cihazım
Poco f5 pro
Meslek
Güvenlik
Konular
26
Oneos android 11 kullanıyorum.Eu rom android 10 sürümüne geçmek istiyorum.Kurtarıcı mod olarak orange fox mevcut! Android 10 dönüş yapılabilir mi yoksa farklı twrp mi flashlamam gerekiyor?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Oneos android 11 kullanıyorum.Eu rom android 10 sürümüne geçmek istiyorum.Kurtarıcı mod olarak orange fox mevcut! Android 10 dönüş yapılabilir mi yoksa farklı twrp mi flashlamam gerekiyor?
K30 için anti-rollback olmadığundan temiz kurulum ile geçebilirsiniz ancak sorunuzu cihazınızın alt forumunda bulunan EU veya OneOS konusunda yazsanız daha iyi olurdu. Farklı konulara yazdığınız taktirde cevap alamayabilirsiniz sorunuza.

championee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dursun Aydın
Cihazım
Poco f5 pro
Meslek
Güvenlik
Konular