Yardım Eu rom stabil hakkında

nihat94

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nihat
Cihazım
Mi 9
Konular
1
Arkadaşlar 1 ay önce yeni cihaz aldım mi 9 8/128 ve yardımlarınıza çok ihtiyacım var. Bootloder kilidi açık ve twrp yüklü. eu rom stabil 11.0.3 var şuan. Malum yolla kaydedildiği için global kararlı romda sistem güncelleme ekranından güncellemeyi indirip kurduğum gibi buna da otomatik güncelleme alabilir miyim.? Sanırım şuan en güncel stabil eu rom 11.0.5. imei uçmayacak şekilde nasıl yapabilirim çok teşekkür ederim.

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Öncelikle emniyet için TWRP'den EFS yedeği alıp bilgisayarınızda saklayın. Olası bir imei uçması durumunda yedekten kurtarabilirsiniz.
Ayarlardan Fabrika Ayarlarına dönder derseniz veya stock Miui Recovery'sinden (TWRP değil) cihazı sıfırlarsanız imei gider.
Twrp ile yapılan güncelleme ve rom yükleme işlerinden imei gitmesi söz konusu değil.
Eu stableye yeni güncelleme geldiğinde güncelleyici uygulaması üzerinde görünür. Siz oradan indir dersiniz yükle diyince cihaz kapanır TWRP açılır ve kendiliğinden kuruşum yapar.

Oyla:

nihat94

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nihat
Cihazım
Mi 9
Konular
1
Hocam çok teşekkürler. Eu stabil 11.0.5. i zip olarak indirip manuel olarak kurabilir miyim. Tıpkı global kararlı romda ota ve recovery indirme bağlantısını indirip kurduğumuz gibi sistem güncellemedeki güncelleme paketini seçinden?

Oyla:

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Zİp olarak indirdikten sonra TWRP'yi açıyorsunuz. Sonra oradan yükle kısmından indirdiğiniz dosyayı seçin yükleyin. Yükleme bitince Cache ve dalvik cache sil diyin ve cihazı yeniden başlatın.
Daha emin olmanız için Forumdan TWRP ile rom kurma konularına bakın derim.

Oyla:

nihat94

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nihat
Cihazım
Mi 9
Konular
1
yani bunu indirip manuel olarak kurabilir miyim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Zİp olarak indirdikten sonra TWRP'yi açıyorsunuz. Sonra oradan yükle kısmından indirdiğiniz dosyayı seçin yükleyin. Yükleme bitince Cache ve dalvik cache sil diyin ve cihazı yeniden başlatın.
Daha emin olmanız için Forumdan TWRP ile rom kurma konularına bakın derim.
Hocam demek istediğim twrp ye hiç bulaşmadan güncelleme imkanım yok mu

Oyla:

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
Güncelleyiciye gelen güncellemeyi indirip kur diyince twrp açılıp yükleme yapar. Eu rom gibi custom romlar yüküyken TWRP harici yükleme yapamıyorsunuz malesef.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şuan sizde Eu stable 11.0.3 yüklü ise güncelleme gelince güncelleyiciden güncelleme görünür hocam. Şuan güncelleme görünüyorsa indir diyip yükle diyin o kendi kendine yükleyecek. Sizin bi şey yapmanıza gerek yok.

Oyla:

nihat94

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nihat
Cihazım
Mi 9
Konular
1
hsncnmiui hocam bl kilidi açılıp malum işlem yapılmış twrp yüklü bu 11.0.3 eu roma hiç alışamadım da global kararlı eea 11.0.6 ya da 11.0.7 ye geçebilirmiyim twrp'den, imei gider mi?

Oyla:

hsncnmiui

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
RN8
Konular
11
İmei gitmez hocam. Sadece ayarlardan fabrika ayarlarına dönder demeyin. Fabrika ayarlarına dönder deyince gider imei.
Global kararlı sürüme TWRP ile geçiliyormu açıkcası tam bir bilgim yok. Geçiliyor desem ve geçemezseniz iyi olmaz. Global karalıya geçmenin en temiz yolu Miflash ile kurulum yapmak. Onun içinde forumda konu var. İpucu - Xiaomi Cihazlar İçin Fastboot ROM Kurma.
TWRP ile GLobal kararlıya geçilir mi bilen arkadaşlar yazar görürse. Ama tavsiye Global kararlı yüklemek için yukarıda attığım linkteki gibi yüklemek. Sonrasında da TWRP kurmanız gerekecek. Çünkü TWRP gidiyor Dediğim yöntemle rom kurulunca.

Oyla:

nihat94

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nihat
Cihazım
Mi 9
Konular
1
Miflash için de bilgisayar lazım sanırım ve pc de yok o halde sağ olun mecburen eu roma devam

Oyla:
Üst Alt