Rom Eu Rom Gerçekten Performanslı Mı?

AKKOYUNLU

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Ozan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
15
Arkadaşlar şu an da hint romu kullanıyorum ama kaç gündür geçip geçmeme konusunda aşırı kararsızım, hem twrp olayını tam kavrayamamamdan kaynaklanıyor hemde değer mi karar veremiyorum, gerçekten performans farkı var mı global rom ile arasında? yani siz geçtiğinizde vay be dediniz mi gerçekten?
Yoksa gözle görülür olmayan bi performanstan mı bahsediyoruz, nedir bunun olayı. güncelleme deseniz zaten hali hazırda Android güncellemeleriyle gelen özellikleri 3. parti uygulamalarla kullanabiliyoruz, o konuda çok da matah bişey yok gibi geliyor. Siz ne diyorsunuz fikirlerinizi merak ediyorum.

Lirikal Militan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Arkadaşlar şu an da hint romu kullanıyorum ama kaç gündür geçip geçmeme konusunda aşırı kararsızım, hem twrp olayını tam kavrayamamamdan kaynaklanıyor hemde değer mi karar veremiyorum, gerçekten performans farkı var mı global rom ile arasında? yani siz geçtiğinizde vay be dediniz mi gerçekten?
Yoksa gözle görülür olmayan bi performanstan mı bahsediyoruz, nedir bunun olayı. güncelleme deseniz zaten hali hazırda Android güncellemeleriyle gelen özellikleri 3. parti uygulamalarla kullanabiliyoruz, o konuda çok da matah bişey yok gibi geliyor. Siz ne diyorsunuz fikirlerinizi merak ediyorum.

Açıkçası ahım şahım bir fark goremezsiniz. Elbet farklar oluşur ama bunlar cok büyük farklar diyemeyiz. Yani isin özünde miui tabanlı ayni yazılım var. Cihazınizin donanımı belli.
Benim gecme sebebim stok miui romunun inanilmaz derece sisirilmis olmasi. Eu rom gereksiz bir cok uygulamadan arındırılmış bi halde geliyor. Ustune ben eu romdan da bi cok xiaomi uygulamasini siliyorum mi cloud uygulamalarini vs. Yaklasik 30-40 uygulama siliyorum sd maid ile. Sonunda bana gereksiz herşeyden arındırılmış bir sürüm kalıyor.
Teorik olarak ram i şişiren arka planda surekli calisacak olan bir cok seyden kurtulmus oluyoruz.
Daha hafif bir yazılım oluyor elimizde.
Bir de arama ekraninda t9 klavye Türkçe destekliyor eu sürümünde. Globalde yoktu diye hatırlıyorum. Telefonu aldığımdan beri eu surumundeyim.
Eski telefonum olan note 4x te gps daha iyi çalışıyordu. Gps iyilestirmeleri de var eu surumunde.

AKKOYUNLU

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Ozan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
15
Açıkçası ahım şahım bir fark goremezsiniz. Elbet farklar oluşur ama bunlar cok büyük farklar diyemeyiz. Yani isin özünde miui tabanlı ayni yazılım var. Cihazınizin donanımı belli.
Benim gecme sebebim stok miui romunun inanilmaz derece sisirilmis olmasi. Eu rom gereksiz bir cok uygulamadan arındırılmış bi halde geliyor. Ustune ben eu romdan da bi cok xiaomi uygulamasini siliyorum mi cloud uygulamalarini vs. Yaklasik 30-40 uygulama siliyorum sd maid ile. Sonunda bana gereksiz herşeyden arındırılmış bir sürüm kalıyor.
Teorik olarak ram i şişiren arka planda surekli calisacak olan bir cok seyden kurtulmus oluyoruz.
Bir de arama ekraninda t9 klavye Türkçe destekliyor eu sürümünde. Globalde yoktu diye hatırlıyorum. Telefonu aldığımdan beri eu surumundeyim.
Eski telefonum olan note 4x te gps daha iyi çalışıyordu. Gps iyilestirmeleri de var eu surumunde.
anladım hocam çok teşekkürler. ben indo romundayım şu an onda kalayım o zaman, hali hazırda düzeni bozmaya gerek yok

1dost

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
T.D.
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
25
SD maid root istiyor mu

NUSH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ 9T PRO
Konular
9
bütün romları denemiş bir kullanıcı olarak en son eu stabilde karar kıldım, sebebi ise uygulamaların daha performanslı bir şekilde şarj konusunda en iyi ekran süresini vermesi.

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Hocam EU rom,çin'de çıkan romların multi dil eklenmiş versiyonu,yani çin romuyla bir farkı yok.Cihazın çin romu daha kararlıysa,o da kararlı olur.

EMPYRİUM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ufuk As
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
10
Eu rom iyi diyorlar ama şuan kullanmakta olduğunuz romdan da memnun iseniz düzeni çokta bozmaya gerek yok hocam. Kullanıcının kendisi hangisinde rahat ediyorsa kısaca. Cihaz farklılığıda önem arz ediyor.

AKKOYUNLU

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Ozan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
15
bütün romları denemiş bir kullanıcı olarak en son eu stabilde karar kıldım, sebebi ise uygulamaların daha performanslı bir şekilde şarj konusunda en iyi ekran süresini vermesi.
bende geçmeyi düşünüyordum ancak ahım şahım bi fark gözükmediği için gerek görmedim, bide uğraşmak istemedim twrp ile bundada en çok etki forumda bi çok kişinin twrp yüzünden başının agrıması oldu.

TalhaKaptan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Mi 9T
Konular
46
Mi room şarj konusunda çok iyi bir senedir kullanmaktayım gözle görülür artış sağlıyor

Üst Alt