Yardım Eu rom deneyimleri!!

Sorymen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi a3
Konular
10
Arkadaşlar eu rom 12.08 geçtim şarj süresi güzel fakat ram kullanımı fazla geldi gibi bu eu romların hepsimi böyle aşağıya ekran resmi bırakıyorum lütfen sizde ekran resmi bırakın çok taktığım bir konu acaba 12.05 eu rom yüklesem yinemi ram kullanımı fazla olacak ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-27-20-40-18-499_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2021-04-27-20-40-18-499_com.miui.home.jpg
    212,1 KB · Görüntüleme: 65

fatihist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
3
2.7 yazan değer boştaki ram miktarını gösteriyor. Uzun süre eu kullandım şimdi masik kullanıyorum genelde ram kullanımları bu şekilde fazla olarak düşünmeyin.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Sorymen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi a3
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2.7 yazan değer boştaki ram miktarını gösteriyor. Uzun süre eu kullandım şimdi masik kullanıyorum genelde ram kullanımları bu şekilde fazla olarak düşünmeyin.
Ama global Endonezya romda boşta ram herzaman 3 ve üzeri idi mesela pubg bile açsam 3 altına düşmezdi bunda pubg açıyorum 1.8 kalıyor acaba bir düşük sürümü atsam odamı böyle olacak

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Ama global Endonezya romda boşta ram herzaman 3 ve üzeri idi mesela pubg bile açsam 3 altına düşmezdi bunda pubg açıyorum 1.8 kalıyor acaba bir düşük sürümü atsam odamı böyle olacak
Hocam bu romlarda global romlara göre ek özellikler olduğu için ram tüketimi biraz fazla ola biliyor. Sürüm düşürmeyi denemeyin bence cihazınızı brick yapa bilirsiniz. Zaten sürüm düşürsenizde pek bir değişiklik olacağını zannetmiyorum.
Cihazınızda root varsa "QTI memory optimization" modülünü kullanmanızı tavsiye ederim gerçekten iyi iş çıkarıyor ama pek bilindik değil malesef. Buyurun buda konusu inceleye bilirsiniz:

Sorymen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi a3
Konular
10
Hocam bu romlarda global romlara göre ek özellikler olduğu için ram tüketimi biraz fazla ola biliyor. Sürüm düşürmeyi denemeyin bence cihazınızı brick yapa bilirsiniz. Zaten sürüm düşürsenizde pek bir değişiklik olacağını zannetmiyorum.
Cihazınızda root varsa "QTI memory optimization" modülünü kullanmanızı tavsiye ederim gerçekten iyi iş çıkarıyor ama pek bilindik değil malesef. Buyurun buda konusu inceleye bilirsiniz:

Hocam Twrpden istediğimiz costum romu atabiliyoruz twrp ile sürüm düşürme gibi şeylerde brick söz konusu bile değil sizin dediğiniz sanırım fstboot rom'larda yanlışım varsa düzeltin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dediğiniz fikir güzel o modülü kurmak isterdim fakat magisk yüklemedim bir keresinde yüklemiştim cihaz bootloopta kalmıştı bir modül yüzünden yine olur diye yapmıyorm

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Cihaz kasmadığı, uygulamalar arka planda kendine kapanmadığı sürece ram kullanımına takılmayın hocam. Ram her zaman dolma eğilimindedir Android'de. Ayrıca 2.7 gb baya çok boş alan olarak. Hiçbir sıkıntı yok. :)

Sorymen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi a3
Konular
10
Cihaz kasmadığı, uygulamalar arka planda kendine kapanmadığı sürece ram kullanımına takılmayın hocam. Ram her zaman dolma eğilimindedir Android'de. Ayrıca 2.7 gb baya çok boş alan olarak. Hiçbir sıkıntı yok. :)
Ama oyunda performans düşüşü yaşıyorum mesela ekran kaydediciyi açtığım zaman oyunda dokunmatik bir tık geç algılıyor

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Ama oyunda performans düşüşü yaşıyorum mesela ekran kaydediciyi açtığım zaman oyunda dokunmatik bir tık geç algılıyor
Bu romun kendisinden de kaynaklı olabilir hocam ramden ziyade. Farklı bir roma geçmeyi düşünebilirsiniz. :)

Üst Alt