HyperOS Eski modellere hyperos güncellemesi gelmeli ?

gurkan4525

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürkan Sevim
Cihazım
Xiaomi Redmi S2
Konular
42
Hyperos güncellemesi en çok eski modeller redmi note 9 ve note 8 pro serilerine gelse daha iyi olmaz mı? Telefonlar şu durumda donmaktan kendini görmüyor. Hyperos depolama konusunda ve hız konusunda gayet yeterli . Xiaomi eski cihazlarına da önem verdiğini bu güncellemeyle gösterebilir.

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
7
Hyperos güncellemesi en çok eski modeller redmi note 9 ve note 8 pro serilerine gelse daha iyi olmaz mı? Telefonlar şu durumda donmaktan kendini görmüyor. Hyperos depolama konusunda ve hız konusunda gayet yeterli . Xiaomi eski cihazlarına da önem verdiğini bu güncellemeyle gösterebilir.

Gelmesini isterdik fakat HyperOS dediğimiz sistem de Miui'nin isim değiştirmiş hali, aynı android tabanını kullanıyor. Yani Windows'ların yavaş kaldığı ve yeni Windows sürümlerinin desteklenmediği bilgisayara Linux kurup kullanmak gibi bir durum değil bu. Muhtemelen sistem donanımı yetersizliği ve yorgunluğundan dolayı randımanlı bir sonuç alınamaz pek.

Redmi Note 8 Pro gerçekten güzel telefon, ülkemizde de peynir ekmek gibi satıldı, bir dönem ben de kullandım halen daha aktif kullanan kişi de çok. Fakat artık güncelleme vereceklerini sanmıyorum. Sonuçta yeni telefonların da satılması lazım planlı eskitme dahilinde olduğunu düşünüyorum bu tarz hareketlerin de.

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Xiaomi 14 ULTRA
Konular
17
Tüm Durumların Dışında Öyle Olsa Yeni Cihaz Satışlarını Çok Etkiler Diye Düşünüyorum

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Kurye
Konular
14
Eski cihazları Custom ROM dışında hiç bir yazılım hızlandırmaz maalesef. Eski cihazlar yavaşlamasa yenileri nasıl satacaklar? Bilerek yapıyorlar diye düşündürüyor. İPhone o konuda kendini aştı, 13 serisini yavaşlatmaya başladı bile şimdiden.
Android'de işler bence biraz farklı. Elimde Redmi Note 8 vardı. 2 yıl boyunca aynı uygulamaları kullandım hep. İlk zamanlarda uygulamaların kapladığı yer toplam 16-17 GB gibi bir alandı. En son cihazı emekliye ayırmadan önce sıfırlayıp uygulamaları tekrar kurdum, 26 GB' a çıktı. Yıllar geçtikçe uygulamaların donanımsal gereksinimleri de artıyor. Geçen sene kasmadan oynadığım oyun şimdi daha yüksek RAM ve İşlemci hızı istemeye başladı. O yüzden yeni cihaz aldım maalesef. Android telefon üreticilerinin de elinde değil gibi duruyor.

Üst Alt