Haber Eski Cep Telefonlarının İmeileri Kapanıyor!

Haber Türk televizyonunun haberine göre Belirli bir yaşı doldurmuş ve aktif olmayan cihazların İmei numaraları kullanıma kapatılacak.

Haberde her yıl 12 Milyon telefon yenilenen ülkemizde milyonlarca cep telefonunun kullanımdan çıktığı belirtilmiş ve kaçakçıların her yıl yasa dışı yollarla ülkeye on binlerce cep telefonu soktuklarını ve bu cihazlara eski cihazların imei numaralarını kaydettikleri belirtilmiş. Haberde bu yapılan işlemin hem devletin ciddi vergi kaybı yaşamasına hem de alıcıların terör gibi suçlarla karşı karşıya kalmasına sebep olduğu belirtilmiş.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sektör Ankara’da belirli makamlara Belirli bir yaşa ulaşmış cihazların İmei numaralarının kullanıma kapatılması talebinde bulunmuş.

Sizler bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberi izlemek için :

Okumaya devam et...

Gkh__

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Mii8se
Konular
5
Bugün bir arkadaşım da söyledi bunu bana şimdi burda görünce düşüncemi yazıyım dedim kapatırlar normal bişey atıyorum eski bir telefonun var nun var kapandı tel ile gidip başvuruda bulunucaksın geri acıcaklar aktif kullandıgını söyleceksin bitti işlem böyle olacak herhalde email klonu için eger o emaili başka telde kulanıldıgını anlarlarsa o zaman ne olur bilemem de onuda bulamazlar herhalde

Üst Alt