Soru Es dosya yöneticisi kullanırken hafıza kartına bir şey taşıyamama

kızbabası

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi pro
Konular
5
Arkadaşlar ben her telefonumda kullandığım bir uygulama es dosya.Yalnız ilk defa hafıza kartına bir şey taşırken, dosya oluştururken 5.0 sürüm üstü bir makine olduğu halde sorun yaşıyorum. Root atmak da istemiyorum ki rootlu olsa hiç sıkıntı çıkarmayacak. Ama bu 6.0 sürümlü ve gerek olmaması lazım. Vazgeçebileceğim bir proğram da değil ve hiçbir telefonda bu sorunu yaşamamıştım. Yukardaki işlemleri yapmak isterken yüklenmiş ayarlardan dökümanları açmalısınız gibi birşeyler yazıyor ve başka bir şey yapamıyorsun. Lütfen yardım.

kızbabası

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi pro
Konular
5
Bir deniyelim hocam dönüş için sağolun

Oyla:

kızbabası

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi pro
Konular
5
ES uygulamasına depolama izni verdiniz mi hocam?
Verdim hocam olmadı önce root izni diyor işlem başarısız diyor ki 5.0 ve üstü sürümlerde buna gerek kalmıyordu önceki telefonlarımda, sonra yüklü uygulamalar altından documents açın diyor

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Verdim hocam olmadı önce root izni diyor işlem başarısız diyor ki 5.0 ve üstü sürümlerde buna gerek kalmıyordu önceki telefonlarımda, sonra yüklü uygulamalar altından documents açın diyor

Es Dosya ve RootExplorer Gibi Uygulamalar Root İzni Almadan Çalışmaz.
Aşağıdaki Konudaki Root İşlemlerini Yapın ;)
http://forum.miuiturkiye.net/konu/supersu-root-android-nougat.10170/

Oyla:

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Es Programı da üç tane ayar vardır, tam anlamıyla kullanmak için. Benimde vazgeçilmez olan favori programim.

1. Normal uygulama izinleri. Bunu zaten yapmışsiniz.

2. SD kart okuma ve yazma izni. Bunu yapmamışsiniz. Bunun için yüklü uygulamalara gelin. Belgeler yada Documents uygulamasını bulun etkinlestir deyin. Sonra es programını açın. SD kart tan bir klasör oluşturun yada bir dosyanın adını değiştirmeye çalışın. Es izin isteyecek ve Belgeler yada Documents uygulaması açılacak. Sağ üst köşeden dahili depolama lari göster yapın. Solda SD kartı seçip tamam deyin. Artık program SD karta okuma yazma iznine kavuştu. Belgeler yada Documents uygulamasınin amacı SD karta (dahili karta değil) değişiklikleri kontrol etmeye yarar ve varsayılan olarak dondurulmuş geliyor. Rar programı vb içinde geçerli bu... Örneğin SD kartta bir klasörü sıkıştırmak istediğiniz de de aynı işlemi tekrarlayın.

3. Root olayi farklı. Es pro nün 1.0.7 sürümü Android'in 6 sürümünde root desteği yoktu. Fakat 1.0.8 sürümünde destek gelmiş... Ben şu an hem tüm izinleri verdim hem de root olarak kullanıyor um.. Sadece pro versiyonunu kırık olduğu için wifi ve mobil erişimi yasakladim..

Redmi Note 3 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

kızbabası

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi pro
Konular
5
Eyvallah dönüşleriniz için bunları gece denicem sırf bunları yapamadığım için başka bir tel kullanıyorum yani o derece...

Oyla:

kızbabası

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi pro
Konular
5
Hocam ekran görüntüsü atabilirmisiniz uygulamalardan indilenlere sonra es e basıyorum vermediğim izin kalmadı documents diye bir izin yok aynı zamanda uygulamalarda da yok ve ve duvar kağıdını tesadüf degiştirim derken hafıza karttaki bir resmi tesadüf seçtim çok şükür hafıza kartı seçme iznini aldım ve herşey yerliyerine oturdu.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt