Yardım Error 7 hatasi

kerimergin345

Max2 Ayrıcalıktır
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerim
Cihazım
Mi Max2
Konular
5
Cihazim mi Max2 suan ustunde miui10 8.8.23 surumu yuklu ben buna arastirmak ve denemek amacli lineageos yuklemek istiyorum ama twrpde kurarken error7 hatasi veriyor ben bu sorunu nasil cozebilirim
Simdiden tesekkurler

darkaltair

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Toprak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
0
İmza doğrulaması yaparken rom cihaza tam anlamıyla uyumlu olmadığı için hata veriyor. Nasıl çözebilirsin; rom dosyasını winrar ile açıp 'META-INF/com/google/android' yolunu takip ettiğinde içinde 'updater-script' dosyasını göreceksin. Notepad++ programını indir, bu dosyaya çift tıkla ve notepad++ ile aç de. Açıldığında 'assert' ile başlayan satırları sil kaydet. Winrarda uyarı çıkar arşiv güncellensin mi diye o uyarıya evet de. İşlem bitince bu dosyayı kur kurulacaktır.

Ancaaak tavsiyem yapma. Ben de bu yöntemle hata veren bir rom kurdum bir kaç gün önce imeilerim silindi. Daha sonra stock romu fastboot ile kurmaya çalıştım kurmadı. Recoveryden yüklemeyi denediğimde de asla tamamlamadı. Cihaz soft brick oldu. Her şeyi denedim bu arada. Bir ara rom dosyalarını mi flash tool ile değil cmd komutlarıyla tek tek flashlıyordum. 33 dosyadan 2 tanesini bu şekilde dahi kabul etmedi, system dosyası flashlanırken de 7/7 kısmını flashlamıyordu. En son 12 saatin sonunda stock bir rom vardı uyumadan önce recoveryden deneyip öyle yatayım dedim ve bu şekilde cihazı kurtardım ki hangi yaptığım ile çözdüm hala bilmiyorum :). Error 7'yi atlatıp kurmak bir daha asla tercih edeceğim bir yöntem değil. Ha paylaştım çünkü yine her şeyi göze alıp yapmak istersen yöntemini bil diye. Lakin çok sıkıntılı ve eğer benden biraz daha şanssız isen edl moddan tekrar formatlamak zorunda kalırsın ki evde cihazı açmak benim çok tercih edeceğim bir yöntem olmazdı şahsen.

Bu da burada dursun ihtiyacı olan daha detaylı olarak zaten googledan bulacaktır. Ben yolu göstermiş olayım.

Ve tekrar diyorum YAPMA. Hata veriyorsa başka romlar dene.

Oyla:
Üst Alt