Soru En stabil Miui sürümü hangisi?

cyberlinq

PATRON
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi 5 Prime
Meslek
Programmer
Konular
4
Merhaba! Mi 5 64 GB Black modeline sahip olan cihazım da en güncel Miui kurulu fakat %50 şarjın 6 saat bile gitmediği için Miui 8'den şikayetçiyim. Xiaomi, performans için elinden geleni yapıyor fakat bu cihazın pilini sömürmekten başka bir şey yapmıyor. Lollipop da tam ayarı tutturmuştu ama Marshmallow da hala ayarı tutturamadı. Benim için güncellikten ziyade performans ve batarya önemli. Mi 7'ye geçmeyi düşünüyorum.

Sizin bu konuda görüşleriniz neler?

andromedar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akn
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
BT
Konular
3
valla hocam ben 7 yi kullandım ekran süresi olarak 5:30 maxiumum 6 saat alıyordum 8 de ise 5:10 falan ekran süresi alıyorum 6 saatte % 50 sı bıtmesı normal değil en kotu ihtimalle bu cihaz 3g gps wifi ekran ayarı normal olarak kullanıldığında 1 günü tamamlamaya yetiyor.Şuan beta kullanıyorm 5 saat gibi ekran süresi alıyorum nougatı bekliyoruz :)

Oyla:

cyberlinq

PATRON
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi 5 Prime
Meslek
Programmer
Konular
4
valla hocam ben 7 yi kullandım ekran süresi olarak 5:30 maxiumum 6 saat alıyordum 8 de ise 5:10 falan ekran süresi alıyorum 6 saatte % 50 sı bıtmesı normal değil en kotu ihtimalle bu cihaz 3g gps wifi ekran ayarı normal olarak kullanıldığında 1 günü tamamlamaya yetiyor.Şuan beta kullanıyorm 5 saat gibi ekran süresi alıyorum nougatı bekliyoruz :)
Miui 7 de iken 1.5 hatta 2 gün gidiyordu şarj. 8 de 1 gün bile gitmez oldu. Az evvel bir sitede resmi olmayan bir Mi 5 ROM'u buldum. Android 7.1 sürümüne sahip. İndirdim kurdum şuan ayarlıyorum bakalım. 12 saatlik testin ardından yorumlayacağım :). Eğer olumsuz sonuçlanırsa direk Miui 7'ye geçeceğim.

Oyla:

andromedar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akn
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
BT
Konular
3
bekliyoruz başkan yorumlarını :)

Oyla:

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Bu cihazın iki gun şarji bitmesin opun basiniza koyun 7 ile 8 arasinda 1 saatlik oynama ya oluyor ya olmuyor emin olun. Ve 64gb in sarji 32 ye gore cabuk bittigi icin islemci hizinda fark oldugundan, bitebilir ama miui 8.1.2.0 en iyisi suan emin olun.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cyberlinq

PATRON
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi 5 Prime
Meslek
Programmer
Konular
4
XDA'da resmi olmayan Android 7.0.1 sürümünü 2 gündür kullanıyorum.

Bu ROM hakkında diyeceklerim;
Şarj konusunda Miui 8'le hemen hemen aynı.
Açılış, kapanış bayağı hızlı.
Uygulama bug'ları mevcut. Özellikle Wi-Fi'dan mobil veriye geçerken çok sıkıntı oluyor ve telefonu yeniden başlatmadan mobil veriyi kullanamıyor.

dispanserZ , dediğim gibi Lollipop'da ayarı tutturmuştu lakin Marshmallow'da hala ayarı tutturamadı. 7'ye göre 8 daha performanslı ama şarj konusunda sıkıntılı. Ha bu düzeltilir mi evet düzeltilir lakin uzun zaman beklememiz gerek. En stabil Miui 8 gelene kadar 7 de kalmak daha mantıklı gibi.

Oyla:

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Miui 9 da hepsi duzeltilmis olucak. Pil performansini nougat ve miui 9 la tavana vurcaklar

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular