Haber En İyisiyle Tanışın! | Xiaomi Mi 9 Tanıtıldı!

Uzun zamandır beklediğimiz gün geldi çattı ve Xiaomi bugün Mi 9 ailesini tanıttı. Xiaomi Mi 9 çok önemli yenilikleri bünyesinde barındıran hem donanım hem yazılım hem tasarım olarak etkileyici bir telefon olmuş. Hadi hep birlikte cihaza yakından bakmaya başlayalım.
02508a3f860f4628aff5164d991572c7-1024x410.jpg

Sandviç tasarım dilini devam ettiren ve alüminyum çerçeve ortada olacak şekilde arka kapak ve ekranın cam olduğu cihaz tasarım olarak oldukça güzel görünüyor. Damla çentikli ekranın gövdeye oranı %90.7 seviyelerine kadar çıkarken alt çene kısmı traşlanmış Mi 9 ön taraftan baktığımızda oldukça hoş bir tasarımla bizleri karşılıyor. Bir önceki modelde iPhone benzeri bir çentikle karşımıza çıkan Xiaomi bu modelde kızılötesi sensörlerden vazgeçmiş ve yüz tanıma işini ön kameraya devretmiş. Hem güvenlik hem stabilite anlamında bu konuda bir geriye gidiş olduğu ortada. Samsung üretimi Süper AMOLED 6.39inç...

Okumaya devam et...

Son düzenleme:

ByKaraca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Elime ne geçers
Meslek
Teknoloji Editörü
Konular
380
Evet muhteşem bir cihaz olmuş gerçektende, alacaklara şimdiden hayırlı olsun, teşekkürler paylaşım için

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Oppo Find X ve OnePlus 6T sonrasında ilk defa bir cihaz için bu kadar heyecanlandım. Umarım hemen gelir ülkemize. Şuan Evofone ofisinde bir tane mevcutmuş keşke yollasalar haha--

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
6GB/128GB versiyona 3000 yuan diyordu tanıtımda ortalama 450 dolar yapıyor. Diğer markalara bakınca gerçekten hiç bir şey.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Paylaşım için teşekkürler. Evet cihaz hakikaten muhteşem. Al beni, al beni diye adeta bas bas bağırıyor...Lâkin fiyatı ne olacak? Ona bir bakmak lâzım.

ByKaraca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Elime ne geçers
Meslek
Teknoloji Editörü
Konular
380
Paylaşım için teşekkürler. Evet cihaz hakikaten muhteşem. Al beni, al beni diye adeta bas bas bağırıyor...Lâkin fiyatı ne olacak? Ona bir bakmak lâzım.

Xiaomi Mi 9 (Temsili)
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
haha--haha--haha--

ByKaraca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Elime ne geçers
Meslek
Teknoloji Editörü
Konular
380
ByKaraca dan taliplerine duyurulur.8=)haha--haha--

Param olsa alacağım tek cihaz olur sanırım. OnePlus 7 ne getirir bilmiyorum ama bu cihazı baya beğendim. Mi Mix 3 videosunu yakında yayınlayacağım bir aydır kullanıyorum cihazı ve inanılmaz memnunum. Üzerine daha da koyduklarını düşünürsek Mi 9 çok iyi bir cihaz olmuştur.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Param olsa alacağım tek cihaz olur sanırım. OnePlus 7 ne getirir bilmiyorum ama bu cihazı baya beğendim. Mi Mix 3 videosunu yakında yayınlayacağım bir aydır kullanıyorum cihazı ve inanılmaz memnunum. Üzerine daha da koyduklarını düşünürsek Mi 9 çok iyi bir cihaz olmuştur.
Giriş seviyesi 4/64 versiyonu 490 dolar civarı. Ülkemize girişi vergiler dahil 725 doları bulur. Satıcı firma kârı, garantisi falan derken bugünkü resmi kurdan 4.800-5000 TL. civarında bir satış etiketine ulaşır diye tahmin ediyorum. Evet parası olan için uygun ama ben şahsen o parayı ( her ne kadar hayallerimi süslese de) bir telefona vermem. Alacaklara hayırlı olsun.

Onur.Arslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur Arslan
Cihazım
Mi Mix 3
Konular
3
Teknik anlamda çok iyi görünse de, şu çentikli kamera işini hiç sevmiyorum. Hele hele S10'da ne yaptılar öyle ya? Ekranda delik varmış gibi, iyice komik.

Sırf bu olaya gıcık olduğumdan tam ekrana yakın deneyim sunan bir telefon istiyordum. Mi Mix 3 aldım.

Oppo Find X, Vivo vs. gibi aletler bu anlamda çok başarılı, bence telefonların geleceği bu olmalı. %100 ekran, dokunmatik tuşlar/ayarlar, kablosuz şarj / veri transferi / kulaklık vesaire şeklinde.

Şu ön kameralar bi halta yaramıyor diyordum, yüz tanımayı falan entegre ettiler :)

Anca şu yeni modellerdeki ekrana gömülü parmak izi okuyucuları gibi kamerayı da böyle bir camın arkasına falan gizleyebilirlerse, anca o zaman güzel olacak.

Üst Alt