Sohbet Email Servisleri...

Hangi Email Servisini Kullanmaktasınız?

• Gmail

Oy: 30 88,2%
  • Outlook.com

Oy: 19 55,9%
  • ProtonMail

Oy: 1 2,9%
  • Yandex.Mail

Oy: 4 11,8%
  • Yahoo! Mail

Oy: 0 0,0%
  • Mail.com

Oy: 0 0,0%

• Kullanılan toplam oy
    34

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Anket tarafında da belirttiğim gibi bu şirketlerden ve telefonlarımızda bulunanlardan en cazibi gmail servisi olarak gözükse de diğer servislerin de kaliteli olduğunu bilmekteyiz. Sizin kullandığınız hangisi oy kullanıp belirtirseniz memnun olurum.:):)

1-) Gmail
Herkes'in kullandığı klasikleşmiş mail servisidir.
Verdiği Uzantılar:
* gmail.com

2-) Outlook
Website ve android uygulama tasarımı berbat bir durumda ve hiç cazip gelmemektedir. Fakat kullanıcıları çok fazla...
Verdiği Uzantılar:
* hotmail.com
* outlook.com
* outlook.com.tr

3-) ProtonMail
Güvenlik meraklılarının bir numarası fakat ücretsizken sınırlı bir posta kutusu sunmaktadır. Ücretsiz versiyonda şifreleme sunmamaktadır. Ücretsizken Şifreli mesaj göndermemektedir.
Verdiği Uzantılar:
* protonmail.com
* protonmail.ch

4-) Yandex.Mail
güçlü bir web erişimi, mobil uygulamalar ve sınırsız depolama ile e-posta hizmeti sağlıyor. Arayüzü basit ve kullanışlıdır.
Verdiği Uzantılar:
* yandex.com
* yandex.com.tr
Not:Açıklama Alıntıdır...

5-) Yahoo! Mail
Yahoo! Mail web üzerinde ve her yerde çalışabilir durumda. Her yer derken, tablet ve mobil kullanımı açısından diyorum. Aynı zamanda anlık mesajlaşma olanağı da sağlamaktadır. Sınırsız bir e-posta alımına kısmen izin verir. Spam filtresinin etkin olarak çalıştığını söylemek de mümkün.
Verdiği Uzantılar:
* yahoo.com

6-) Mail.com
Birçok alan adına izin vermektedir bakabilirsiniz. Bu servisle yeni tanıştım ve oldukça hoşuma gitti. Çünkü mail.com uzantılı bir mail kulağa oldukça hoş geliyor. Diğer taraftan sadece mail.com uzantılı adresten ibaret değil. 50’den fazla uzantıda mail adresinden birini seçebilirsiniz. Hobilerinize, müzik zevkinize, ülkenize ve daha birçok kategoriye göre mail alabilirsiniz. Dezavantajı ise İngilizce olması.

Fikir oluşması açısından sık kullanılan servisleri paylaşmak istedim herkes hangi mail servisini kullanıyorsa onun hakkında bilgi verirse ortaya çok güzel elde edilebilecek fikirler çıkabilir. Dezavantajlarını sıralamadım insanlar az çok biliyor diye tahmin ediyorum amaç fikir belirtmek olduğunu tekrar belirteyim...

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Stok mail uygulaması ;)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam aslında tek uygulamadan kullanılabilir fakat stok mailden kullanabilmek için öncelikle mail servislerinin hesabı olması gerektiğini düşünüyorum.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
4 hizmet kullanıyorum aslında ikisini kullanmıyorum fakat hesaplarımı aktif tutuyorum. Yahoo mail bir ara 1TB alan veriyordu, halen öylemi bakmadım. O dönem bir kaç mail almıştım lazım olur diye.
Outlook hesabımı da nadir kullanırım, ama sürekli aktif tutuyorum.

Gmail de bolca hesap var fakat asıl kullandığım iki hesap var biri ıvır zıvır için diğeri resmi işler için.

Yandex ise kurumsal mail servisini kullanıyorum, bir ara sınırsız alan vardı ama şuan artık o da Google gibi satmaya başladı galiba. Yandex kurumsal mail genelde web site sahipleri tarafından tercih edilir. Kendinize ait bir alan adınız var ise ücretsiz bol bol mail hesabı açabilirsiniz.

Proton mail güvenlik odaklı galiba ama henüz gizliliği o kadar çok düşünücek derecede gizli bir işler çevirmedim, dolayısı ile hiç kullanmadım.

Bunlar haricindekilerin zaten konuşmaya bile gerek olduğunu düşünmüyorum. Fakat yenilik isteyen arkadaşlara Yahoo tavsiye ederim, el değiştirdikten sonra baya bir geliştirdiler kendilerini.

Mi Band 4 Uzmani

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
MB4
Cihazım
Mi Band 4
Konular
44
favorimdir. Mail.bg'ye bağlıdır. Yani kaynakları bulgaristanda.
IMAP/POP da kullanabiliyorsunuz.

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
4 hizmet kullanıyorum aslında ikisini kullanmıyorum fakat hesaplarımı aktif tutuyorum. Yahoo mail bir ara 1TB alan veriyordu, halen öylemi bakmadım. O dönem bir kaç mail almıştım lazım olur diye.
Outlook hesabımı da nadir kullanırım, ama sürekli aktif tutuyorum.

Gmail de bolca hesap var fakat asıl kullandığım iki hesap var biri ıvır zıvır için diğeri resmi işler için.

Yandex ise kurumsal mail servisini kullanıyorum, bir ara sınırsız alan vardı ama şuan artık o da Google gibi satmaya başladı galiba. Yandex kurumsal mail genelde web site sahipleri tarafından tercih edilir. Kendinize ait bir alan adınız var ise ücretsiz bol bol mail hesabı açabilirsiniz.

Proton mail güvenlik odaklı galiba ama henüz gizliliği o kadar çok düşünücek derecede gizli bir işler çevirmedim, dolayısı ile hiç kullanmadım.

Bunlar haricindekilerin zaten konuşmaya bile gerek olduğunu düşünmüyorum. Fakat yenilik isteyen arkadaşlara Yahoo tavsiye ederim, el değiştirdikten sonra baya bir geliştirdiler kendilerini.
Domaininm var fakat hosting'im yok html ile doğrulama nasıl yapacağım ücretsiz hosting veren firma var mı tavsiye ettiğiniz? Özelden yazar mısınız?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

favorimdir. Mail.bg'ye bağlıdır. Yani kaynakları bulgaristanda.
IMAP/POP da kullanabiliyorsunuz.
Biraz daha kavrulması lazım gibi bu sistemin...

Son düzenleme:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Domaininm var fakat hosting'im yok html ile doğrulama nasıl yapacağım ücretsiz hosting veren firma var mı tavsiye ettiğiniz? Özelden yazar mısınız?

Hocam sms doğrulaması yapmadığım için özel mesaj gönderemiyorum.

Geçici bir ücretsiz hosting açıp doğrulama için kullanabilirsiniz.

Dorulama tamamlandıktan sonra ns adreslerini yandex olarak ayarlayıp geçiçi hosting kapatabilirsin. dns1.yandex.net - dns2.yandex.net

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Hocam sms doğrulaması yapmadığım için özel mesaj gönderemiyorum.

Geçici bir ücretsiz hosting açıp doğrulama için kullanabilirsiniz.

Dorulama tamamlandıktan sonra ns adreslerini yandex olarak ayarlayıp geçiçi hosting kapatabilirsin. dns1.yandex.net - dns2.yandex.net
Tamam hocam aldım çok teşekkür ederim...

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Gmail
Hotmail
Mynet

Kullanıyorum fakat, Mynet'i Demirören'den dolayı bıraktım.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39