MIUI 13 Elite Rom Lite MIUI 13 Android 12 22.9.7

mustolyyy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
k40 gr
Konular
0
Birkaç gündür kullandığım bu romu siz değerli forum üyeleriyle paylaşmaya karar verdim. Öncelikle roma geçmek için çin stabil 13.0.8 sürümünde olmak zorundasınız
miui 12.5, vietsub, aosp veya hint global romdan geçiş yapmaya kalkarsanız fastboot'a kalırsınız. En baştan söyleyeyim ne ben ne de forum en ufak sorumluluk kabul etmemektedir. Bilmiyorsanız bilen birinden yardım almanızı tavsiye ederim, ayrıca bilgisayar şarttır.

İlk adım olarak mi flash ile (kullanmayı bilmiyorsanız youtube ve forumda konusu var) 13.0.8 çin romuna geçiyoruz.

Geçiş yaptıktan sonra kurulum adımları (bilenler için )kısaca şöyledir;

1- Android 12 twrp
2- Wipe – Format Data Yes – Reboot Recovery
3 - Elite Rom Flash
4- Reboot Recovery
5- Fastboot - Elite Rom Boot.img flash
6- Reboot

Redmi K40 Gaming yapısı gereği her sürümde romun içinde bulunan boot.img flashlamak gerekiyor. Diğer cihazlar içinde fazladan bir adım var yani :) altta bu sürümün kendimde kullandığım root içeren boot.img dosyasını da paylaşıyorum. root yapmak isterseniz bunu flashlayın.Ayrıca bizim cihazlara hanüz kalıcı twrp çıkmadı, daha doğrusu twrp kalıcı olması için mevcut romun boot.img içine gömülmesi gerekiyor. Siz yok farzedin :) . Elinizin altında bulunsun , lazım oldukça twrp'yi adb üzerinden gönderirsiniz. işiniz bitince tekrar boot.img gönderip cihazı açarsınız.

linkini buraya bırakıyorum. Eleman ispanyolca anlatıyor ama kurulum adımları aynı değişen birşey yok.

adb klasörünün içinde uygun twrp ve orjinal boot.img'de vardır. root yapmak isterseniz aşağıda eklediğim dosyayı flashlayın .
eklediğim magisk sürümü sorunsuzdur.

tüm dosyalar

elite rom

verdiğim linkten pocof3gt/redmi k40gaming olanı indireceksiniz yanlış cihazı seçmeyin !!. Şuan için en güncel sürüm bu . Zamanla güncellenecektir kurulum adımları aynı kalır
Mantığı kavrarsanız kolaylıkla rom geçişleri yaparsınız.
Ayrıca paylaştığım linkteki kanal redmi k40 gmaing için rom testleri ve aosp rom kurulumlarını da anlatıyor.

rom hakkında bilgi vermek gerekirse
-normal global rom gibi %100 Türkçe
-biraz kişiselleştirme var, plus sürümüne ücret ödemek gerekiyor, onda kişiselleştirme çok . Adı üzerinde light :)
-performans ve pil durumu gayet iyi, stok kernel var , bu nedenle bug yok.
-tema içine aktar var, mağaza dışında mtz temaları kurabilirsiniz.

ben hardcore kullanırım, haliyle arka planda çok fazla uygulama açık olur. Buna rağmen pil kullanımı ve performansı gayet akıcı. Isınma yük altında 42 derece ölçtüm. Aynı kullanım senaryosunda Hint romda 52 , vietsub da 44 derece, bu cihaz her perfomans telefonlarında olduğu gibi ısınan cihazdır. snapdragon 888 , snapdragon 870 bu işlemciden çok daha fazla ısınır Dahili soğutma fanı olmayan yada snapdragon gen1+ işlemci kullanmayan her güncel işlemcili telefon belli bir miktar ısınır, bunu aklınızda tutun
Son olarak ss atayım.
İyi kullanımlar
Hocam tüm dosyalar olan kısım kaldırılmış tekrardan atabilir misiniz

Üst Alt