Yardım Eksiksiz Rom Kurulumu Hk.

HayLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
16
Merhabalar Şuan EU 13.1 / A12 Romunu İndiriyorum Telefona Kuracağım Bunun Yanında Kurmam Gereken Başka Dosyalar Var Mı Acaba ? Varsa Sırasıyla Yazar Mısınız Rica etsem ka.tır rom değiştiriyorum her nedense sanki birşeyler eksik düşüncesine kapılıyorum.
Cihaz ; Redmi Note 9 Pro 6 / 128

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
İhtiyacınız varsa Magisk kurabilirsiniz.
Yoksa sadece rom kurulumu yeterli. Orta segment ya da 2022 model öncesi cihazlar içim MIUI 13 sistemi ciddi şekilde yavaşlatıyor 12.5 veya 12 sürümlerinde kullanmanızı tavsiye ederim.

HayLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
16
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İhtiyacınız varsa Magisk kurabilirsiniz.
Yoksa sadece rom kurulumu yeterli. Orta segment ya da 2022 model öncesi cihazlar içim MIUI 13 sistemi ciddi şekilde yavaşlatıyor 12.5 veya 12 sürümlerinde kullanmanızı tavsiye ederim.
Hocam peki önerdiğiniz bir rom var mı Endonezya veya eu ya da başka ( benim için öncelikli olan akış ve şarjın dayanıklılığı ) bu arada yorumunuz için teşekkür ederim hocam

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
48
Hocam peki önerdiğiniz bir rom var mı Endonezya veya eu ya da başka ( benim için öncelikli olan akış ve şarjın dayanıklılığı ) bu arada yorumunuz için teşekkür ederim hocam
Ben 13.0.4.0 Endonezya ve 13.01 Xiaomi.eu kullandım sırasıyla, benim cihazda ikisi de benzer ekran süresi veriyor, günü ise çıkarıyor benim kullanımımda. (yaklaşık 6-7 saat alıyorum ekran süresi)
Endonezya rom tavsiye ederim ben eu aksine çünkü eu romda garip kasmalar yaşıyorum. Örneğin, yt müzikte müzik listesinde aşağı inerken, instada reels izlerken yorumları açarken cihaz nedense deli gibi kasıyor. Bide eu romun çevirisi tam değil,-aslında tam değil demek yanlış olur, %90-95 oranında Türkçe ama- bazı yerlerde ve uyarıları İngilizce görebilirsiniz. :)
Ek bilgi:Cihaz 1,5 yıllık. Pil sağlığı muhtemelen biraz daha kötü emsallerine göre.

HayLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
16
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben 13.0.4.0 Endonezya ve 13.01 Xiaomi.eu kullandım sırasıyla, benim cihazda ikisi de benzer ekran süresi veriyor, günü ise çıkarıyor benim kullanımımda. (yaklaşık 6-7 saat alıyorum ekran süresi)
Endonezya rom tavsiye ederim ben eu aksine çünkü eu romda garip kasmalar yaşıyorum. Örneğin, yt müzikte müzik listesinde aşağı inerken, instada reels izlerken yorumları açarken cihaz nedense deli gibi kasıyor. Bide eu romun çevirisi tam değil,-aslında tam değil demek yanlış olur, %90-95 oranında Türkçe ama- bazı yerlerde ve uyarıları İngilizce görebilirsiniz. :)
Hocam şuan bende de Endonezya 13.04 yüklü ama sanki uygulamalarda en baskını da Instagram'da gezinirken videolarda kasma gözlemledim şarj olarak sanki eu dan daha iyi fakat akış olarak eu gibi düşünüyorum ben

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
48
Hocam şuan bende de Endonezya 13.04 yüklü ama sanki uygulamalarda en baskını da Instagram'da gezinirken videolarda kasma gözlemledim şarj olarak sanki eu dan daha iyi fakat akış olarak eu gibi düşünüyorum ben
Abi bende de komik şekilde instada yorumları vb. açarken, youtube da dolaşırken kasıyor. Bunların hiçbirini ben yaşamamıştım. Aslında rn9p için en mantıklısı bana kalırsa 12.5.4 endonezya. 12,5 ile 13 arasında monet dışında fark görmedim (google veya destekleyen uygulamalardaki arkaplanın duvar kağıdına göre değişmesi)(keza ekran süresi olarak daha iyiydi 12.5.4 13 e göre)

Üst Alt