Soru Ekranın hafiften sarı olması

mutlurecp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
6
Merhabalar. Cihazım çin versiyonu. 3 adet telefonla karşılaştırmam sonucunda cihazımın ekranı diğer ekranlara göre beyaz olan yerler sarı gözüküyor. Bunun nedeni veya çözümü var mı? İyi forumlar

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Hocam bilginizin ne derece olduğunu bilmiyorum, lakin okuma modu açık olabilir mi? Eğer değilse Ayarlar>Ekran>Renk şeması kısmını kontrol eder misiniz orada hangi ayar seçili.

mutlurecp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bilginizin ne derece olduğunu bilmiyorum, lakin okuma modu açık olabilir mi? Eğer değilse Ayarlar>Ekran>Renk şeması kısmını kontrol eder misiniz orada hangi ayar seçili.
Okuma modu kapalı hocam. Renk şemasında ise otomatik ve varsayılan seçili. Baktığım diğer telefonlarda da aynı şeyler seçiliydi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kırılmaz cam etkiler mi sizce?

Son düzenleme:

adal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
R E İ S
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
9
Telefonun ekraninda ölü pikseller vardır ondan bazı yerleri sari gözükmüştür.

Zaferksc78

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Sporcu
Konular
37
Cihazda kullanılan ekran paneliyle alakalıdır..
Note 8'lerin bazılarında Tianma panel kullanılıyordu, diğer bazılarında ise başka panel (Tam ismini hatırlamıyorum şu an) ..
Diğer panele nazaran biraz sarımtırak olan panele denk gelmiş olabilirsiniz..
Herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum..
Ama cihazın ekranının fotoğrafını çekip atarsanız daha net birşey söyleyebiliriz...

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Büyük ihtimalle Sizde Huaxing Paneli Mevcut ki eğer öyleyse Bu Çok Sevindirici Bir durum çünkü Ghost screen sorunu olmaz. Tianma panel daha beyaz Huaxing biraz sarı oluyor. Panel öğrenmek için Ayarlar Çekirdek Sürümü Peş peşe tıklayın çıkan menüde Software versiona girin altda yazıyor.

mutlurecp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazda kullanılan ekran paneliyle alakalıdır..
Note 8'lerin bazılarında Tianma panel kullanılıyordu, diğer bazılarında ise başka panel (Tam ismini hatırlamıyorum şu an) ..
Diğer panele nazaran biraz sarımtırak olan panele denk gelmiş olabilirsiniz..
Herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum..
Ama cihazın ekranının fotoğrafını çekip atarsanız daha net birşey söyleyebiliriz...
Hocam yarın çekip atarım. Bugünde bir şey farkettim benim telefonun ekran bir tık daha parlak diğer telefonlara göre. O sarılıkta rahatsız edici değil. Sadece böyle bir fark var sebebini merak ettim ve düzeltilecek bir şeyse eğer düzeltmek istedim. Cevabınız için teşekkür ederim

Büyük ihtimalle Sizde Huaxing Paneli Mevcut ki eğer öyleyse Bu Çok Sevindirici Bir durum çünkü Ghost screen sorunu olmaz. Tianma panel daha beyaz Huaxing biraz sarı oluyor. Panel öğrenmek için Ayarlar Çekirdek Sürümü Peş peşe tıklayın çıkan menüde Software versiona girin altda yazıyor.
Hocam cevabınız için teşekkürler. Söylediğiniz menüde software versiyonu bulamadım. Check versiyon info diye bir menü var. Onun içinde de hardware versiyon var.

Son düzenleme:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Hocam yarın çekip atarım. Bugünde bir şey farkettim benim telefonun ekran bir tık daha parlak diğer telefonlara göre. O sarılıkta rahatsız edici değil. Sadece böyle bir fark var sebebini merak ettim ve düzeltilecek bir şeyse eğer düzeltmek istedim. Cevabınız için teşekkür ederim

Hocam cevabınız için teşekkürler. Söylediğiniz menüde software versiyonu bulamadım. Check versiyon info diye bir menü var. Onun içinde de hardware versiyon var.
Evet işte o hocam

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Onda MA yazıyor hocam
Şu an Evdeki Note 8 e baktım Software version yazıyor hocam onun içinde panel öğrenebilirsiniz.
En kolay yolu Play store dan Device İnfo uygulamasını indirin orda yazıyor Paneli

Üst Alt