Yardım Ekran Renk Doygunluğu nasıl yükseltilir ??

SaWYeR53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
İphone
Konular
3
Dün pedere bende note 6 pro aldım.

Bir kaç video izledim ama görüntü sanki beyaz yoğunluğunda renkler orjinal tonda değil gibi.

Örneğim simsiyah bir sayfa açtığınızdan ekran arkadan beyaz ışık varmış gibi oluyor simsiyah zifiri karanlık olmuyor parlama yapıyor.

Bunun bir ayarı parlaklığı kapatmamın renk konsratını arttırmanın bir yolu mevcut mu ??

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
Ayarlar-ekran-kontrast ve renkler bölümünden ayarlayabilirsin. Sanırım otomatik kontrast ve sıcak olarak ayarlı ekran ayarı direk yükseltilmiş kontrast seçeneğini seçerseniz düzelecektir.

Oyla:

SaWYeR53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
İphone
Konular
3
Ordan yapınca sıcaklık ve soğukluk oluyor. Dediğim gibi renkte doygunluğu arttırmıyor malesef.

Oyla:

serhat.yldz

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
315
Ordan yapınca sıcaklık ve soğukluk oluyor. Dediğim gibi renkte doygunluğu arttırmıyor malesef.
Ekran paneli farklıdır ondan kaynaklanıyor olabilir. Ayarlar > telefon hakkında > çekirdek sürümüne 6-7 defa dokun cikan ekranda software versiona tıkla. LCM information, da hangi model yaziyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

SaWYeR53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
İphone
Konular
3
Bunlar yazıyor hocam.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oyla:

Ayhanbol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Note4
Konular
0
Bendede değişmiyor çakma ekran taktiydim ekran kalitesi dandik ondanmidir yokda kablosunu mu tam oturtamadim dersiniz?

Oyla:

yuhaqyaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmed bal
Cihazım
n7100
Konular
2
yukarıda da bahsedildiği üzere kontrast ayarlarıyla oynayarak değişiklik yapabilirsiniz sanırım.
bu arada;
konu dışı olacak ama çakma ekran dediğiniz nasıl oluyor, benim de ekran çatlak bikaç kısımdan, şuanda bu şekilde sorunsuz kullanılıyor ama değiştirsem mi diye ikilemdeyim. çakma ekranın orijinal olanla farkı nedir, ikisi de çin malı sonuçta, zaten ucuz olan parçalardan daha da nasıl çalıp kötüsünü yapıyorlar :) o kadar fark oluyor mu yani. ve siz ekranı kaça ve nereden aldınız acaba. Ayhanbol

Oyla:

ozantankus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
deep2kTV
Cihazım
Redmi Note 7PRO
Meslek
Ağ işletmenliği BT
Konular
2
Dün pedere bende note 6 pro aldım.

Bir kaç video izledim ama görüntü sanki beyaz yoğunluğunda renkler orjinal tonda değil gibi.

Örneğim simsiyah bir sayfa açtığınızdan ekran arkadan beyaz ışık varmış gibi oluyor simsiyah zifiri karanlık olmuyor parlama yapıyor.

Bunun bir ayarı parlaklığı kapatmamın renk konsratını arttırmanın bir yolu mevcut mu ??
Kardeşim sana en net cevabı veriyorum.Cihaza Custom kernel kurucaksın Bukadar basit..Oradan ekran renk doygunluğu çıkıyor renkler canlanıyor.Tabiki (kernel auditor) programı ile rengini attıracaksın çok basit yapması.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kardeşim sana en net cevabı veriyorum.Cihaza Custom kernel kurucaksın Bukadar basit..Oradan ekran renk doygunluğu çıkıyor renkler canlanıyor.Tabiki (kernel auditor) programı ile rengini attıracaksın çok basit yapması.
ayriyetten dediğin gibi kontrast ayarı falan herşey var.ama yükliyeceğin kernele bağlı olarak değişiklik gösterir

Oyla:

fahrettin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fahrettin
Cihazım
A7000
Konular
0
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ayriyetten dediğin gibi kontrast ayarı falan herşey var.ama yükliyeceğin kernele bağlı olarak değişiklik gösterir ustam karnelden nasıl yapılır ben bulamadım yardımcı olabilir misiniz

Oyla:
Üst Alt