Çözüldü Ekran parlaklığı

• Konbuyu başlatan Mgxc
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 29
  • Görüntüleme 43K

Mgxc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özer
Cihazım
Mİ5
Konular
3
Ekran parlaklığı otomatikte değilken parlaklık tamamen kısıldığında ekran tamamen kapanıyor hiç bir şekilde görüntü gelmiyor rastgele ekran parlaklığı ayar kısmını ekran karanlıkken bulup sayısız kere deneyip açmam gerekiyor. Otomatiğe aldığımda da telefon rastgele ekran parlaklığını tamamen kapatıyor yine ekranda hiç bir görüntü vb. gelmiyor parmak iziyle kilidin açıldığını anlayabiliyorum fakat görüntü yine gelmiyor. Kimi zaman 10 saniye sonra kimi zaman da yarım saat sonra ekran parlaklığı kendiliğinden artıp eski haline geliyor. Ekran parlaklığını tamamen kapatıldığında ekran görüntüsünün tamamen gitmesi normal mi yoksa cihaz mı problemli ?

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Bu videodaki gibi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam öncelikle ışık sensörünü test edin bence. Sorunun yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu tespit edelim.

Ayarlar/Telefon hakkında bölümüne girip çekirdek sürümü üzerine art arda 7-8 defa tıklayın. Donanım testleri menüsü açılacaktır. Menüden ışık sensörü seçeneğine girip sensörün düzgün çalışıp çalışmadığını bir test edin. Parmağınızla ışık sensörünü açıp kapatarak, aydınlık ve loş ortamlara geçerek değerleri takip edin.

Mgxc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özer
Cihazım
Mİ5
Konular
3
Dediğinizi denedim ışıklı bir ortamda lambadan az da olsa uzaktayken 5-15lux arası değerler veriyor ışık sensörü ışığı direk alacak şekilde durduğundaysa 80lux değerlerine çıkıyor. Parmağımla kapatıp açtığımda gerekli artma azalmayı görüyorum. Cihazı sipariş ettiğimde satın aldığım cam ekran koruyucu kırık geldiği için yenisi gelene kadar cihazı ilk açtığımda üzerinde olan mat ekran koruyucuyla duruyor ön kamera ve sensörün olduğu yerler koruyucu altına kalıyor acaba bu etkiliyor olabilir mi?

Mgxc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özer
Cihazım
Mİ5
Konular
3
Otomatik parlaklık açıkken hafif loş bir ortamda telefon kilidini açtığımda telefon tamamen kararıyor ve aydınlık bir ortama gidene kadar ekran geri gelmiyor. Aydınlık bir ortama geçtiğimde ise ekran parlaklığı yükselip görülebilecek değerlere geri geliyor.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Dediğinizi denedim ışıklı bir ortamda lambadan az da olsa uzaktayken 5-15lux arası değerler veriyor ışık sensörü ışığı direk alacak şekilde durduğundaysa 80lux değerlerine çıkıyor. Parmağımla kapatıp açtığımda gerekli artma azalmayı görüyorum. Cihazı sipariş ettiğimde satın aldığım cam ekran koruyucu kırık geldiği için yenisi gelene kadar cihazı ilk açtığımda üzerinde olan mat ekran koruyucuyla duruyor ön kamera ve sensörün olduğu yerler koruyucu altına kalıyor acaba bu etkiliyor olabilir mi?

Hocam bu durumda donanımsal bir sıkıntı yok, rahat olun bir şekilde çözülecektir. :) Mat ekran koruyucusundan olma olasılığı çok yüksek. Ailen bir ekran koruyucu almanızı tavsiye ederim. Ya yeni bir ekran koruyucu gelene kadar koruyucuyu çıkartıp kullanın ya da bu sürede parlaklığı sabit tutun.

Mgxc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özer
Cihazım
Mİ5
Konular
3
Ekrandaki koruyucuyu çıkardım bir değişiklik olmadı halen hafif loş ortamlarda parlaklığı sıfıra indiriyor. Normalde parlaklığı otomatik kullanan biri değilim zaten fakat pili soğut yaptığım zaman sanırım parlaklığı otomatiğe alıyor. Konuyu yarın bir de satıcıyla konuşayım yardımınız için çok teşekkürler :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
80 lux gibi değerler çok düşük. Işığı kesen birşeyler olmalı.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Mgxc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özer
Cihazım
Mİ5
Konular
3
80 lux gibi değerler çok düşük. Işığı kesen birşeyler olmalı.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Ekrandaki koruyucuyu kaldırdığımda da birşey değişmiyor az önce ışığın tam altına gidip baktığımda en fazla 200 lux a çıktı. Siz bu değerleri nasıl bi ışıklandırmada aldınız ?

Umutelcin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Umut
Cihazım
Redminote4
Konular
1
Autoya kapatın aynı sıkıntı bendedir oldu son güncellemeyi yaptım ama autoya ya almaya korkuyorum

Mgxc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özer
Cihazım
Mİ5
Konular
3
Autoya kapatın aynı sıkıntı bendedir oldu son güncellemeyi yaptım ama autoya ya almaya korkuyorum
Ben de auto kapalı kullanmaya çalışıyorum. Sizde auto kapalıyken %0 parlaklığa aldığınızda ekran tamamen kararıyor mu yoksa hafif görüntü var mı ?

Üst Alt