Yardım Ekran kullanım süresi, andorid sistemin sarj tüketimi

emre8299821

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
3
Arkadaşlar cihazı alalı 4 gün oluyor veriler aşağıdaki resimde mevcut. Android sistem fazla mı şarj tüketiyor yoksa bana mı öyle geliyor bunun bir çözümü varmı yardımcı olabilir mısınız? Ekran süresi sizce iyimi kötü mü? Android sistem pil tüketimi normal mi fazla mı? Bunun bir çözüzümü varmı ? Şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-07-25-02-33-02-065_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-07-25-02-33-02-065_com.miui.securitycenter.jpg
    279 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_2023-07-25-02-33-20-815_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-07-25-02-33-20-815_com.miui.securitycenter.jpg
    160,2 KB · Görüntüleme: 44

turksohbet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ramazan
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
22
Kullanmadiginiz uygulamalarin uzerine basili tutarak uygulama bilgileri pil kullanimi kismina gelin orada
ARKA PLAN PİL KULLANİMİNİ KİSİTLAYİ SECİN
Veya uygulama yoneticisinden de bunu yapabilirsiniz muhtemelen arkaplanda bir cok uygulama acik.
Senkorizasyon,NFC,Konum hizmetleri,Deprem uyarilari,Acil durum,Yazici,Yakindakilerle paylas vs gibi ozelliklerin kapali oldugundan emin olun.
Facebook,İnstagram,Tiktok gibi uygulamarin lite surumlerini kullanin.
Umarim faydali olur

emre8299821

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullanmadiginiz uygulamalarin uzerine basili tutarak uygulama bilgileri pil kullanimi kismina gelin orada
ARKA PLAN PİL KULLANİMİNİ KİSİTLAYİ SECİN
Veya uygulama yoneticisinden de bunu yapabilirsiniz muhtemelen arkaplanda bir cok uygulama acik.
Senkorizasyon,NFC,Konum hizmetleri,Deprem uyarilari,Acil durum,Yazici,Yakindakilerle paylas vs gibi ozelliklerin kapali oldugundan emin olun.
Facebook,İnstagram,Tiktok gibi uygulamarin lite surumlerini kullanin.
Umarim faydali olur
Gecenin bu saati vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim söylediklerinizi yapacağım. Ekran sürem için bir şey söyleyebilir misiniz ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Başka çözüm önerisi olan yada bu durumla karşılaşıp çözüme ulaşmış arkadaşlarında fikirlerini almak isterim.

Son düzenleme:

turksohbet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ramazan
Cihazım
poco x3 nfc
Konular
22
Rica ederim hocam.. Yani normal gozukuyor ekran sureniz. Otomatik parlakliginizi kapatin ve %65 veya %50lilerde kullanin ekran parlakligini.

emre8299821

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
3
Arkadaşlar Android sistemi yüksek şarj tüketimi hakkında çözüm önerisi olan yokmu kimi telefonlara bakıyorum%2 lerde Android sistem tüketimi çözelim şunu lütfen kafayı yicem :)

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
3 saat aktif kullanımla toplam 6 saat süre almışsınız ve Android Sistem 704mah kullanmış. Çok değil son derece normal. Hatta fazlasıyla iyi. Bu değerlerle toplam ekran süreniz 10 saati geçecek.

Eğer takıldığınız nokta %'lik değeri ise, takılmayın.

Şöyle düşünün sizde 1 milyon para var. Bu aslında normal, her vatandaşın sahip olması gereken para. Yani anormal bir durum yok ama siz ben zenginim diye geziyorsunuz çünkü çevrenizde o kadar parası olan yok, fakir bir çevrede yaşıyorsunuz. Tüm mahallede toplam 5 milyon var ve bu toplam paranın %20'si sizde olunca siz kendinizi zengin sanıyorsunuz. Oysa biraz daha refah seviyesi yüksek bir semte geçtiğinizde mahalledeki para miktarı 100 milyona çıkıyor ve siz mahalledeki toplam servetin sadece %1'ine sahip konuma düşüyorsunuz. Bu da dikkat çekmiyor. Daha lüks, herkesin milyoner ve milyarder olduğu bir semte geçtiğinizde ise o parayla sizi bodrum katta oturtmazlar, kimsenin dikkatini çekmezsiniz.

Sizin cihaz da bu şekilde. Şu anda yeni bir cihaz olduğu için fakir semtte ve %20'lik batarya tüketimi size fazla görünüyor oysa 704mah kullanım normal. Biraz sistem otursun o batarya kullanımının toplam içerisindeki yüzdelik dilimi azalacak ve size de normal gelmeye başlayacak. Hatta yükleyin 3D oyunlar lüks semte çıkın onlar tüketsin bataryayı sizin 704mah %1 bile tutmaz ve listede görünmez.

Son düzenleme:

emre8299821

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
3
3 saat aktif kullanımla toplam 6 saat süre almışsınız ve Android Sistem 704mah kullanmış. Çok değil son derece normal. Hatta fazlasıyla iyi. Bu değerlerle toplam ekran süreniz 10 saati geçecek.

Eğer takıldığınız nokta %'lik değeri ise, takılmayın.

Şöyle düşünün sizde 1 milyon para var. Bu aslında normal, her vatandaşın sahip olması gereken para. Yani anormal bir durum yok ama siz ben zenginim diye geziyorsunuz çünkü çevrenizde o kadar parası olan yok, fakir bir çevrede yaşıyorsunuz. Tüm mahallede toplam 5 milyon var ve bu toplam paranın %20'si sizde olunca siz kendinizi zengin sanıyorsunuz. Oysa biraz daha refah seviyesi yüksek bir semte geçtiğinizde mahalledeki para miktarı 100 milyona çıkıyor ve siz mahalledeki toplam servetin sadece %1'ine sahip konuma düşüyorsunuz. Bu da dikkat çekmiyor. Daha lüks, herkesin milyoner ve milyarder olduğu bir semte geçtiğinizde ise o parayla sizi bodrum katta oturtmazlar, kimsenin dikkatini çekmezsiniz.

Sizin cihaz da bu şekilde. Şu anda yeni bir cihaz olduğu için fakir semtte ve %20'lik batarya tüketimi size fazla görünüyor oysa 704mah kullanım normal. Biraz sistem otursun o batarya kullanımının toplam içerisindeki yüzdelik dilimi azalacak ve size de normal gelmeye başlayacak. Hatta yükleyin 3D oyunlar lüks semte çıkın onlar tüketsin bataryayı sizin 704mah %1 bile tutmaz ve listede görünmez.
Ne güzel cevap vermişsiniz elinize kolunuza sağlık teşekkürler

Üst Alt