Soru Ekran kontrast oranı

apokoc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
RN10 Pro
Konular
6
Merhaba.
Ben mi8 cihazını ekran ayarlarından çok daha canlı göründüğü için yüksek kontrast ayarında kullanmaktayım otomatik bilerek yapmadın sürekli ortam ışık sensörü kullandığı için bataryaya olumsuz etki yapacağını düşündüm. Standar ayarda ise renkler çok soluk geliyor gözüme yüksek kontrasta oranla

Sorum yüksek kontrast ta pile nekadar etki ediyor bir bilgi yada istatistik varmı paylaşılan. Yada pile olumsuz etkisi varmı standar ile yüksek arasında. İllaki varıdır ama nekadar olduğu önemli
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Not:Eksik harfler için kusura bakmayın fark etmemişim

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Bunu ancak kendi kullanım senaryonuzda tespit edebilirsiniz.
Herkesin kullanım şekli farklı.

Oyla:

apokoc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
RN10 Pro
Konular
6
Bunu ancak kendi kullanım senaryonuzda tespit edebilirsiniz.
Herkesin kullanım şekli farklı.
Haklısınız ama yüksek kontrast açıkken pile ekstra etkisi oluyormu mesela televizyonda standart dan canlı moda alınca daha fazla güç tüketir diye birşey demiyor güç tasarrufu modunda sadece ekran parlaklığını ayarlıyor. Yani kontrast oranı yüksek ise daha fazla pil gidermi gitmezmi ? Anlaşılan kendim deneyerek gözlemlemem gerekecek

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Haklısınız ama yüksek kontrast açıkken pile ekstra etkisi oluyormu mesela televizyonda standart dan canlı moda alınca daha fazla güç tüketir diye birşey demiyor güç tasarrufu modunda sadece ekran parlaklığını ayarlıyor. Yani kontrast oranı yüksek ise daha fazla pil gidermi gitmezmi ? Anlaşılan kendim deneyerek gözlemlemem gerekecek

Bigün GPS açarsınız navigasyon yaparsınız o gün daha çok pil harcar.
anca şöyle olur; telefonu uçak moduna alıp koyarsınız kenara yüksek kontrastta kaç gün açık kalıyor ona bakarsınız.
bide normal kontrasta alıp öyle koyarsınız kenara bakalım kaç gün gidecek. Böylece bir fikriniz olur, tabi okadar beklemeye tahammülünüz varsa :)

Oyla:

apokoc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
RN10 Pro
Konular
6
Bigün GPS açarsınız navigasyon yaparsınız o gün daha çok pil harcar.
anca şöyle olur; telefonu uçak moduna alıp koyarsınız kenara yüksek kontrastta kaç gün açık kalıyor ona bakarsınız.
bide normal kontrasta alıp öyle koyarsınız kenara bakalım kaç gün gidecek. Böylece bir fikriniz olur, tabi okadar beklemeye tahammülünüz varsa :)
Hocam kenara koyunca nasıl anlaşılacak ekranın açık olması gerekiyor kapalı olunca yüksek kontrast veya normal ne fark edecek

Oyla:

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Hocam kenara koyunca nasıl anlaşılacak ekranın açık olması gerekiyor kapalı olunca yüksek kontrast veya normal ne fark edecek

Öyle olmaz o iş, 3 gün normal, 3 gün yüksek kontrast kullanın günlerin ekran saati ortalamasını alın en sağlıklısı...

Oyla:

apokoc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
RN10 Pro
Konular
6
Öyle olmaz o iş, 3 gün normal, 3 gün yüksek kontrast kullanın günlerin ekran saati ortalamasını alın en sağlıklısı...
Aynen hocam bende onu diyorum öyle olmaz diye . Ekran açık süreleri test etmem lazım

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
ekran ayarlarında uyku ayarında asla diye seçenek yokmu?
zaten söylediğim yöntem de öylesine bir fikir
okadar beklenmez :)

Oyla:

asim03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
6
Gonlunuz nasil rahat ediyorsa oyle kullanin. Uzun zamandir mi6 kullanıyorum. Pek farki yok. Yuksek konstrat seviyorsaniz oyle kullanin.

Oyla:
Üst Alt