Yardım Ekran kilidi şifresi aktifken Yedekle ve Sıfırla sayfasına girememe

moon9999

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
mi 4x
Konular
1
Merhaba,

MI 4X satın aldım.Bu telefonda, bu markada yeni olduğum gibi, genel olarak Android'de de acemiyim. Aşağıdakileri buna göre okuyunuz.

Ekran kilidi aktifken (yani kilit için şifre veya pattern belirlenmişken) "Yedekle ve Sıfırla" sayfasına girmek istediğimde şifre/pattern soruyor, bu girişleri yaptıktan sonra tekrar tekrar soruyor ve sayfaya giriş yapmıyor.
Benzer şekilde "Otomatik Yadekleme" de aktif yapılamıyor.

Şifre/pattern kaldırıldıktan sonra bu iki kısım çalışıyor. Lakin böyle olunca da telefonda ne şifre ne de parmak izi koruması olmamış oluyor. Bunun çözümü var mıdır?

Bir de bu telefonda bir "Downloads" klasörü bulamadım, indirilenler nerede depolanıyor?
Benzer şekilde tema ve duvar kağıtlarının da nereye indirildiğini bulamadım.

Bu konuları açıklığa kavuşturan olursa memnun olurum.Teşekkürler.

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Merhaba,

MI 4X satın aldım.Bu telefonda, bu markada yeni olduğum gibi, genel olarak Android'de de acemiyim. Aşağıdakileri buna göre okuyunuz.

Ekran kilidi aktifken (yani kilit için şifre veya pattern belirlenmişken) "Yedekle ve Sıfırla" sayfasına girmek istediğimde şifre/pattern soruyor, bu girişleri yaptıktan sonra tekrar tekrar soruyor ve sayfaya giriş yapmıyor.
Benzer şekilde "Otomatik Yadekleme" de aktif yapılamıyor.

Şifre/pattern kaldırıldıktan sonra bu iki kısım çalışıyor. Lakin böyle olunca da telefonda ne şifre ne de parmak izi koruması olmamış oluyor. Bunun çözümü var mıdır?

Bir de bu telefonda bir "Downloads" klasörü bulamadım, indirilenler nerede depolanıyor?
Benzer şekilde tema ve duvar kağıtlarının da nereye indirildiğini bulamadım.

Bu konuları açıklığa kavuşturan olursa memnun olurum.Teşekkürler.
Öncelikle resetleme ile ilgili video ektedir.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Download klasörüde ss de görülen yerde
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

moon9999

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
mi 4x
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevabınız için teşekkür ederim ancak; bende "Downloads" veya "Download" klasörü yok. Olması gerektiğini biliyorum ama bulamadığım için sordum (diğer sorduğum klasörler için de durum aynı).

Ayrıca "Yerel Yedekler" sayfasına giriş için şifre/desen kaldırıp, yani hiçbir kilit koymadan giriş yapıp ayarları açtım sonra desen ve parmak izi ekledim ancak o zaman oldu. Sizin yaptığınız gibi normal olanı yapınca, yani telefonu kurarken ekran kilidi ve parmak izi tanımlayınca "Yerel yedekler" sayfasından sonraki adıma geçilemiyor desense desen şifre ise şifre istiyor ve bunları doğru girseniz bile sürekli istiyor ve "otomatik yedekle" aktif yapılamıyor.

Ekran kilidi ve parmak izini kaldırınca "yerel yedekler" bölümüne girebildim, otomatik yedeklemeyi de aktif yapabildim fakat şifre/desen ve parmak izi ekleyince yine yerel yedekler sayfasından sonraki sayfaya geçmek mümkün olmadı ben de kapattım hazır aktifken öyle kalsın diye.

Not: Bu durum fabrika ayarlarına döndürmeden önce de vardı sonrasında da devam ediyor. Klasör ve yerel yedek sayfasına giriş sorunum düzelir diye fabrika ayarlarına döndürmüştüm fakat birşey değişmedi.
android 7.1.2, güvenlik yama 2017-10-01
miui global 9.1.1.0 kararlı
mi 4x 3gb 32gb

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-12-04-16-47-54-184_com.alphainventor.filemanager.png
    Screenshot_2017-12-04-16-47-54-184_com.alphainventor.filemanager.png
    108,6 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2017-12-04-16-48-48-994_com.alphainventor.filemanager.png
    Screenshot_2017-12-04-16-48-48-994_com.alphainventor.filemanager.png
    109 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2017-12-04-16-49-12-905_com.alphainventor.filemanager.png
    Screenshot_2017-12-04-16-49-12-905_com.alphainventor.filemanager.png
    151,2 KB · Görüntüleme: 9
Oyla:

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Cevabınız için teşekkür ederim ancak; bende "Downloads" veya "Download" klasörü yok. Olması gerektiğini biliyorum ama bulamadığım için sordum (diğer sorduğum klasörler için de durum aynı).

Ayrıca "Yerel Yedekler" sayfasına giriş için şifre/desen kaldırıp, yani hiçbir kilit koymadan giriş yapıp ayarları açtım sonra desen ve parmak izi ekledim ancak o zaman oldu. Sizin yaptığınız gibi normal olanı yapınca, yani telefonu kurarken ekran kilidi ve parmak izi tanımlayınca "Yerel yedekler" sayfasından sonraki adıma geçilemiyor desense desen şifre ise şifre istiyor ve bunları doğru girseniz bile sürekli istiyor ve "otomatik yedekle" aktif yapılamıyor.

Ekran kilidi ve parmak izini kaldırınca "yerel yedekler" bölümüne girebildim, otomatik yedeklemeyi de aktif yapabildim fakat şifre/desen ve parmak izi ekleyince yine yerel yedekler sayfasından sonraki sayfaya geçmek mümkün olmadı ben de kapattım hazır aktifken öyle kalsın diye.

Not: Bu durum fabrika ayarlarına döndürmeden önce de vardı sonrasında da devam ediyor. Klasör ve yerel yedek sayfasına giriş sorunum düzelir diye fabrika ayarlarına döndürmüştüm fakat birşey değişmedi.
android 7.1.2, güvenlik yama 2017-10-01
miui global 9.1.1.0 kararlı
mi 4x 3gb 32gb
Hocam Chrome uygulamasından birşey indirin download klasör oluşur.

Temalar indirdiğinizde doğrudan yüklenir. Dosya olarak bulunmaz. Farklı yöntemleri var. Mesala tema yüklendikten sonra yedeklerseniz. .Mtz dosyası oluşur. Miui klasörüne bakabilirsiniz.

Kararlıdan kaynaklı veya yazılımsal hata olabilir kıymetli hocam. Temiz kurulum deneyin birde imkanınız varsa eğer.

Saygılar

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

moon9999

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
mi 4x