Yardım Ekran Dönmüyor (Mi 6)

Şahin_3261

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TUNA
Cihazım
Mi 6
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu beta 20.6.18
Telefon Modeli
Mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
Eu rom beta 20.6.18 kullanıyorum. Bundan yaklaşık bir ay önceki güncellemeden sonra ekran döndürme sorunu oldu. Yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü telefonu yeniden başlattıktan sonra düzeliyor fakat yaklaşık 5 dakika sonra hiçbir şekilde dönmüyor. Önce hard reset denedim olmadı sonra cache, system, dalvik cache, data temizleyip tekrardan kurdum yine olmadı. Nedir bunun çözümü bir aydır sıkıntı yaşıyorum işkence gibi gelmeye başladı. Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
ben 20.6.11 deyim böyle bir sıkıntım yok hocam
hard reset ve temiz kurulum denediğiniz halde hâlâ düzelmediyse muhtemelen güncellemeden kaynaklı bir problem var demektir
beta programı mi 6 için devam edecekmi bilmiyorum ama edecekse yeni güncellemeyle sorun muhtemelen çözülür
bu şekilde gözünüze çarpan başka hatalar varsa belirtirseniz benim gibi ota da sizin şuan kullandığınız sürüm 20.6.18'i görüntüleyen ama bu gibi hatalar olabileceği için henüz kurmamış hocalarımıza yardımcı olmuş olursunuz

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Şahin_3261

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TUNA
Cihazım
Mi 6
Konular
7
ben 20.6.11 deyim böyle bir sıkıntım yok hocam
hard reset ve temiz kurulum denediğiniz halde hâlâ düzelmediyse muhtemelen güncellemeden kaynaklı bir problem var demektir
beta programı mi 6 için devam edecekmi bilmiyorum ama edecekse yeni güncellemeyle sorun muhtemelen çözülür
bu şekilde gözünüze çarpan başka hatalar varsa belirtirseniz benim gibi ota da sizin şuan kullandığınız sürüm 20.6.18'i görüntüleyen ama bu gibi hatalar olabileceği için henüz kurmamış hocalarımıza yardımcı olmuş olursunuz

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benim bu sıkıntım yaklaşık 1 aydır var ve her hafta güncelleme yapıyorum. Düzelecek olsaydı şimdiye düzelirdi bence. Bir de benden başkasında bu sorunu görmedim, yazan olduysa da gözümden kaçmıştır muhtemelen.

Oyla:

Recorder

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ziya
Cihazım
Redmi not 4
Konular
0
Aynı sorun bende de var, mi 6 EU 20.6.18
Varmı çözüm bulan arkadaşlar?

Oyla:

Osmnipekk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Devlet Memuru
Konular
64
Aynı sorun bende de var, mi 6 EU 20.6.18
Varmı çözüm bulan arkadaşlar?
Persist flashlayın düzelir. Fastboot rom indirin. İçinde persist.img var onu telefona atın. Twrp den yükleyin. Düzelecek.

Oyla:

Şahin_3261

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TUNA
Cihazım
Mi 6
Konular
7
Persist flashlayın düzelir. Fastboot rom indirin. İçinde persist.img var onu telefona atın. Twrp den yükleyin. Düzelecek.
Telefonumda 20.6.11 e döndüm yine düzelmedi aynı şekilde devam ediyor. Bu romun fastboot romunu nasıl bulurum yardımcı olurmusunuz? Tam olarak anlamadım.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bu sürümlerde Mi 6 kullanıcıları ekran dönmediğinden şikayetçiydi persist ile alakası yok sürüm düşürebilirsiniz

Oyla:

Şahin_3261

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
TUNA
Cihazım
Mi 6
Konular
7
Temiz kurulum denediniz mi
Şu anda çözdüm sorunu. Bütün sürümlerin kendine has problemleri var bana göre. Bugün neredeyse hepsini temiz kurulumla denedim, 20.5.7 diğerlerine nazaran daha sıkıntısız şu anda onu kullanıyorum. 20.5.28 ve sonraki sürümlerin hepsinde ekran döndürme sıkıntısı çektim. 20.5.14 ve 20.5.21 de ise eğer doğrulama mesajı gelirse telefon kafayı yiyor bildirim paneli tamamen donuyor vs. Telefonu yeniden başlatınca veya sistem arayüzünü zorla durdurunca düzeliyor. Stabil sürüm gelirse ona geçeceğim.

Oyla:
Üst Alt