Yardım ekran donması ve tecrübe

orbyyldz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orbay
Cihazım
Redmi 5 plus
Meslek
Satış
Konular
4
arkadaşlar merhaba,

redmi 5 plus kullanıyoum bir arkadaşımdan aldım telefoncuda ekranı değişirdi bende ondan satın aldım. ilk etapa ekran iyiydi ufakan bi darbe alıp kılcal çalak olştukan sorna ekran dokunmatiğinde temas sorunu oluştu. tekrar değiştirmeyi düşünüyorum aynı sıkıntıyla karşılaşma ihtimalim nedir sizce? akıllıphone firması da yedek parça satıyor oradan ekran alıp kullanan oldumu ve sorun yaşadınız mı.

Teşekkürler arkadaşlar

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Dediğiniz siteden geçen hafta çitalı ekran aldım sorunsuz bir ekran dokunmatik ve parlaklık orijinali ile aynı ama renklerde biraz fark var orijinal ekran daha canlı renklere sahip ama 2.gün gözüm alışmıştı zaten bu olaya. Farklı bir şey denememin sonucunda o ekrana biraz hasar verdim :$ şu anda yenisi yolda bakalım aynı kalitede mi gelecek yoksa farkı olacak mı ?

Oyla:

orbyyldz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orbay
Cihazım
Redmi 5 plus
Meslek
Satış
Konular
4
bilgi verirseniz yenisi içinde bende gidip almayı düşünüyorum. benimki orjinal değildi zaten o parlak seviyesinin düşüklüğüne alışığım. yeterki dokunmatik sorunu yaşamamak ama zaten ihtiyacıma yeten bir cihaz olduğu için kullanıyorum. sizden bilgi bekliyorum teşekkürler.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
bilgi verirseniz yenisi içinde bende gidip almayı düşünüyorum. benimki orjinal değildi zaten o parlak seviyesinin düşüklüğüne alışığım. yeterki dokunmatik sorunu yaşamamak ama zaten ihtiyacıma yeten bir cihaz olduğu için kullanıyorum. sizden bilgi bekliyorum teşekkürler.
Cumartesi gelecektir muhtemelen çünkü bayram dolayısıyla kargolar bugün çalışmaya başladı İstanbul-İskenderun'da 3 gün sürüyor. Konuyu yer imine ekledim gelince geri dönüt veririm.

Oyla:

orbyyldz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orbay
Cihazım
Redmi 5 plus
Meslek
Satış
Konular
4
Cumartesi gelecektir muhtemelen çünkü bayram dolayısıyla kargolar bugün çalışmaya başladı İstanbul-İskenderun'da 3 gün sürüyor. Konuyu yer imine ekledim gelince geri dönüt veririm.
t

teşekkür ederim kendiniz mi akıyorsunuz ekranı yoksa telegfoncuda mı montaj yaptırıyotsunuz

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
t

teşekkür ederim kendiniz mi akıyorsunuz ekranı yoksa telegfoncuda mı montaj yaptırıyotsunuz
Kendim takıyorum hocam çok basit bir işlem. Size şöyle bir uyarı yapayım eğer çitalı ekran alacaksanız muhtemelen çita ve ekranı kendileri birleştiriyor çitanın kendi üstündeki yapışkan bantta kaliteli değil ekran ters durduğunda hafifte olsa sarkıyor yani kasadan çıkıyor. Yapmanız gereken ekranı kasadan çıkartıp yerine kaliteli bir yapıştırıcı kullanmanız.

Diğer uyarımda ekranı aldığımda ön flaş ışının filtresi(sanırım böyle deniliyor) ve bildirim ledinin öndeki beyaz filtre gelen çitada/kasada yoktu ben kendim orijinal ekranı çıkartıp kasadan gerekli olanları yeni kasaya kendim taşıdım. Bu işlem için saç kurutma makinesi yeterli fakat tecrübeli değilseniz girişmeyin derim.

Bu dediğim flaş filtresi ve bildirim ledi filtresi yeni kasada olursa onu da söylerim. (Olacağını sanmıyorum çünkü kasayı ve ekranı ayrı alıp birleştirdiklerini düşünüyorum zamanında sadece kasa değişimi yaptığımdan biliyorum.)

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Ürün geldi şu anda paketini yeni açtım. Yukarıda da dediğim gibi flaş ve bildirim ledinin beyaz filtresi yok benim için sorun değil kullandığım ekranı söküp onları alabilirim ama siz tecrübeli değilseniz yapmanızı önermem.

Şu anda bana gelen kasada yapışkan sağlam görünüyor ama bu ilk izlenimde gözüme yansıyan detay kurulum yaparken son kararı verip ya kendi T-8000 yapıştırıcımı kullanırım yada dokunmam ama dokunmazsam bildirim ve flaş açık kalacak. Flaşın açık kalması büyük problem değil çünkü o kısım zaten hafif koyu bir renkle arkayı direk göremiyoruz, bildirim ledi ise filtre olmadan bildirim ışığı yandığında hem tam o deliğin ortasından çıkmıyor ışık hemde çok keskin çıktığı için kalitesiz bir görüntü oluşuyor onu da şöyle çözmeyi planlıyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Görselde bildirim yazan yere tek kat bir A4 beyaz kağıt parçası koyarsam aynı performansı alacağıma eminim ışığı yeterince süzecektir.

Orijinal ama yarı pert ekran ilk cihazı test moduna sokup renk testi yaptım fotoğraflarını da çektim, ekranı değişince de aynı testi yapıp durumu bildireceğim. Aklınıza takılan başka bir şey olursa yazarsınız.

Bu arada alacaksanız kasalı almanızı öneririm fiyat farkı 20₺ oynuyor ama en azından kasanızda yenilenmiş olur :)

Son düzenleme:
Oyla:

orbyyldz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orbay
Cihazım
Redmi 5 plus
Meslek
Satış
Konular
4
Ürün geldi şu anda paketini yeni açtım. Yukarıda da dediğim gibi flaş ve bildirim ledinin beyaz filtresi yok benim için sorun değil kullandığım ekranı söküp onları alabilirim ama siz tecrübeli değilseniz yapmanızı önermem.

Şu anda bana gelen kasada yapışkan sağlam görünüyor ama bu ilk izlenimde gözüme yansıyan detay kurulum yaparken son kararı verip ya kendi T-8000 yapıştırıcımı kullanırım yada dokunmam ama dokunmazsam bildirim ve flaş açık kalacak. Flaşın açık kalması büyük problem değil çünkü o kısım zaten hafif koyu bir renkle arkayı direk göremiyoruz, bildirim ledi ise filtre olmadan bildirim ışığı yandığında hem tam o deliğin ortasından çıkmıyor ışık hemde çok keskin çıktığı için kalitesiz bir görüntü oluşuyor onu da şöyle çözmeyi planlıyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Görselde bildirim yazan yere tek kat bir A4 beyaz kağıt parçası koyarsam aynı performansı alacağıma eminim ışığı yeterince süzecektir.

Orijinal ama yarı pert ekran ilk cihazı test moduna sokup renk testi yaptım fotoğraflarını da çektim, ekranı değişince de aynı testi yapıp durumu bildireceğim. Aklınıza takılan başka bir şey olursa yazarsınız.

Bu arada alacaksanız kasalı almanızı öneririm fiyat farkı 20₺ oynuyor ama en azından kasanızda yenilenmiş olur :)

kasa derken çıtalı demek istediniz sanırım yoksa arka kasadan mı bahsettiniz bu kadar ugraşıp bilgilendirme yaptığınız içinde ayrıca çok teşekkür ederim.
haftaiçi direk gidip kendim elden alacağım bir tane ekran kendime ve telefoncuda monaj yaptırıp deneyeceğim. ışık kalitesi parlaklık çok önemli değil benim için dokunmaik şıkır şıkır çalışsın gerisinde problem yok ghost ekran oluşsada sıkıntı değil :)

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
kasa derken çıtalı demek istediniz sanırım yoksa arka kasadan mı bahsettiniz bu kadar ugraşıp bilgilendirme yaptığınız içinde ayrıca çok teşekkür ederim.
haftaiçi direk gidip kendim elden alacağım bir tane ekran kendime ve telefoncuda monaj yaptırıp deneyeceğim. ışık kalitesi parlaklık çok önemli değil benim için dokunmaik şıkır şıkır çalışsın gerisinde problem yok ghost ekran oluşsada sıkıntı değil :)
Bildirimi yeni görüyorum sadece yorumumu beğendiğinizin bildirimi geldi kusura bakmayın. Kasa derken evet çita demek istiyorum ama aslında kasada denilebilir çünkü herşeyi o çitaya monte ediyoruz :D

Işık, dokunmatik kısmında bir sorun yoktu fakat çift tıklama ile uyandırma çalışmıyordu bu yeni gelen ekranda hatta şu anda ekrandan da görüntü alamıyoruz maalesef ki :@ Site ile iletişime geçtim değişim için yarın kargoya vereceğim. Bu arada bundan önce aldığım ekranda çift tıklama uyandırma ile çalışıyordu sanırım bu sefer şansımız yaver gitmedi, iyi bir ekrana denk gelmedik envy~~envy~~

Sitenin olaya nasıl tepki verdiğini yeni ekran yollarlarsa da onun hakkında da bilgilendirme yaparım.

Oyla:

orbyyldz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orbay
Cihazım
Redmi 5 plus
Meslek
Satış
Konular
4
Bildirimi yeni görüyorum sadece yorumumu beğendiğinizin bildirimi geldi kusura bakmayın. Kasa derken evet çita demek istiyorum ama aslında kasada denilebilir çünkü herşeyi o çitaya monte ediyoruz :D

Işık, dokunmatik kısmında bir sorun yoktu fakat çift tıklama ile uyandırma çalışmıyordu bu yeni gelen ekranda hatta şu anda ekrandan da görüntü alamıyoruz maalesef ki :@ Site ile iletişime geçtim değişim için yarın kargoya vereceğim. Bu arada bundan önce aldığım ekranda çift tıklama uyandırma ile çalışıyordu sanırım bu sefer şansımız yaver gitmedi, iyi bir ekrana denk gelmedik envy~~envy~~

Sitenin olaya nasıl tepki verdiğini yeni ekran yollarlarsa da onun hakkında da bilgilendirme yaparım.

evet bende siteden aldım 1 günde geldi bana istanbul olduğu için renk tonlarında dediğiniz gibi zayıf orjinal ekrana göre ama sorunsuz şuanda o benim için yeterli o fiyata zaten daha da fazla olamaz ama malzemesi kaliteli

Oyla:
Üst Alt