Yardım Ekran değişimi

OzgurSah

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ozgur S
Cihazım
Mi 9
Konular
3
Eşimin Mi9 telefonun ekranı kırıldı, görüntü tamamen gitti. Değişim için araştırma yapıyorum, ekran ilanlarında hep orjinal LCD ekran yazıyor ama cihazın orjinal ekranı Amoled, var mı ekran değiştiren ya da bu konuda bilgisi olan?

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maniax63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Maniax
Cihazım
Mi 9
Konular
16
Benimde geçen sene mi9 cihazımın ekranı kırılmıştı ben bu youtube sayfasından ulaşarak değiştirdim ekran orjinali ile değişmişti gayet memnunum

OzgurSah

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ozgur S
Cihazım
Mi 9
Konular
3
Benimde geçen sene mi9 cihazımın ekranı kırılmıştı ben bu youtube sayfasından ulaşarak değiştirdim ekran orjinali ile değişmişti gayet memnunum
Görüştüm, telefonun ikinci el piyasa fiyatına yakın bir fiyat söylediler

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Öncelikle yaptırmayı düşünüyorsanız kesinlikle fatura alınız. Piyasadakilerin çoğu Alibaba/Aliexpress üzerinden temin edilen uyduruk ekranlar takıyorlar bunlarda 1-2 ay sonra orasından burasında sıkıntı çıkartmaya başlıyor.

Çinliler uyanık bu amoled ekranların LCD ve TFT modellerini yapmışlar ve maliyet olarak daha uygun diye bunları satıyorlar. Bu konuda çok dikkatli olmak lazım. Sorduğunuzda satıcılar kalite olarak Amoled ama ürün LCD gibisinden kelime oyunları yapıyorlar.

Maliyet konusunda ise malesef yapacak çok bir şey yok. Şuan en uyduruk ekran bile TL olarak 900-1000 liraya geliyor ki birde buna sökme takma kâr payı derken fiyat kabarıyor.

Son düzenleme:

Maniax63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Maniax
Cihazım
Mi 9
Konular
16
Görüştüm, telefonun ikinci el piyasa fiyatına yakın bir fiyat söylediler

Gerçekten şuan amoled ekranlar alınacak düzeyde değiller. Ben o zmn 1200 TL ödemiştim

Aksan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
K20 pro
Meslek
Tekstil
Konular
26
Benimde Ekran kırıldı mı 9 bu hafta birde akra kapak gitti ortalama 2000 TL masraf var açıkçası yapmayı düşünüyorum 8/128 benim cihaz yani 2000 TL yeni cihaz almaya kalksam mümkünü yok kırılan cihaz kalitesinde bulmam yani yine en mantıklısı yapmak geliyor üstüne biraz ekleyim dedim başka cihaz bakayım düşüncesi geldi hem ekleyecek gücüm yok hemde ne kadar ekleyebilirim de nasıl bir cihaz alabilirim mi 9 yanına yaklaşmayacak cihazlar en kötüsü 4 bin civarı mi 9 sadece bataryası kötü oda hani hiç sorun yaşamadım bu zamnda yeni cihaz almak yerine yaptırmak en mantıklısı ne kadar pahalı olursa olsun bütçe en Uygun yaptırmak geliyor gibi benim düşüncem

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Benimde Ekran kırıldı mı 9 bu hafta birde akra kapak gitti ortalama 2000 TL masraf var açıkçası yapmayı düşünüyorum 8/128 benim cihaz yani 2000 TL yeni cihaz almaya kalksam mümkünü yok kırılan cihaz kalitesinde bulmam yani yine en mantıklısı yapmak geliyor üstüne biraz ekleyim dedim başka cihaz bakayım düşüncesi geldi hem ekleyecek gücüm yok hemde ne kadar ekleyebilirim de nasıl bir cihaz alabilirim mi 9 yanına yaklaşmayacak cihazlar en kötüsü 4 bin civarı mi 9 sadece bataryası kötü oda hani hiç sorun yaşamadım bu zamnda yeni cihaz almak yerine yaptırmak en mantıklısı ne kadar pahalı olursa olsun bütçe en Uygun yaptırmak geliyor gibi benim düşüncem

Arka kapak sorun değil ancak yeni takılacak ekranı, mi 9 'un orijinal ekranı kadar seveceğinizi sanmıyorum. Ancak diğer açıdan da haklısınız mi9 modeli halen piyasadaki çoğu modele göre baba bir cihaz. Fiyatlarıda hesaba katarsak minimum Mi 9 gibi bir cihaz almak için Mi 9'un 2-3 misli ödeme yapmak gerekiyor.

Üst Alt