Yardım Ekran Değişimi Sonrası Parmakizi Sorunu

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Arkadaşlar merhabalar. Bu lanet olası koronavirüs yüzünden telefonun kılıfını yıkayayım dedim. Biliyorsunuz yüzeyi sabun gibi telefonun ve düştü ekranı kırıldı. Neyse ekran değiştirdik değiştirmeye de bu seferde parmakizi sorunum mevcut. Parmakizi ekleme konusunda sensör bir sorun çıkarmıyor lakin kilitekranında try again diyip duruyor. (ingilizce kullanıyorum). Bunun nedeni sizce sensörün tam oturtulamaması gibi bir sorun mudur? bunun kalibrasyonunu yapabiliyor muyuz? ne yapmalıyız ?

ceza456

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
azad
Cihazım
mi8 se
Konular
1
Ayni sey bendede oldu benim tel global romdaydi suan mi rooma gectim duzeldi. Basta acaba cakma ekranmi felan diye dusundumde suan normallesti gibi artik. Romdan dolayimi yoksa zamanla ekranmi oturuyor anlamadım.

Oyla:

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayni sey bendede oldu benim tel global romdaydi suan mi rooma gectim duzeldi. Basta acaba cakma ekranmi felan diye dusundumde suan normallesti gibi artik. Romdan dolayimi yoksa zamanla ekranmi oturuyor anlamadım.

Hocam teşekkürler. Ben de telefonu 3 kere formatladım ettim, geri gönderdim. Adam video atmış çalışıyor diye. Neyse cihaz geldi. Mi room geçmeye çalışıyorum şimdi bakalım ne olacak. Bana sorarsanız kullandıkları yapıştırıcı miktarı yüzünden cam ile sensör arasındaki boşluk biraz artıyor. Parmağımı sert bastırırsam %100 açılıyor da artık hafif dokunma ile açma olayı benim için yok.

Oyla:

ozdy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yakup OZDEN
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
0
Arkadaşlar merhabalar. Bu lanet olası koronavirüs yüzünden telefonun kılıfını yıkayayım dedim. Biliyorsunuz yüzeyi sabun gibi telefonun ve düştü ekranı kırıldı. Neyse ekran değiştirdik değiştirmeye de bu seferde parmakizi sorunum mevcut. Parmakizi ekleme konusunda sensör bir sorun çıkarmıyor lakin kilitekranında try again diyip duruyor. (ingilizce kullanıyorum). Bunun nedeni sizce sensörün tam oturtulamaması gibi bir sorun mudur? bunun kalibrasyonunu yapabiliyor muyuz? ne yapmalıyız ?
Selamlar, öncelikle geçmiş olsun. Benim de cihazımın ekranı kırıldı, özel servislerin ekranlarına güvenemedim, yetkili servise gönderdim. Süreç çok yavaş ilerliyor, stokta uygun ekran var mı yok mu söylemiyorlar. Ekran değişimi için fiyat teklifinde bulundular fakat ürünün ne zaman teslim edileceğine yönelik bir bilgi de vermiyorlar. Siz ekranı nerede yaptırmıştınız?

Teşekkürler.

Oyla:

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Selamlar, öncelikle geçmiş olsun. Benim de cihazımın ekranı kırıldı, özel servislerin ekranlarına güvenemedim, yetkili servise gönderdim. Süreç çok yavaş ilerliyor, stokta uygun ekran var mı yok mu söylemiyorlar. Ekran değişimi için fiyat teklifinde bulundular fakat ürünün ne zaman teslim edileceğine yönelik bir bilgi de vermiyorlar. Siz ekranı nerede yaptırmıştınız?

Teşekkürler.

Merhabalar hocam. Budak iletişim diye bir yerde. Cihaz aldığımız arkadaşın tanıdığı birisi.

Oyla:

ozdy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yakup OZDEN
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
0
Merhabalar hocam. Budak iletişim diye bir yerde. Cihaz aldığımız arkadaşın tanıdığı birisi.
Anladım, ben de gruptan Enes Budak diye birisinden teklif almıştım, muhtemelen aynı yerdir. Servise parayı gönderdim, bugün takmışlar ekranı, yarın kargoya verilecek bakalım, umarım düzgün yapmışlardır.

Oyla:

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Anladım, ben de gruptan Enes Budak diye birisinden teklif almıştım, muhtemelen aynı yerdir. Servise parayı gönderdim, bugün takmışlar ekranı, yarın kargoya verilecek bakalım, umarım düzgün yapmışlardır.
İşçilik çok güzel lakin sensör ekran ile arasında bir sorun oluyor nedense. Nedeni buldum ben. Yeterli ışık göremediği için okuyamıyor. Ekran parlaklığı Max yapınca daha iyi okuyor. Neyse bir türlü kullanıyoruz işte. Yüz tanıma falan da açtım. Allahtan öyle artıları var cihazın. Geçmiş olsun hocam.

Oyla:

zoprol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
arda
Cihazım
redmi note4
Konular
0
Merhaba arkadaşlar aynı problem bende de mevcuttu . Parmak izi okuyucu animasyonunu değiştirdim düzeldi. Şaka gibi ama oldu.

Oyla:

Kaos7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ibrahim
Cihazım
Mi9t
Konular
1
Romun uygun persist dosyasini tekrardan yukleyin sensorler,kamera,parmak izi tekrardan kalibrasyon yapacaktir.Ekran degistigi icin sensorlerde farklılık olacaktir.

Oyla:

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Romun uygun persist dosyasini tekrardan yukleyin sensorler,kamera,parmak izi tekrardan kalibrasyon yapacaktir.Ekran degistigi icin sensorlerde farklılık olacaktir.

Hocam ben aosp romdayım. Bunun için miui tabanlı bir romda mı olmak gerek? Ben *#'li bir kod bulmuştum orada parmak izi kalibrasyon gibi bir ayar vardı ne yaptığımdan emin de değilim ama birazcık daha iyi hale geldi. Dediğiniz gibi bir kalibrasyona ihtiyacı olduğu belli. Nette gördüğüm kadarıyla o kalibrasyon kısmında ilk döngüde araya beyaz bir kağıt koyun, 2.döngüde de siyah bir kalın kağıt koyarak parmak izi kalibrasyonunu yapın gibi bir şey vardı. Denemedim tabi bunu ama persist otomatik ayar yapacaksa denenebilir geldi sanki. Ekran altı parmak izi olan cihazlarda ekran değişimi sonrası eminim sensörle cam arasındaki mesafe mm bile olsa değişiyordur. Belki o bile etkiliyordur okumasını.

Oyla:
Üst Alt