Yardım Efs backup farklı bir telefona yüklenebilir mi?

tahsins

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tahsin ser
Cihazım
maalesef yok
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V12.0.9.0
Telefon Modeli
Poco x3 nfc
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese selamlar.
Elimde 2 adet xiaomi poco x3 nfc marka işletim sistemine kadar birebir aynı telefon var(birisi yurtiçi kayıtlı birisi yurtdışı) . İkisinde de bl açık. Ve Twrp kurulu. İkisinde de V12.0.9.0 kurulu.

Bu telefonların birinde twrp ile efs yedeği aldım ve telefondan bilgisayara twrp backup dizinini kopyaladım.

Şimdi ben bu yedeği diğer telefona kopyalayıp sonra twrp ile restore edip diğer telefonu kullanabilir miyim?

Teşekkürler

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
EFS dosyaları cihaza özel şifreli dosyalardır. Başka bir cihaza yüklensede işe yaramaz şebeke imei gelmez..

Oyla:

tahsins

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tahsin ser
Cihazım
maalesef yok
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İki telefonunda efs yedekleri bilgisayarda var. Deneme amaçlı birinin efs yedeğini diğerine atsam birşey ler bozma ihtimalim(brick olma gibi) var mı hocam?

Oyla:

tahsins

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tahsin ser
Cihazım
maalesef yok
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İki telefonunda efs yedekleri bilgisayarda var. Deneme amaçlı birinin efs yedeğini diğerine atsam birşey ler bozma ihtimalim(brick olma gibi) var mı hocam?
Kendi sorumu cevaplayayım. Cihaz farklı efs backup atılınca açıldıktan sonra devamlı restart atıyor. Rsa korumasından olabilir diye düşünüyorum. Brick falan Olmuyor ama işlemde olmuyor yani .

Oyla:

kadircumen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Poco x3 nfc
Meslek
elektrik teknisyen
Konular
4
Kendi sorumu cevaplayayım. Cihaz farklı efs backup atılınca açıldıktan sonra devamlı restart atıyor. Rsa korumasından olabilir diye düşünüyorum. Brick falan Olmuyor ama işlemde olmuyor yani .
kardeşim senin sorun ile uğraştığın gibi bende uğraşıyorum birkaç gündür. sağolsun çookkolay youtube kanal sahibi arkadaş bana efs yedeği yolladı yüklemeye çalıştım ama olmadı, yüklenmiyor. sende yine restart vermiş bende o tepkiyi bile vermedi. senden birşey istesem, o iki telefonun sorunu çözüldüyse bana onlardan qcn yedeği yollama şansın var mı? özellikle yurtiçi olandan olursa daha iyi olur. şebeke sorunum var çözemedim gitti. cihaz full çektiği halde internete girmiyor, konuşma esnasında sesin kesik esik geliyor diyorlar. 2 haftadır araştırıyorum valla çözemedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

Bünyamin a.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bünyamin
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
kardeşim senin sorun ile uğraştığın gibi bende uğraşıyorum birkaç gündür. sağolsun çookkolay youtube kanal sahibi arkadaş bana efs yedeği yolladı yüklemeye çalıştım ama olmadı, yüklenmiyor. sende yine restart vermiş bende o tepkiyi bile vermedi. senden birşey istesem, o iki telefonun sorunu çözüldüyse bana onlardan qcn yedeği yollama şansın var mı? özellikle yurtiçi olandan olursa daha iyi olur. şebeke sorunum var çözemedim gitti. cihaz full çektiği halde internete girmiyor, konuşma esnasında sesin kesik esik geliyor diyorlar. 2 haftadır araştırıyorum valla çözemedim.
Usta ne yaptın şimdi aynı sorun bendede var çözdüysen nasıl çözdün yardımcı olabilirmisin

Oyla:
Üst Alt