Yardım EDL Modu ve ROM Flash Hatası

• Konbuyu başlatan SameTR
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 31
  • Görüntüleme 8K

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Selamün aleyküm arkadaşlar..

MiA1 Cihazıma bir kaç hafta önce rom yüklerken bir hata yapmışım, hata sonucu telefon siyah ekranda kalıyor sadece açılış kapanış titreşimi geliyor.

Arka kapağını söküp EDL modunda bilgisayara driverleri kurarak bağladım. Herhangi bir bağlantı yada driver sorunum yok.

Zenex Hocamızın belirtmiş olduğu 30-20 sn arası güç düğmesi methodu da denendi. Fakat sonuç alamadım.
.
Sorun; MiFlash uygulamasınd (64Bit) FLASH butonuna bastıktan sonra zaman aşımına uğruyor. Ve aşağıdaki hataları alıyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yardımlarınızı bekliyorum, selametle.

Cihaz : Mi A1
FlashTool : 64 Bit Version
Bilgisayar : Windows 64 Bit / 8.1 Version

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
hocam indirilen fastboot dosyasında paket eksiği hatası vermiş. ayrıca edl moddayken mi flash ile rom atılıyormu emin değilim çünkü cihaz fastboot modda değil edl modda. aşağıdaki paylaştığım anlatıma göre cihazınıza uygun romu indirerek deneyip sonucu paylaşır mısınız

Oyla:

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
hocam indirilen fastboot dosyasında paket eksiği hatası vermiş. ayrıca edl moddayken mi flash ile rom atılıyormu emin değilim çünkü cihaz fastboot modda değil edl modda. aşağıdaki paylaştığım anlatıma göre cihazınıza uygun romu indirerek deneyip sonucu paylaşır mısınız

Hemen deniyorum sonucu paylaşayacağım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Maalesef cihazı tanımıyor

Son düzenleme:
Oyla:

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Hemen deniyorum sonucu paylaşayacağım.

Maalesef cihazı tanımıyor
farklı bir rom indirip denediniz mi peki mi flash üzerinden? yani sizdeki rom eksik yada hatalı olabilir mi

birde sideload modunda rom atmayı deneyin aşağıdaki anlatılan şekilde:

Oyla:

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
farklı bir rom indirip denediniz mi peki mi flash üzerinden? yani sizdeki rom eksik yada hatalı olabilir mi

birde sideload modunda rom atmayı deneyin aşağıdaki anlatılan şekilde:

Burdaki anlatımda benim Recovery'e ulaşmam gerektiğini söylüyor, telefon hiç açılmadığı için hiçbir şey yapamıyorum sadece manuel olarak EDL ye girebiliyorum....

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
edl modunda yükleme yaparken cihazın ilk çıkış tabanındaki rom ile flash yapılması gerekiyor galiba. İlk çıkış rom dosyası ile denediniz mi? Sizin cihazın Mi A1 olduğunu söylemişsiniz ama yüklemeye çalıştığınız rom note 3 pro gibi geldi. Aşağıdakini deneyin bir de.

Oyla:

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
edl modunda yükleme yaparken cihazın ilk çıkış tabanındaki rom ile flash yapılması gerekiyor galiba. İlk çıkış rom dosyası ile denediniz mi? Sizin cihazın Mi A1 olduğunu söylemişsiniz ama yüklemeye çalıştığınız rom note 3 pro gibi geldi. Aşağıdakini deneyin bir de.

İniyor şuan hemen deneyip sonucu yazacağım

Oyla:

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3

Rom flashladım fakat cihaz hala EDL modunda saniyede bir titriyor ses açma kapama VS tuşlar ile kısayolları kullanamıyorum açılmıyor sadece siyah ekran ve titreşim var.

Bildirim ledi beyaz yanıp sönüyor sarjda ve normaldede aynı

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Rom flashladım fakat cihaz hala EDL modunda saniyede bir titriyor ses açma kapama VS tuşlar ile kısayolları kullanamıyorum açılmıyor sadece siyah ekran ve titreşim var.

Bildirim ledi beyaz yanıp sönüyor sarjda ve normaldede aynı

Hocam flash işlemi başarıyla tamamlandıysa, cihazın batarya bağlantısını çıkartın, 15-20 saniye sonra şarj kablosunu bağlayın ve bir kaç seniye sonrada şarj kablosunu sökmeden batarya bağlantısını tekrar bağlayın. Eğer yine açılmazsa bir kaç saat şarjda bekletin.

İnternette gördüğüm bir kaç mesaj da ilginç bir şekilde insanlar bu sıkıntıyı flash işlemi sonrası yeni batarya takarak çözmüşler.

Oyla:

SameTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Hocam flash işlemi başarıyla tamamlandıysa, cihazın batarya bağlantısını çıkartın, 15-20 saniye sonra şarj kablosunu bağlayın ve bir kaç seniye sonrada şarj kablosunu sökmeden batarya bağlantısını tekrar bağlayın. Eğer yine açılmazsa bir kaç saat şarjda bekletin.

İnternette gördüğüm bir kaç mesaj da ilginç bir şekilde insanlar bu sıkıntıyı flash işlemi sonrası yeni batarya takarak çözmüşler.
Hocam bu batarya olup olmadığını anlamak için kesin bir yol var mı ? Batarya almak kolay fakat başka bir donanımsal arıza varsa nakit yönünden sıkıntı yaşatır bana.

Oyla:
Üst Alt