Yardım edl modda rawprogram0.xml” ve “patch0.xml dosyaları yüklenmiyor hatası

yasinankara

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
miA3
Konular
9
telefonum android 11 güncelleme sonrası brick oldu.cihazı test point ile edl moda aldım,com portu bağlandı. Qfil ile kurtarma romu yüklerken rawprogram0.xml ve patch.xml dosyalarını seçip flash yapınca yükleme yapılmıyor.lütfen yarım ediniz...

yasinankara

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
miA3
Konular
9
telefonum android 11 güncelleme sonrası brick oldu.cihazı test point ile edl moda aldım,com portu bağlandı. Qfil ile kurtarma romu yüklerken rawprogram0.xml ve patch.xml dosyalarını seçip flash yapınca yükleme yapılmıyor.lütfen yarım ediniz...
Forumda bu işten anlayan kimseler yokmu

hxuxsxaxm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Önemli olan hatanın ne oldugu, rawprogram0.xml içinde yüklenecek dosyaların cihazdaki konumları yazar(sectör) bunlardan biri eksikse ve rawprogram0.xml dosyanın içinde bir konuma yüklenmesi gerekiyorsa dosya eksik olduğundan hata verir yada yüklenmek istenen dosya ayrılan bölümden daha büyükse yine yükleme gerçekleşmez. Örneğin system için ayrılan 4gb bir alan varsa yüklenmek istenen dosya 5gb ise yine hata alırsın. buna benze birçok faktör var hatayı yazarsanız yardımcı olabilirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada qfil ile yükleme yaparken userdata.img yüzünden hata alınıyor genelde mi a3'te laurel_sprout_global_images_V11.0.23.0.QFQMIXM_20201124.0000.00_10.0_f3be5e451c.tgz bu yazılımdaki userdata.img dosyasını kullanırsanız hata almazsınız.
En son fastboot yazılımını indirip içine yukarda belirttiğim fastboot romunun içindeki userdata.img dosyasını kullanın sorun ortadan kaybolacaktır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Son olarak qfil ile yükleme yaparken rawprogram0.xml, rawprogram1.xml, rawprogram2.xml, rawprogram3.xml, rawprogram4.xml, rawprogram5.xml hepsini seçmen gerekiyor karşılıklarına gelen patch.xml dosyalarını da toplu seçmen lazım

Son düzenleme:

hxuxsxaxm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Bu şekilde hepsi seçili olmalı.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    141 KB · Görüntüleme: 33