Çözüldü EDL mod nedir? Hangi durumlarda yetkili hesap gerekir?

Asus Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asus Adam
Cihazım
Nokia 216
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
AOSP ROM
Telefon Modeli
Xiaomi mi note 3 (jason)
Bootloader Kilidi
Açık
Bu EDL mod dediğimiz şey tam olarak ne? Anladığım kadarıyla brick olan cihazların arka kapağını çıkardıktan sonra test point noktaları varmış. O noktalara bir cımbız yardımı ile dokunduğumuz zaman cihaz kısa devre yaparak EDL moda giriyormuş. Benim aklıma takılan bir soru var. Yetkili hesap hangi durumlarda gerekir? Atıyorum cihazım hard brick oldu fakat bootloader kilidi açık. Bu durumda yetkili hesaba ihtiyacım var mı?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Edl den her durumda yazılım yüklemek için yetki gerekir..edl ye düşen cihazlarda bootloader kilidinin pek önemi kalmıyor. Çin model cihazlarda bootloader kilidi açıksa süreç kısalıyor. Çin romunda 168 saat bekleme sorunundan kurtuluyor cihaz.

Oyla:

Asus Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asus Adam
Cihazım
Nokia 216
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Edl den her durumda yazılım yüklemek için yetki gerekir..edl ye düşen cihazlarda bootloader kilidinin pek önemi kalmıyor. Çin model cihazlarda bootloader kilidi açıksa süreç kısalıyor. Çin romunda 168 saat bekleme sorunundan kurtuluyor cihaz.
Cevabınız için teşekkürler, fakat bekleme olayını anlamadım. Normalde bootloader kilidini açmak için 168 saat süre verildiğini biliyorum. EDL modda cihazı kurtarmak için yine mi beklemek gerekir?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hayır öyle bir şey yok anında yüklenir. Maliyeti ise modele göre değişir. Cihaz no auth ise boxlarda destek varsa yükleme maliyeti düşer tabiki..

Oyla:

Asus Adam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asus Adam
Cihazım
Nokia 216
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır öyle bir şey yok anında yüklenir. Maliyeti ise modele göre değişir. Cihaz no auth ise boxlarda destek varsa yükleme maliyeti düşer tabiki..
Çok teşekkürler, aklımda EDL mod hakkında bir soru kalmadı.

Oyla:
Üst Alt