Yardım e sim kullanma

Emirhan491

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi Note 8pro
Konular
6
13t pro sahibiyim telefon yurt dışı 8 ay kullanım süresi doluyor
eSİM kullanarak kullanım süresi uzatılabiliyor mu?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
İkiside aynı şey, bence siz Google a girin ve ESim in ne olduğunu tam olarak öğrenin lütfen

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Fiziksel sim süresi ile esim kullanım süresi farklı değil mi?

Cihazınızda 3 tane IMEI yok. SIM1 için bir IMEI, SIM2 ve eSIM için de ortak ayrı bir IMEI var. Yani toplamda 2 adet IMEI mevcut.

İlk IMEI'yi ilk 4 ayda, ikinci IMEI'yi ise ikinci 4 ayda bitirdiyseniz eSIM'e geçtiğinizde IMEI süresi dolduğu için hat açılmayacaktır.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Cihazınızda 3 tane IMEI yok. SIM1 için bir IMEI, SIM2 ve eSIM için de ortak ayrı bir IMEI var. Yani toplamda 2 adet IMEI mevcut.

İlk IMEI'yi ilk 4 ayda, ikinci IMEI'yi ise ikinci 4 ayda bitirdiyseniz eSIM'e geçtiğinizde IMEI süresi dolduğu için hat açılmayacaktır.
Sevgili hocam, Size teessüflerimi sunuyorum, ben gençlerin armut piş, ağzıma düş olayından kurtulup, biraz araştırmacı olmalarını teşvik etmek istiyorum, Siz detaylı bilgi veriyorsunuz

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
39
Öyle ise bir detaylı bilgi de ben vereyim. E-sim kullanmanın iki avantajı iki dezavantajı vardır. İlk avantajı sık sık yurtdışına seyahat edenler için büyük kolaylık sağlaması; seyahat esnasında sürekli sim çıkarıp takma derdiniz olmaz. İkincisi, güvenli olması. E-Sim ile verileriniz güvende olur. Çünkü sanal kart olduğu için çalınması ve kaybolması söz konusu değildir.
( Yani telefonunuzda sadece E-Sim kullanıyorsanız çalınması durumunda bir başkası sim takamaz telefonu kullanamaz)
Dezavantajları ise E-Sim kullanılan hatta kopma ve gecikmeler yaşanması. ( Bu durum genelde operatör kaynaklı olabiliyor) İkincisi ise E-sim kullanmak için ekstra bir masraf çıkması ve fiziksel simin E-Sim dışında tekrar kullanılamayacak olması.

Üst Alt