Haber E-bebek hacklendi, 350 BTC fidye istendi

Türkiye'nin popüler internet girişimi e-bebek hacklendi. Şirketin doğruladığı hack iddialarında öne çıkan bir detay vardı, detayda verilen bilgilere göre hacklerlar, sistemi eski haline getirip şirkete teslim etmek için 350 Bitcoin değerinde fidye talep etti.

Şirket, yaptığı "Değerli bebeveynlerimiz, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına bazı güncellemelere ihtiyacımız var. Bu durumun kısa sürmesi için elimizden geleni yapıyoruz, biz de sizden uzak kalmak hiç istemiyoruz. En kısa sürede görüşmek üzere." açıklamasıyla bir problem yaşadığını açıkladı.

Şirketin açıklaması yukarıdaki gibi ve hack doğrulandı, Uzmancoin tarafından ulaşılan bilgilere göre de hackerlar sistemi eski haline getirip teslim etmek için 350 Bitcoin talep ediyor. Bu miktar TL bazında 22.199.800 TL gibi büyük bir miktar yapıyor ve şirketin bu parayı ödemeyi kabul edip etmeyeceği bilinmiyor.

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
üye olanlar kredi kartı şifrelerini hemen değiştirsinler

Ayduyd123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FEDERICO
Cihazım
Galaxy Note 10+
Konular
3
üye olanlar kredi kartı şifrelerini hemen değiştirsinler
Kart şifreleri internet alışverişlerinde kullanılmaz, bu sebeple şifre değiştirmelerinin bir etkisi olmayacaktır, alışveriş yapılan kartları internet alışverişine kapatmalı ve bankadan yeni kart talep etmeliler.

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
siteleri kapalı , böyle bir açıklama çıkıyor

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2020-07-10 10.55.58.png
    Ekran Resmi 2020-07-10 10.55.58.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 22

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
kart bilgileri zaten şifrelidir e-bebek acemi değil'se bilgileri alsalar bile internet alışverişinize kapatırlarsa sorun olmaz tabi en iyi önlem eğer açıklanırsa kartı kapatmak olur

Üst Alt