Yardım Düşük Sıcaklık Sebebiyle Telofon Kapanabilir

• Konbuyu başlatan arda71
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 13
  • Görüntüleme 9K

arda71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Mi5
Konular
1
Merhaba arkadaşlar mi5 telofonum var şarj olmuyordu batarya değiştirdim fakat bu seferde şarj etmiyor telofon açılıyor düşük sıcaklık sebebiyle telofonunuz kapanabilir yazıyor pil sıkcalıklığı -27 derece ne yapabilirim

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Sensör problemi var gibi telefonu kapatıp şarj edin biraz, ardından telefonu açın ve CPU Z indirip Battery kısmından Temperature kısmına bakın orada da aynısı yazıyorsa okuma problemi vardır.

Çözüm olarak telefonu sıfırlama geliyor aklıma şuanlık.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Veya yaptığınız batarya değiştirme işlemini tekrar yapma imkanımız varsa daha titiz bir şekilde tekrar yapın. En azından soketleri kontrol edin, çıkartın biraz bekletin tekrar düzgünce geri takın.

Oyla:

arda71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Mi5
Konular
1
telofon hiç şarj olmuyor hocam sadece açılıyor %0 da duruyor.
yeniden başlat dedim komple gitti hocam bataryayı tekrar çıkartacağım deniyeceğim

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Garip bir durummuş yav soğuktan cihaz kapanabilir hayırdır kuzey kutbunda mıyız :D

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
soguktan cihaz kapanır amenna ama bu sogukta degil

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba arkadaşlar mi5 telofonum var şarj olmuyordu batarya değiştirdim fakat bu seferde şarj etmiyor telofon açılıyor düşük sıcaklık sebebiyle telofonunuz kapanabilir yazıyor pil sıkcalıklığı -27 derece ne yapabilirim
@1231243 arkadaşımızın söylediklerine ek olarak pilinizin arızalı olduğunu söyleyebiliriz. Pil içindeki sensör bozuk görünüyor. Pili değiştirmeniz halinde sorununuz giderilebilir.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Azzemre

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aziz emre
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
6
Ya soketi tam oturtamadınız yada güvenlik sebebiyle(piller aşırı sıcak ve aşırı soğuklarda tehlikeli olduğu için) bataryaların içlerinde ısı ölçen bir devre elemanı vardır muhtemelen sizin bataryadaki bozuk bataryayı değiştirirseniz sorunun çözüleceğini umuyorum

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Aynı durum benim başıma da geldi. Pil arızalı olduğu için böyle bi hata ile karşılaşıyorsun. Telefonu sıfırlamak çözüm olmuyor. Pilin içindeki bi sensör yüzünden böyle. Tamiri ile ilgili videolar falan var ama Ben iade ettim ve başka satıcıdan aldım. Bu seferde 25 derece de sabit telefon ısındığında bile 25 derece gösteriyor. Benim için bi sorun teşkil etmediği için kullanmaya devam ediyorum.

Oyla:

arda71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Mi5
Konular
1
cevaplar için teşekürler arkadaşlar tornavida setimi iş yeridnde unuttuğumdan bataryayı tekrar çıkarıp takamadım yarın deniyeceğim.olmadı bataryayı iade ederim gelişlmeleri yazarım googledede çözümü yok umarım çözüp paylaşırım faydası olur
Aynı durum benim başıma da geldi. Pil arızalı olduğu için böyle bi hata ile karşılaşıyorsun. Telefonu sıfırlamak çözüm olmuyor. Pilin içindeki bi sensör yüzünden böyle. Tamiri ile ilgili videolar falan var ama Ben iade ettim ve başka satıcıdan aldım. Bu seferde 25 derece de sabit telefon ısındığında bile 25 derece gösteriyor. Benim için bi sorun teşkil etmediği için kullanmaya devam ediyorum.
hocam bu tamir videolarını başlıkları veya linklerini söyleme ihtimalın varmı hatırında kaldıysa

Oyla:
Üst Alt