Yardım Düşük Işıkta İyi Fotoğraf Çeken

culmi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ozcan
Cihazım
Redmi note 4
Konular
3
Herkese merhaba. Özellikle düşük ışıklarda iyi fotoğaf çeken bir cihaz önerisi olan var mı? düşük bütçem nedeni ile bir türlü uygun bir cihaz bulamadım ortalama bütçem bin 300 TL Kendim note 4 kullanıyorum her şeyi çok güzel ama kamerası hiç olmamış. Sizden ön ve arka kamerası iyi olan ama özelikle düşük ışıklara da bir cihaz önermenizi istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Düşük ışıkta iyi çeken o fiyat aralığında, sony alpha a5100 veya Samsung nx300 aynasız dslr önerebilirim.
Telefon olarak ise, 1300 civarında sensör boyutu ve ışığa hassasiyet olarak sırayla, mi5s, moto z play, lg g5, önerebilirim. Tabi güncel işlemci olarak yazdım.
[doublepost=1513288816,1513288059][/doublepost]Kabaca mantığı şöyle hocam,
Büyük sensör, ois, diyafram, algoritma konularında gece çekimi başarısı galaxy s7 den başlar. Ona yakın da üstte saydıklarım var belki bir kaç tane daha eklenir nexus 6p gibi ama güncel cihaz olarak f/p bazında bunlar çok tuttu.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
1300 liraya dediğiniz özelliklerde bir telefon (Cihazdan telefon aradığınızı varsayıyorum) zor hocam. Şuanda Mi6 bile vadedileni veremiyor; bu açıdan Mi Note 3 mantıklı olabilir. Sefa hocamda sıfır ayarında 2. el 1500 liraya satıyordu; eğer halen satılmadı ise bir görüşün kendisi ile isterseniz.

Oyla:

culmi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ozcan
Cihazım
Redmi note 4
Konular
3
Teşekkürler arkadaşlar.

Oyla:

v10furkanv10

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
iPhone 6
Konular
3
Sen imkansızı istemişsin ben gece çekimi kötü diye mi 6 dan vazgeçip 2500 e u11 aldım

Oyla:

kubilayvs

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kubilay
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
1
iphone 7 kullanıyorum benim cihazım bile düşük ışıkta istenileni veremiyor. Huawei mate 10 pro şuanda kamera bakımından piyasada en iyisi ama onun fiyatları da çok uçuk

Oyla:

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 11 LE
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23
culmi kardeşim,öncelikle bütçeni biraz daha zorlaman gerekecek bunun için. çok sık telefon değiştiren birisi olarak nereseyse kullanmadığım cihaz kalmadı. Mi cihazları çok harika ama omnivision kameranın sensörleri bence berbat, zaten amiral modellerinde bile tek zayıf noktasıda bu...düşük ışıkta iyi foto çeken, ön ve arka kamerası iyi olan bence tek telefon samsung s7 ve s7 edge... sensörleri ve diyafram aralığı ziyadesiyle güzel.. s7 ve s7 edgeyi ilk çıktığı zamanlarda kullandım ne yalan söyleyim o kameranın tadını hiçbir telefonda bulamadım halen.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
culmi kardeşim,öncelikle bütçeni biraz daha zorlaman gerekecek bunun için. çok sık telefon değiştiren birisi olarak nereseyse kullanmadığım cihaz kalmadı. Mi cihazları çok harika ama omnivision kameranın sensörleri bence berbat, zaten amiral modellerinde bile tek zayıf noktasıda bu...düşük ışıkta iyi foto çeken, ön ve arka kamerası iyi olan bence tek telefon samsung s7 ve s7 edge... sensörleri ve diyafram aralığı ziyadesiyle güzel.. s7 ve s7 edgeyi ilk çıktığı zamanlarda kullandım ne yalan söyleyim o kameranın tadını hiçbir telefonda bulamadım halen.

Hocam iyi hoşta her cihazda Omnivision Kamera kullanmıyor ki Xiaomi?

Bu arada S7 serisindeki Kamera konusuna katılıyorum; zaten Samsung da o kadar rahat ki; Adam akıllı geliştirme yapmadan çıkardı S8 serisini de, özellikle arka kamera konusunda.

Oyla:
Üst Alt