Yardım Düşerken Havada Yakaladım! Reset Atıp Duruyor, Ne Yapabilirim?

AbdulSametErkek

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdul Samet
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
10
Herkese iyi forumlar :)

TBaşıma ilginç bir olay geldi. Telefonla konuşurken telefon elimden kaydı ve düşerken dizimin hizasında geri yakalamayı becerdim ama düşse daha mı iyiydi bilemedim :D
Refleks biraz sert oldu sanırım, o hızla telefonu sarsarak tutmuş oldum. Telefon kapandı ve sanki power tuşu her zaman basılıymış gibi, sürekli kendi kendine reset atıyor.
Örneğin Fastboot'a giriyorum tekrar reset atıyor, TWRP'ye giriyorum yine reset atıyor, kendi halinde zaten atıyor sürekli. Menülere girmek için sadece ses tuşlarına basmam yeterli oluyor. Ama tuş fiziksel olarak basılı olarak görünmüyor.

Telefonu sallayınca bir ses geliyordu. Ben de bir soketin çıkmış olabileceğini düşündüğümden içini açıp soketleri kontrol edeyim dedim. İçini açtım ama soketler düzgün gibi duruyordu. Anakartı da yerinden söküp full dağıtmadım. Şimdi batarya soketini takmadan vidaları takıp kenara koydum. Hazır açılmışken de hemen Deji bataryamı da sipariş geçtim :) Madem o kadar açıldı, bir işe yarasın.

Bu açılmama konusunda tecrübesi ya da fikri olan var mıdır? Ne yapmamı önerirsiniz?
Teşekkürler şimdiden.

AbdulSametErkek

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdul Samet
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Ama tuş fiziksel olarak basılı olarak görünmüyor.

nasıl yani?

benim sonyde 1-2 gün uğraştığım bi brick olmuştu. telefon titrediği anda 0.5 ms de felan telefon titreyince elimi fastbot tuşundan çekerek flashlamıştım. flashtool u hazır hale getirdim sonra telefonu bağlayıp fastboota basıp titrediği anda elimi tuşlardan çektim. benzer olayı bi kaç ay sonra başkası yaşamıştı onuda öyle çözmüştük oda çözüm bulamamış :D hatta şuan bu sitenin kurucuları o sitede mod idi :) googleandroidgentr orada yazmıştım çözümü ama uçtu gitti site

AbdulSametErkek

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdul Samet
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
10
telefonu fastboot'a aldığımda da reset atmaya devam ediyor. TWRP'ye aldığımda da reset atıyor kendi kendine. Güç tuşu basılı kalmış gibi sürekli her halükarda reset atıyor yani. Ama görünürde tuş takılı kalmamış fiziksel olarak. Onu demek istemiştim hocam.

Sürekli reset yediği için yazılım atmak pek mümkün olmaz sanırım. Ne yapmak lazım bilemedim. İnş bozulmamıştır çünkü hiç telefon alacak zamanda değilim :)

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
telefonu fastboot'a aldığımda da reset atmaya devam ediyor. TWRP'ye aldığımda da reset atıyor kendi kendine. Güç tuşu basılı kalmış gibi sürekli her halükarda reset atıyor yani. Ama görünürde tuş takılı kalmamış fiziksel olarak. Onu demek istemiştim hocam.

Sürekli reset yediği için yazılım atmak pek mümkün olmaz sanırım. Ne yapmak lazım bilemedim. İnş bozulmamıştır çünkü hiç telefon alacak zamanda değilim :)
güç tuşuyla birlikte açtığın menüleri sadece ses tuşlarına basarak deneyin bi tuş takılımı kalmış ordan anlaşılabilir.

AbdulSametErkek

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdul Samet
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
10
Aynen hocam onu denemiştim, açılıyor. Ama zaten reset atarken ses açma kısmaya bassak, girmiyor mu menülere hocam?

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Aynen hocam onu denemiştim, açılıyor. Ama zaten reset atarken ses açma kısmaya bassak, girmiyor mu menülere hocam?
doğru giriyor :) denedim şimdi. twrp hep telefon açıkken girdiğim için bilmiyordum bende.

şimdi senaryoyu test ettim twrp girip güç tuşuna basılı tuttum (bas çekte ekran kararıyor) titreşim geliyor ama tekrar twrp yi açıyor reset atıp. sen bi Zenex i etkiketle sor. fiziksel şiddete maruz kaldı de.

AbdulSametErkek

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdul Samet
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
10
doğru giriyor :) denedim şimdi. twrp hep telefon açıkken girdiğim için bilmiyordum bende.

şimdi senaryoyu test ettim twrp girip güç tuşuna basılı tuttum (bas çekte ekran kararıyor) titreşim geliyor ama tekrar twrp yi açıyor reset atıp. sen bi Zenex i etkiketle sor. fiziksel şiddete maruz kaldı de.
Hocam tekrar söküp power tuşunun oraya bir kağıdın köşesini sokup denedim, telefon açıldı :D Biraz kağıtla uğraştım orayla şimdi en azından reset atmıyor ama Bazen kendi kendine ekranı kilitliyor veya açıyor. Biraz araştırayım nasıl tamir edebilirim :)

TheRick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özcan
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Anlaşılan senin tuş gitmiş. En ufak temasta algılıyor. Ya tuşlar ve aksamı değişecek ya da tuşun değdiği yer hasar aldı.

Üst Alt