Uygulama Durum Çubuğunda Gözükmeyen Bildirimlere Alternatif

PHI

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Mi8
Konular
0
Xiaomi resmi olarak bu bildirim sorununu umarım kısa zamanda çözer.
Yahu bildirim görememek ne demek! Böyle saçmalık görmedim.
Telefonu çok sevdim çok beğeniyorum ama bu bildirim meselesi can sıkıyor.

emresycn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre Soycan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
TCDD Tekniker
Konular
13
Bende kullanmaya başladım bymsc nin paylaştığı konuda ki eklentileri ve bir kaç değişiklik yaparım çok iyi hale geldi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-10-10-11-22-01-370_com.miui.home.png
    Screenshot_2018-10-10-11-22-01-370_com.miui.home.png
    159 KB · Görüntüleme: 132

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Arkadaşlar global beta için 8.10.11 güncellemesi gelmiş. Yükleyip bakabilirsiniz bildirim olayının düzelip duzelmedigine.

Brave3535

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Baha
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
7
Son düzenleme:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Telefonu 20 gün önce aldığımda tüm ayarlar açık olmasına rağmen ne kilit ekranına, ne bildirim çubuğuna, ne aod ekranına bildirim ya da ikon gelmiyordu. 1 hafta sonra bildirim çubuğunda, 1 hafta sonra da kilit ekranına bildirimler düşmeye başladı. bunlar da sıra sıra gelmeye başladı. Örneğin ilk olarak whatsapp bildirimleri daha sonra mail bildirimleri en son olarak da instagram bildirimleri kilit ekranında gözükmeye başladı. Ama tekrar söylüyorum telefondaki tüm ayarlar en başından beri açıktı ve herhangi bir ayar değişikliği yapmadım. Bildirim sorunum çözülmüştü artık.

Geçen hafta itibariyle yine herhangi bir ayar yapmadığım halde Aod ekranında ilk olarak massenger ikonu gözükmeye başladı. 2 gün sonra cevapsız çağrı, daha sonra da telefona gelen sms bildirimlerinin ikonları aod ekranında gözükmeye başladı. Fakat mail, instagram ya da mail ikonu hala gözükmüyordu.

Bugün itibariyle Whatsapp ikonları da aod ekranında gözükmeye başladı. Hala herhangi bir ayar değişikliği yapmış değilim. Güncelleme de yapmadım. Telefonu aldığım ilk günden beri Miui 10 Global stable 10.0.2.0 yüklü.

Şimdi sormak istediğim ise; herhangi bir ayar değişikliği yapmadan, herhangi bir güncelleme yüklemeden ya da başka bir custom rom'a geçmeden bu bildirim ve ikonları sorunu nasıl çözülüyor. Bizim haberimiz olmadan arka planda gizli bug fix yüklemeleri mi gerçekleşiyor? ben cidden bu telefonu çözemedim. yaşanılan sorunlar ve sorunların çözüm sürecinde karşılaşılanlar karşılaştırma yapmayı ya da soruna teşkil eden sebebi bulmayı da imkansız kılıyor. Gerçekten çok çok ilginç.

Not: son 3 gün içerisinde telefonda gerçekleştirdiğim farklı işlem olarak "İkinci alanı" aktif etmek ve geliştirici seçeneklerinden yanlışlıkla Miui optimizasyonun kapatıp tekrar açmak.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

rcicek08

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
3
Bugün itibariyle Whatsapp ikonları da aod ekranında gözükmeye başladı. Hala herhangi bir ayar değişikliği yapmış değilim. Güncelleme de yapmadım. Telefonu aldığım ilk günden beri Miui 10 Global stable 10.0.2.0 yüklü.

Anlattığımız durum çok ilginç, yani kendi kendine aod bildirimlerinin gelmeye baslamasi:)
Ben uzun süredir bu sorun çözülsün diye bekliyorum hatta foruma konuda açtım herkes bekliyor gibi görünüyor.

Denemedigim rom kalmadı ve pes ettim sonunda :(
Telefon modeliniz mi8 gibi görünüyor? 10.0.0.2 resmi global rom mu kurulu şuanda?

Son düzenleme:

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Anlattığımız durum çok ilginç, yani kendi kendine aod bildirimlerinin gelmeye baslamasi:)
Ben uzun süredir bu sorun çözülsün diye bekliyorum hatta foruma konuda açtım herkes bekliyor gibi görünüyor.

Denemedigim rom kalmadı ve enson pes ettim :(
Telefon modeliniz mi8 gibi görünüyor? 10.0.0.2 resmi global rom mu kurulu şuanda?

Evet. Cihaz bl açık çin cihazı. Global stable 10.0.2.0 yüklü. Şu an aod ekranında sadece instagram ikonu yok onun dışındaki tüm ikonlar mevcut. Kilit ekranında ve durum çubuğunda da tüm bildirimler mevcut. Ve ekstra yapılan hiç bşr ayar yok.

Telefonla ilgili geriye kalan tek sıkıntım malesef düzelmesi de zor görünen bluetooth sorunu. Bunun dışında hakikaten çok iyi telefon.

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Evet. Cihaz bl açık çin cihazı. Global stable 10.0.2.0 yüklü. Şu an aod ekranında sadece instagram ikonu yok onun dışındaki tüm ikonlar mevcut. Kilit ekranında ve durum çubuğunda da tüm bildirimler mevcut. Ve ekstra yapılan hiç bşr ayar yok.

Telefonla ilgili geriye kalan tek sıkıntım malesef düzelmesi de zor görünen bluetooth sorunu. Bunun dışında hakikaten çok iyi telefon.
Bluetooth ile ilgili ne sıkıntı var hocam? Ayrıca durum çubuğunda bildirimler ana ekrandayken mi görünüyor?

Üst Alt