Sohbet Dün başımdan geçenler

chimeratr01

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
2
Elimde redmi note 8 pro telefonum vardı.Forumda bir hocamın verdiği talimatlara uyuyordum.Nobrick Cfw romlar nasıl kurulur diye talimatı vardı onu yaparak bir sürü rom denedim.Sonra dün forumda xiaomi tool V2 ile kolayca rom atma diye birşey gördüm.Hem onu merak ettim hemde deodex romu denemek istedim.Gittim xiaomitoolv2 den deodex i flashladım.Bootloop a düştü.Fakat daha önce de bootloop a çok düşürdüğüm için telefonu ne yapmam gerektiğini biliyordum.Ama önce bir de Cfw uyumlu twrp flashladım.Oldu sana üstüste iki hata.Ardından telefona Reboot verdikten sonra telefonun sadece ışığı yanıyordu fastboot Recovery falan hiçbiri çalışmıyordu.Saatlerce brick oldu sanıp anne babam yolculukta telefonu görünce ne diyeceğim diye kaçış manevrası düşünüyorum :D Sonra foruma yazıyorum gören var
+hocam şunu şunu yapmamalıydınız
-peki hocam çözüm nedir?
+işte hocam bunu yapmamalıydınız
Diyen oldu,direk sorunumu sav baştan okuyarak hocam Hard brick olmuş geçmiş olsun,hocam bu olmuş geçmiş olsun diyen oldu.Elbette bunu diyen kişileri kötüleme gibi bir amacım yok yukarıdaki bir hocam bana çoğu konuda çok yardımı oldu sağolsun.Ardından Azeri galiba Karim isimli bir hocam geldi ilgilendi sağolsun.İlk olarak telefon hardbrick oldu açılmaz diye düşünüyordum,ardından brick türlerinin yayınlandığı bir makale gördüm fakat half brick olmuş zannediyordum.Onda da ya bataryayı çıkarmak gerekiyor yada pilin bitmesini beklemek.Ama yarın yola çıkıyorum işte nasıl bitireceğim?Bende foruma hala her an sayfayı yenileyip yenileyip bakıyorum.Sp flash toolla olacağını düşünüyorum brom_cmd_send_da_fail tarzında bir hata veriyordu sürekli.Bir yandan da aygıt yöneticisine bakıyordum.2 saniyelik olarak preloader görünüp gidiyordu.Bunu da Karim hocaya söyleyince telefonun brick olmadığını söyledi.Ardından Download agent ve Auth file yi değiştirdik ve preloader i flashlamayınca telefon kendine geldi.Hani siz siz olun bildiğiniz yoldan sapmayın.Sapınca kestirme deneyince yolunuz Adana Hürriyet mahallesine çıkıyor.Yine de Karim hocama da görürse Muhammed hocama da çok teşekkür ederim.
Edit:Şimdi tekrar farkettim aşırı boş yapmışım kesinlikle.

Üst Alt