Uygulama DUAL Kamera ayarı....

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
92
merhaba mi severler
kamera ayarlarını karıştırırken.. Ayarlar - Özelleştir sekmesinden Ön-Arka diye seçeneği bulup seçtim ve üst kısma attım. sonra ana ekrandan Ön-Arka seçeneğine geldim ve 2 kamera ile video kaydı keyfini sizler ile paylaşıyorum

neden ?

evdeki BICIRIKLARIN büyümesini kaydederken kendinizi de o arada kaydedip.. hem sizin hemde onlar için harika ANILAR olması dileği ile.....

not.. detaylı incelemedim.. 3-4 sn lik kendim ile kirli masamı çektim.. hemen sizler ile paylaşmak istedim. kalite boyut vs kısmını incelemek sizlere kalmışşşşş

kısa bir inceleme ekleyim...

hangi kameranın görüntüsünün büyük olacağını seçebildiğiniz gibi, küçük olan kameranın görüntüsünü sağ-sol / alt-üst gibi kaydırma yerleri de var.
misal.. siz bir youtuber sınız ve canlı yayında gezi anlatımı yapıyorsunuz. dolayısı ile de kendinizi ekranın herhangi bir yerinde ufaltıp arka kamera ile de gezdiğiniz yer veya incelediklerinizi daha büyük karede kaydedebiliyor.... çekim durum yerine göre de anlık kendi görüntü yerinizi değiştirebilmektesiniz. video kalite ve ayarları FHD sanırım.. çok bakmadım...
bu ayarlar kısmını BICIRIKLARI kaydetmek isteyen ebeveyn lere bırakıyorum :)

bu kamera kaydı özelliği ile youtube da EŞEK ŞAKALARI bölümü bile açabilirsiniz .......sun~~

gelen yorum için not ekleyim.. mi9t cihazımda bu özellik yok... her cihaz ve rom da durum nedir bilgim yok..12.5.1 de var.. paylaşıyorum.. ama 12.5.1 de tema sorunu da var.. indirdiğim tüm temaları kullanmak istediğimde uyumsuz diyor.. bende global stable a geçmeyi düşünüyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-06-22-29-16-967_com.android.camera.jpg
    Screenshot_2021-06-06-22-29-16-967_com.android.camera.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Evet bu özelliği mi cihazlarda ilk poco f2 pro da görmüştük. Ancak her modelde olan bir özellik değil.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular