Sohbet Dual apps 2den fazla yapma

adana3756

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer
Cihazım
mi 8
Konular
8
Merhaba Dual apps çalışma mantığı ile istediğimiz kadar aynı uygulamayı nasıl kullanabiliriz ?

Dual apps uygulamarı kopyalamıyor aslında sadece Dual apps'in klonladığını sandığımız uygulamanın aynısını ana ekrana atıyor ve aynı uygulamanın sözde klonlanmış olanını başlattığımızda kayıtları farklı bir depolama alanına yazdığı için klonlanmış gibi görünüyor.

Asıl sorum aynı uygulamanın üçüncüsünü ana ekrana atıp uygulamanın kayıt yerini nasıl değişterebilirim ?

adana3756

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer
Cihazım
mi 8
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ülkenin yazılım durumunda ne kadar geride kaldığının göstergesi. Bunu bilen tek birisi bile yok

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Hocam öncelikle yazılımcı değilim yazdıklarımı sadece mantık kullanarak yazacağım. Bir uygulama yüklerken telefona paket ismiyle( com.example.app ) kurulur. Eğer bu paket ismi telefonda zaten mevcutsa aynı uygulamadan bir tane daha kurmaz. Kullandığım modlu uygulamalar( Whatsapp aero gibi uygulamalar) geliştirici tarafından paket isminin değiştirildiği ve normal Whatsappın sahip olduğu paket ismiyle aynı olmadığından dolayı ana uygulama olan Whatsappı silmeden bu modlu whatsappları kurabilirsiniz. Yani demek istediğim eğer klonlamak istediğiniz uygulamanın paket isimlerini birbirinden farklı yaparsanız aynı uygulamadan sınırsız şekilde kullanabilirsiniz. Paket ismini değiştirmeyi tam olarak bilmiyorum fakat internetten araştırdığım kadarıyla Android Studio uygulamasıyla değiştirilebiliyor

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

(Demek istediğim bu whatsappın normal paket ismi com.wa fakat farklı paket isimleriyle aynı uygulama kurulabiliyor.)

adana3756

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer
Cihazım
mi 8
Konular
8
Hocam öncelikle yazılımcı değilim yazdıklarımı sadece mantık kullanarak yazacağım. Bir uygulama yüklerken telefona paket ismiyle( com.example.app ) kurulur. Eğer bu paket ismi telefonda zaten mevcutsa aynı uygulamadan bir tane daha kurmaz. Kullandığım modlu uygulamalar( Whatsapp aero gibi uygulamalar) geliştirici tarafından paket isminin değiştirildiği ve normal Whatsappın sahip olduğu paket ismiyle aynı olmadığından dolayı ana uygulama olan Whatsappı silmeden bu modlu whatsappları kurabilirsiniz. Yani demek istediğim eğer klonlamak istediğiniz uygulamanın paket isimlerini birbirinden farklı yaparsanız aynı uygulamadan sınırsız şekilde kullanabilirsiniz. Paket ismini değiştirmeyi tam olarak bilmiyorum fakat internetten araştırdığım kadarıyla Android Studio uygulamasıyla değiştirilebiliyor

(Demek istediğim bu whatsappın normal paket ismi com.wa fakat farklı paket isimleriyle aynı uygulama kurulabiliyor.)
Cevabın için teşekkür ederim. Fakat bir uygulama kopyalanmaya karşı korumalıysa bunu yapamayız. O yüzden sadece miui'nin dual apps çalışma mantığıyla bunu yapabiliriz ama nasıl yapacağımı bilmiyorum bilen yok mu acaba?

adana3756

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer
Cihazım
mi 8
Konular
8
parasını ver sana ne yazılımlar yaparlar bu ülkede. forumda işi yok adamların
İlgisi yok kardeşim Türkiye forumlarında buna benzer tek bir bilgi bile yok.Çoğu problemleri yabancı forumlarda çözeyebiliyorum malesef

adana3756

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer
Cihazım
mi 8
Konular
8
Kullanıcı uygunsuz konu yükseltme nedeniyle uyarı cezası almıştır. Konularınızı yükseltmek/güncel tutmak için yükselt butonunu kullaınız.
Güncel

Üst Alt