Çözüldü Driver yükliyemiyorum

Fakelifetk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
E-Ticaret
Konular
28
Konu dışı veya yeri olmayabilir ama bilen birisi illaki vardır bu forumda hocalarım bi bakın. Elimde Zotac 730 2 GB 128 BİT ekran kartı var fakat bunu güncellemeye çalıştıgımda ya ekran gelmiyor veya açılıyor bu sefer ekran kartını görmüyor. başka sürümleri denesemde olmadı varmı bir bilen ?

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Driver'ı Microsoft temel görüntü bağlaştırıcısı olarak seçtiğinizde açılıyor, sürücü yüklediğinizde görüntü gelmiyorsa, büyük ihtimal besleme sorunu vardır. Kartı besleyen fazlardan bir yada fazlası arızalanmış olabilir.

Fakelifetk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
E-Ticaret
Konular
28
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driver'ı Microsoft temel görüntü bağlaştırıcısı olarak seçtiğinizde açılıyor, sürücü yüklediğinizde görüntü gelmiyorsa, büyük ihtimal besleme sorunu vardır. Kartı besleyen fazlardan bir yada fazlası arızalanmış olabilir.
Ekran kartı görünüyor driver sıkıntım var şuan hocam

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27

Fakelifetk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
E-Ticaret
Konular
28
DDU İle yazılımını sildim. Evet ama dxdiag da durum bu ve aygıt yöneticisinde bağdaştırıcı adı var şuan ama yazılım silmeden önce GT 730 gözüküyordu yani ekran kartı sağlam herhalde

Ekli dosyalar

• 15850772063804800554730942772327.jpg
    15850772063804800554730942772327.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 5

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
DDU İle yazılımını sildim. Evet ama dxdiag da durum bu ve aygıt yöneticisinde bağdaştırıcı adı var şuan ama yazılım silmeden önce GT 730 gözüküyordu yani ekran kartı sağlam herhalde
Ekran kartınızı besleyen,( her ekran kartı modeli için değişkendir) mosfets vardır. Bunların bir ya da bir kaçı arıza verir ise ekran kartınız çalışabilir. Ancak driver ile gelen özellikler yüksek enerji çekeceğinden GPU yeteri kadar beslenemez ve görüntüyü keser. Buna da daha çok yeterli soğutulamama sebep olur. Soğuk kaynak sorunları da çok fazla yaşanabiliyor. Eğer donanım arızası olmadığını düşünüyorsanız, formatlayarak, yeniden windows kurun. Sorun devam ediyorsa, söylediğim sebeplerden arızalı olma ihtimali yüksek.

Fakelifetk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
E-Ticaret
Konular
28
Evet hocam dediğiniz doğru olabilir. Fakat cogu forumda benimle aynı sorunu olan arkadaşlar var. Nvdia güncellemeyi kesmiş bir sürümden sonra bazı arkadaşlar sürüm vermiş yükliyenlerden bazıları çalışmadı bazıları çalıştı diyor :( . Acaba bu mosfetlerden bulup değiştirsem çalışma ihtimali varmı bulabilirmiyim ?

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Evet hocam dediğiniz doğru olabilir. Fakat cogu forumda benimle aynı sorunu olan arkadaşlar var. Nvdia güncellemeyi kesmiş bir sürümden sonra bazı arkadaşlar sürüm vermiş yükliyenlerden bazıları çalışmadı bazıları çalıştı diyor :( . Acaba bu mosfetlerden bulup değiştirsem çalışma ihtimali varmı bulabilirmiyim ?
Daha önce benzer sorun yaşayan dostum sayesinde bayağı bir deneyimim oldu. Eğer Driver güncellemesi sebep olduğunu düşünüyorsanız Temiz kurulum windows ile eski sürücünüzü kurarak deneyin.
Tamirat olayına gelince; elektronik beceriniz var ise, yapılabilir ama çok basit bir işte değil. Yeterli aletleriniz olmalı. Yüksek ısı yüzünden lehim çatlamaları da sebep olabiliyor, chip in macununu konrtol edebilirsiniz. Birde parça bulmak sorun olabilir. Siz öncelikle sürücü sorunu olup olmadığından emin olun. Tamirat konusunda ne derece başarılı olunur birşey diyemem.

Fakelifetk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
E-Ticaret
Konular
28
Hocam çok soru sordum farkındayım ama temiz kuruluma cidden gerek varmıdır. Çünkü eski driverların hepsini sildim kaldırdım GPU driverları dahil. Tamirat konusuna gelirsek Elektronik dükkanında Stajyerlik yapıyorum ustamla bir çok kartı tamir ediyoruz bunuda edebilir gibi duruyor dedigim gibi gerek varmı cidden temiz kuruluma

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Hocam çok soru sordum farkındayım ama temiz kuruluma cidden gerek varmıdır. Çünkü eski driverların hepsini sildim kaldırdım GPU driverları dahil. Tamirat konusuna gelirsek Elektronik dükkanında Stajyerlik yapıyorum ustamla bir çok kartı tamir ediyoruz bunuda edebilir gibi duruyor dedigim gibi gerek varmı cidden temiz kuruluma
Ekran kartı sürücülerini tamamen temizleyip kurtulmak o kadar kolay olmuyor biliyorsunuz. Sistemden de birşeyleri götürüyor. Öncelikle donanımlarınızın driver desteği kesildiyse, her zaman bir kenarda, en stabil olanları bulunsun. Bazen yeniden bulmak o kadar kolay olmuyor. Driverlarınızın hepsini temin önce. Son yayınlanan resmi driver ile denemeler yapabilirsiniz. Tercih sizin Şu halini düzetmeye çalışabilirsiniz, yeni windows ile deneyebilirsiniz.
Ama şu ihtimalide göz önünde bulundurun, eğer donanım arızası var ise Windows kurulumu sonrası PC açılmayabilir de.

Üst Alt