Yardım Dreame D9 Harita Sorunu

BarisCK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Öncelikler herkese merhaba. Yaklaşık 1 aydır sorunsuz şekilde kullandığımız Xiaomi Dreame D9 robot süpürgemiz ile bu sabah itibarıyla sorun yaşamaktayız. İlk aldığımızda kolaylıkla evimizin haritasini çıkardık ve kaydettik. Bugüne kadar da hem oda temizliği hem tüm ev temizliği konusunda sorun yaşamadık. Bu sabah tek oda temizliği yaparken robot halıya takıldı ve telefona bildirim geldi. Robotu kurtarıp yerine bıraktıktan sonra.
1- Her zamanki gibi Robot is selfpositioning uyarısını aldık.
2- New areas detected uyarısı belirdi telefonda (Normalde gidemediği balkonu gördü ve daha önce de oluyordu)
3-Self positioning failed dedi.
4- Sonrasında ise mevcut harita yerine evi tekrar mavi olarak algılayıp haritalandirma yapmaya başladı. Sonrasında ise şarj istasyonuna dondurdum ancak onu da baya zor buldu

Şu anda map management e girdiğimde evin kayıtlı haritası görünüyor ancak ana ekranda en son gördüğü mavi haritayı gösteriyor. Room cleaninge tıklayınca "Lütfen kayıtlı haritalardan seçim yapın" Uyarısı alıyoruz.

Yani haritalar bölümünde evimizin haritası görünmesine rağmen o harita üzerinden temizlik yapamıyoruz. Mevcut görselleri de ekliyorum.

Yorumlariniz için şimdiden teşekkürler .
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Soldado35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alican
Cihazım
Dream d9
Konular
0
Bende aynı sorunu yaşadım çözüm bulabildiniz mi

stronglion35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alican
Cihazım
Dream d9
Konular
0
Bende aynı sorunu yaşıyorum. 2 kez başıma geldi çözüm bulamadım. Cihazı kendi haline bıraktığım zaman bir iki gün sonra kendiliğinden düzeliyor fakat manuel hemen düzeltme yapamıyorum

Tarikdinc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarık
Cihazım
Redmi Not 9 Pro
Konular
0
Arkadaşlar bu sorun benimde başıma geldi.
Çözüm olarak şunu deneyebilirsiniz.
1. Robotu tamamen kapatın ve şarj istasyonunun yanına getirin.
2. Şarj istasyonunun fişini çekin
3. Uygulamayı kapatın, Arka planda çalışmasın tamamen kapandığında emin olun.
Sırası ile aşağıdakileri yapınız.
1. Şarj ünitesinin fişini takınız.
2. Robotu açın
3. Biraz bekleyin şarj istasyonuna gitmediyse cihazın üzerindeki eve dön tuşu ile şarj istasyonuna gönderin
4. Uygulamayı açın
5. Eski haritanın geldiğini göreceksiniz.
Ben bu şekilde yaptığımda düzeliyor

oneiros

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağlar Demir
Cihazım
Dreame D9-
Konular
0
Merhaba, cihaz haritalamayı 2-3 sefer deneme sonrası yaptı ancak garip bir problemim var. Evin haritası yapmış olmasına rağmen temizliğe başladıktan sonra evin haritasını kendi içinde saat yönünde 25-30 derece kadar çeviriyor. Evi çapraz temizlemeye başlıyor. Umarım anlatabilmişimdir, odalar iç içe girmeye başlıyor bir süre sonra. Dolayısıyla her 2 çalıştırmadan 1 tanesinde uzak odalardan şarj ünitesine dönemiyor. Onu geçtim evi kendi kafasına göre belirlediği haritaya göre temizlediği için kendine göre düz ilerlediğini sanıyor ama evde çapraz yol alıyor. Kare alan içinde çapraz kare alan gibi düşünün lütfen. kendi alanını düz sandığı için diğer alanları temizlemiyor. Mop için engellediğim alanlar var halılar gibi, harita döndüğü için bu alanlar bambaşka yerlerde kalıyor. Eski haritaya da geri dönemiyorum. Yeniden harita yaptığımda, yine evin haritasını çıkarıyor sonra yeniden temizlediği harita kendi içinde dönmeye başlıyor. bu sorunu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı? teşekkürler

oneiros

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağlar Demir
Cihazım
Dreame D9-
Konular
0
Merhaba, cihaz haritalamayı 2-3 sefer deneme sonrası yaptı ancak garip bir problemim var. Evin haritası yapmış olmasına rağmen temizliğe başladıktan sonra evin haritasını kendi içinde saat yönünde 25-30 derece kadar çeviriyor. Evi çapraz temizlemeye başlıyor. Umarım anlatabilmişimdir, odalar iç içe girmeye başlıyor bir süre sonra. Dolayısıyla her 2 çalıştırmadan 1 tanesinde uzak odalardan şarj ünitesine dönemiyor. Onu geçtim evi kendi kafasına göre belirlediği haritaya göre temizlediği için kendine göre düz ilerlediğini sanıyor ama evde çapraz yol alıyor. Kare alan içinde çapraz kare alan gibi düşünün lütfen. kendi alanını düz sandığı için diğer alanları temizlemiyor. Mop için engellediğim alanlar var halılar gibi, harita döndüğü için bu alanlar bambaşka yerlerde kalıyor. Eski haritaya da geri dönemiyorum. Yeniden harita yaptığımda, yine evin haritasını çıkarıyor sonra yeniden temizlediği harita kendi içinde dönmeye başlıyor. bu sorunu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı? teşekkürler
Daha açıklayıcı olması için haritayı da paylaşıyorum. Doğru olan çerçeve kırmızı, ama cihaz yeşil yönünde evi çeviriyor kafasına göre. Oda 4 aslında iki odaydı. dönerken birleştirdi. Oda ikinin en sağ tarafı banyo idi, dönerken banyoyu da oda 2 nin içine aldı. Bu şekilde haritayı da bozuyor.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-04-16 at 13.35.49.jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-16 at 13.35.49.jpeg
    73,2 KB · Görüntüleme: 1
Üst Alt