Soru Downgrade ederken ne yapılmalı?

ErdincOTA

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdinç
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
9
Arkadaşlsr ben Mi 9T'de haftalık güncel EU beta ROM kullanıyorum ve MIUI12 nin Android 10 olan güncellemesine geri dönmek istiyorum, Android 11 gerçekten yaramadı bu telefona, eskisinden çok daha yavaş. Ben ROM u dahili hafızaya attıktan sonra TWRP ile neyleri Wipe etmem gerekiyor? Factory reset atarsam indirdiğim ROM silinmez mi? Lütfen aydınlatın beni :D

Metin

(:
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Cihaz için arb (anti rollback) söz konusu mu? Asıl önemli olan bu.. Eğer varsa cihazı açamazsınız.. Sıkıntılı bir durum çıkar ortaya.. Anti Roolback için forumda konusu mevcut, kontrol edin derim ben..
Baktınız, diyelim ki Arb sizin için söz konusu değil, buna emin olduktan sonra, twrp girin, wipe işlemlerine gelip Advanced wipe kısmından Cache, dalvik, sistem, data 4 seçeneği seçip işlemi tamamlayın.. Romu yükleyin, sonra wipe kısmından format data sonra da yes diyerek onaylayın.. Sonra reboot.. Cihazda format data sonrası herşey silinir, dahili hafıza gibi..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu arada, resmi bir rom kuracak olursanız magisk yüklemeyi unutmayın aksi takdirde twrp gider.. Yükleme işlemini rom + magisk olarak arka arkaya yükleyin. Sonra Format data.. Eu roma devam edecekseniz magisk zorunlu değil twrp için.

Son düzenleme:

berkemir0

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Arkadaşlsr ben Mi 9T'de haftalık güncel EU beta ROM kullanıyorum ve MIUI12 nin Android 10 olan güncellemesine geri dönmek istiyorum, Android 11 gerçekten yaramadı bu telefona, eskisinden çok daha yavaş. Ben ROM u dahili hafızaya attıktan sonra TWRP ile neyleri Wipe etmem gerekiyor? Factory reset atarsam indirdiğim ROM silinmez mi? Lütfen aydınlatın beni :D
Rehber - Twrp ile Sorunsuz Rom Kurma Yöntemi (Video) konuyu okuyabilirsiniz.Konudaki videoda twrp detayları var.Mi 9T'de anti rollback yok o yüzden eski roma geri dönebilirsiniz.
Bu ara herkes bu romu övüyor Rom - Miui 12.5 OneOS 21.1.27 Yeni Gizli Olan Güncelleme siz de deneyebilirsiniz.

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Mi 9tyi miui 10 android 9a fastboottan düşürsek sıkıntı olur mu.

ErdincOTA

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdinç
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkürler. Android 10 olduğu için EU Stabil yükledim, yağ gibi akıyor.

Üst Alt