Sohbet Dosyalarınızı nasıl yedekliyorsunuz?

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Merhaba arkadaşlar. Sinir krizi geçirmeme neden olan bir olay geldi başıma. Benim telefonumda 80 GB dosyam var. Müzik dinlemeyi çok fazla severim. Olay biraz uzun ve teknik detay dolu olduğu için tam anlatmıyorum. Merak eden olursa anlatırım. Kısaca telefonda ne var ne yok hepsi silindi. 10 yıllık özenle biriktirdiğim müziklerimin gitmesi canımı fazlasıyla yaktı. Normalde ben dosyaları laptopa yedeklerdim. İş nedeniyle laptopda yer olmadığı için telefondan yedeklediğim dosyaları sildim. Şimdi yani ne laptopda yedeklerim kaldı, ne telefonda dosyalarım.

Sorum şu. Şöyle durumların olmaması için dosyalarınızı nasıl yedekliyorsunuz? Cloud servisler mi kullanıyorsunuz? Yoksa benim gibi ayrı bir depoloma birimine mi aktarıyorsunuz?. Yüksek boyut için yedekleme önerileriniz nelerdir? Ve sizin de başınıza böyle bir olay geldi mi? Hem söhbet muhabbet ederiz, hem de önerilerinizi alayım istedim.

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Fotoğraflar Google fotoğraflar uygulamasında 3-4 senedir rom değiştirirken vs fotoğraflar silinmiyor.
Müzikler önceden mp3 kullanırdım telefonu sıfırlayacağım zaman Pc'ye atıyordum sonra geri alıyordum.Şimdi spotify listelerim var yeniden indiriyorum.
Video için mediafire hesabım var videolar da çok önemli değil anı olsun diye tutuyorum.Bir kısmı google fotolarda.

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Merhaba arkadaşlar. Sinir krizi geçirmeme neden olan bir olay geldi başıma. Benim telefonumda 80 GB dosyam var. Müzik dinlemeyi çok fazla severim. Olay biraz uzun ve teknik detay dolu olduğu için tam anlatmıyorum. Merak eden olursa anlatırım. Kısaca telefonda ne var ne yok hepsi silindi. 10 yıllık özenle biriktirdiğim müziklerimin gitmesi canımı fazlasıyla yaktı. Normalde ben dosyaları laptopa yedeklerdim. İş nedeniyle laptopda yer olmadığı için telefondan yedeklediğim dosyaları sildim. Şimdi yani ne laptopda yedeklerim kaldı, ne telefonda dosyalarım.

Sorum şu. Şöyle durumların olmaması için dosyalarınızı nasıl yedekliyorsunuz? Cloud servisler mi kullanıyorsunuz? Yoksa benim gibi ayrı bir depoloma birimine mi aktarıyorsunuz?. Yüksek boyut için yedekleme önerileriniz nelerdir? Ve sizin de başınıza böyle bir olay geldi mi? Hem söhbet muhabbet ederiz, hem de önerilerinizi alayım istedim.
harici ssdler var bi tık pahalı ama iş görürler
mesela örnekleri burada mevcut

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Google fotoğraflar, Onedrive, Mega ve yerel depolama kullanıyorum. Bu 4'lü birbiriyle video ve fotoğraf olarak senkron halde ama asıl olayım Onedrive 'da çünkü depolama alanı en genişi.

Lovelesss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
17
Bende 120 GB film ve resim video arşivim var bana özel olanlar hariç çoğunu Google One üzerinden Google Fotoğraflar yüklüyorum ayrıca yandex Disk kullanıyorum telefona genelde bişi yüklemem birde 120 GB arşivimi hem sd card hemde usb flash bellek de saklıyorum

Mi 9 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt