İpucu Dosya Gizleme Özelliği

İMRAHOR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 5s 64gb
Konular
6
Merhaba Arkadaşlar, keşfettiğim bir özelliği açıklamak isterim.

Cihazda bulunan dosya simgesine tıklayıp açılan pencerede parmağımızı yukarıdan aşağı sürüklediğimizde gizli klasörleri görüntüleme ekranına geçiyor. bunun için parmağımızı okutuyoruz veya hangi kilit seçeneğimiz mevcut ise onu girip geçiyoruz.

karşımıza dosyaları şimdi gizle seçeneği çıkıyor ve bastığımızda dahili depolamaya girip istediğimiz klasördeki bir bilgiyi gizleyebiliyoruz.

Örnek: DCIM klasörü - Camera klasörü ve içinden seçtiğimiz resimleri gizlemek gibi.

Umarım faydalı olmuştur ve daha önce paylaşılmamıştır.

Saygılarımla,

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90

Cihazda bulunan dosya simgesine tıklayıp açılan pencerede parmağımızı yukarıdan aşağı sürüklediğimizde gizli klasörleri görüntüleme ekranına geçiyor. bunun için parmağımızı okutuyoruz veya hangi kilit seçeneğimiz mevcut ise onu girip geçiyoruz.

karşımıza dosyaları şimdi gizle seçeneği çıkıyor ve bastığımızda dahili depolamaya girip istediğimiz klasördeki bir bilgiyi gizleyebiliyoruz.

Örnek: DCIM klasörü - Camera klasörü ve içinden seçtiğimiz resimleri gizlemek gibi.

Saygılarımla,

Daha önce konu içlerinde paylaşılmıştı. 1-2 tanede resim eklerseniz 10 numara olur ;)

İMRAHOR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 5s 64gb
Konular
6
Tamamdır ekledim :) dosya simgesine tıklayıp parmağımızla yukarıdan aşağıya sürükleyince parmak izimizi soruyor. akabinde ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi dosyaları şimdi gizle seçeneği çıkıyor. devamı sizde :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-11-11-12-26-11-969_com.android.settings.png
    Screenshot_2016-11-11-12-26-11-969_com.android.settings.png
    58,5 KB · Görüntüleme: 301
  • Screenshot_2016-11-11-12-26-22-561_com.android.fileexplorer.png
    Screenshot_2016-11-11-12-26-22-561_com.android.fileexplorer.png
    44,8 KB · Görüntüleme: 279

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Hocam konu için teşekkürler ve güzel bir bilgi. Bilmiyordum öğrendim. :)

Minik bir ricam olacak eğer konuyu düzenlerseniz daha çok dikkat çeker. Mesela resimleri ilk mesaja eklemek gibi, tekrardan teşekkürler...

Furkanaknc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi m A1
Konular
0

Saygılarımla,
Ne yaptıysam olmadı dosya yöneticine tıklıyorum aşşağı çektipimde bildirim ekranı geliyo veya bir öğe seçiyorum basılı tutunca çıkan menğzde daha fazla ya basıyorum fakat gizle diye bişey çıkmıyo mi A1 kullanıyorum gizli dosyaları göster seçeneği var fakat dosya gizlemiyorum yardım edrseniz çkk mutlu olucam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ne yaptıysam olmadı dosya yöneticine tıklıyorum aşşağı çektipimde bildirim ekranı geliyo veya bir öğe seçiyorum basılı tutunca çıkan menğzde daha fazla ya basıyorum fakat gizle diye bişey çıkmıyo mi A1 kullanıyorum gizli dosyaları göster seçeneği var fakat dosya gizlemiyorum yardım edrseniz çkk mutlu olucam

Saygılarımla,
Ne yaptıysam olmuyor mi A1 kullanıcısıyım gizle seçeneği çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180918-014232.png
    Screenshot_20180918-014232.png
    183 KB · Görüntüleme: 139
  • Screenshot_20180918-014242.png
    Screenshot_20180918-014242.png
    71,3 KB · Görüntüleme: 97

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ne yaptıysam olmuyor mi A1 kullanıcısıyım gizle seçeneği çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim
Mi A1'de olmaz hocam. MIUI arayüzünün özelliği bu.

Talha27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Xaomi Redmi 5 P
Konular
4
Selam arkadaşlar ben uygulama gizledim uygulama gizlediğimde iki parmağınla gizli klasörü açabilirsin diyor ama anasayfanın ayarları filan çıkıyor o 2 parmak hareketi nasıl beyler yardımcı olursanınız sevinirim

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Aynı işlemi uygulamalar içinde yapabilirsiniz.

Selam arkadaşlar ben uygulama gizledim uygulama gizlediğimde iki parmağınla gizli klasörü açabilirsin diyor ama anasayfanın ayarları filan çıkıyor o 2 parmak hareketi nasıl beyler yardımcı olursanınız sevinirim

Gizli uygulamaları göstermek için ana ekranda ikinen iki parmağınızı aşağı yukarı yada sağa ve sola doğru açmalısınız, bir resme zoom yapmak gibi yani.

Talha27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Xaomi Redmi 5 P
Konular
4
Aynı işlemi uygulamalar içinde yapabilirsiniz.

Gizli uygulamaları göstermek için ana ekranda ikinen iki parmağınızı aşağı yukarı yada sağa ve sola doğru açmalısınız, bir resme zoom yapmak gibi yani.
Kardeşim bana resim atabilirmisin yada video atılabiliyyorsa her zaman yapıyorum ayarlar filan çıkıyor bende mecbur ayarlardan girip uygulamayı gizliden çıkartıyorum geri gizliyorum

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Kardeşim bana resim atabilirmisin yada video atılabiliyyorsa her zaman yapıyorum ayarlar filan çıkıyor bende mecbur ayarlardan girip uygulamayı gizliden çıkartıyorum geri gizliyorum
Ayrların açılması için basılı tutman gerekiyor, basılı tutmayacaksın saniyelik bir hareket bir fotoğrafa zoom yapar gibi.

Bak cem yılmaz gösteriyor nasıl yapılacağını

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
Üst Alt