Mod Dolby Atmos (MiUI 9 - 11 & Android 9 - 10)

• Konbuyu başlatan PURE
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 74
  • Görüntüleme 18K

mistein34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Sağlık
Konular
2
Hocam hepsini yükleyip yeniden başlattım ama magisk içerisinde "- Magisk Manager içerisinden; İndir, "Magisk SELinux Manager" - Yükle - Yeniden Başlat "
bunu bulamadım. İlginç geldi :)

Sinankerti01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orta düzey
Cihazım
Mi9SE
Konular
11
Dolby Atmos (Oreo)

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Android 8 (Oreo) cihazınıza Dolby Atmos kurarak ses deneyiminizi artırmak ister misiniz? Bu yazım da Android 8 (Oreo) cihazınıza nasıl Dolby Atmos kuracağınızı anlatıyorum.

Dolby Atmos nedir? Diye soracak olursanız kısacası sinama salonları için geliştirilen ses sistemidir. Dolby Atmos’u; Android 8 (Oreo) cihazınıza da kurarak kullanabilirsiniz.

Lenovo A7000 gibi bazı Lenovo akıllı telefonlar da ön yüklü gelen bu uygulamayı Android 8 (Oreo) cihazınıza kurarak ses deneyiminizi artırabilir ve iyileştirebilirsiniz. Cihazınızın hoparlör ve kulaklık ses kalitesinden memnun değilseniz bu uygulama sayesinde cihazınızın ses kalitesi artacaktır. Ayrıca hoparlör sesi kısık olan herhangi bir AOSP Rom (Oreo)'u kullanıyorsanız Dolby Atmos’u kurduğunuz da ses sorununu çözebilirsiniz.

Cihazınıza Dolby Atmos kurmak için telefonunuzun Root'lu olması gerekmektedir.

Uygulama Adı; Dolby Atmos
Root; Gerektiriyor (Magisk Manager)
Kurulum;
- Magisk Manager içerisinden; İndir, "Audio Modification Library" - Yükle - Yeniden Başlat
- Magisk Manager içerisinden; İndir, "Busybox For Android NDK" - Yükle - Yeniden Başlat
- Magisk Manager içerisinden; İndir, "Magisk SELinux Manager" - Yükle - Yeniden Başlat
- TWRP Recovery (Kurtarma) Menü'sünden ekte vermiş olduğum; .zip dosyasını yüklüyoruz.
(Install - "Dolby Digital Plus Oreo (Unity).zip" - Swipe to confirm Flash - Wipe cache/dalvik - Swipe to Wipe - Reboot System

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihazınıza Dolby Atmos kurdunuz mu? Deneyimlerinizi paylaşın.
Aşağıda bulunan indirme bağlantısında Viper4Android (V4A) mevcut; dilerseniz yukarıda anlatılan kurulum işlemlerini takip ederek Viper4Andorid'i de Dolby Atmos ile beraber kullanabilirsiniz.

Her şey için teşekkürler; İsocan01

Not: Android sürümü Oreo (8.0+) olan diğer marka ve modeldeki cihazlarda da çalıştığı söyleniyor, deneyebilirsiniz.
hocam yukarıdaki 3 lüyü kurmak zorundamıyız yoksa herhangi biri yetiyormu ? daha doğrusu 4 lünün tamamını indirip kurmamızmı gerekiyor düzgün çalışması için ?

KARABEY3620

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
soner
Cihazım
redmi note 5
Konular
47
Arkadaşlar telefonunuz root lu ise hiç uğraşmayın dolby ile. Magiskten viper4android xhifi yı kurun. Sonra ayarlamalarınızı deneme yanılma ile yapın. Sesi ciddi oranda yükseltiyor. Ayrıca Ne kasma ne de çökme sorunu var.
Tavsiye edeceğiniz bir ayar varmı acaba

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15

crrelax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihangir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
8
Lineage 15.1 deneyen oldu mu?

QXYGEN77

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İSMAİL
Cihazım
NOTE 6 PRO
Konular
5
Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Revolution Os OFFİCİAL Custom Rom [8.1.0]

BU rom ile adım adım uyguladım ve sonuç başarılı teşekkür ederim ellerine sağlık dostum

Moderatör tarafında düzenlendi:

altunbahadr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Meslek
Öğrenci
Konular
17
Dolby Atmos (Oreo)

Android 8 (Oreo) cihazınıza Dolby Atmos kurarak ses deneyiminizi artırmak ister misiniz? Bu yazım da Android 8 (Oreo) cihazınıza nasıl Dolby Atmos kuracağınızı anlatıyorum.

Dolby Atmos nedir? Diye soracak olursanız kısacası sinama salonları için geliştirilen ses sistemidir. Dolby Atmos’u; Android 8 (Oreo) cihazınıza da kurarak kullanabilirsiniz.

Lenovo A7000 gibi bazı Lenovo akıllı telefonlar da ön yüklü gelen bu uygulamayı Android 8 (Oreo) cihazınıza kurarak ses deneyiminizi artırabilir ve iyileştirebilirsiniz. Cihazınızın hoparlör ve kulaklık ses kalitesinden memnun değilseniz bu uygulama sayesinde cihazınızın ses kalitesi artacaktır. Ayrıca hoparlör sesi kısık olan herhangi bir AOSP Rom (Oreo)'u kullanıyorsanız Dolby Atmos’u kurduğunuz da ses sorununu çözebilirsiniz.

Cihazınıza Dolby Atmos kurmak için telefonunuzun Root'lu olması gerekmektedir.

Uygulama Adı; Dolby Atmos
Root; Gerektiriyor (Magisk Manager)
Kurulum;
- Magisk Manager içerisinden; İndir, "Audio Modification Library" - Yükle - Yeniden Başlat
- Magisk Manager içerisinden; İndir, "Busybox For Android NDK" - Yükle - Yeniden Başlat
- Magisk Manager içerisinden; İndir, "Magisk SELinux Manager" - Yükle - Yeniden Başlat
- TWRP Recovery (Kurtarma) Menü'sünden ekte vermiş olduğum; .zip dosyasını yüklüyoruz.
(Install - "Dolby Digital Plus Oreo (Unity).zip" - Swipe to confirm Flash - Wipe cache/dalvik - Swipe to Wipe - Reboot System

Cihazınıza Dolby Atmos kurdunuz mu? Deneyimlerinizi paylaşın.
Aşağıda bulunan indirme bağlantısında Viper4Android (V4A) mevcut; dilerseniz yukarıda anlatılan kurulum işlemlerini takip ederek Viper4Andorid'i de Dolby Atmos ile beraber kullanabilirsiniz.

Her şey için teşekkürler; İsocan01

Not: Android sürümü Oreo (8.0+) olan diğer marka ve modeldeki cihazlarda da çalıştığı söyleniyor, deneyebilirsiniz.
Ben yükledim telefonuma her denileni yaptım ancak uygulama bile çalışmamasına rağmen bana birkaç hata getirdi
Dolby durduruldu hatası veriyor
Birde telefonumda sım kart slotları çalışmıyor ımeı duruyor ancak sım kart algılamıyor pin vb. Hiç Bir şey sormuyor bu biraz canımı sıktı

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Magisk Modüller içerisinden Magisk SELinux Manager bulunamıyor. Nedir sıkıntı aceba ?

ghostmojo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Mühendis
Konular
109