Mod Dolby Atmos (MiUI 9 - 11 & Android 9 - 10)

• Konbuyu başlatan PURE
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 74
  • Görüntüleme 18K

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Dolby Atmos
MiUI 9 - 11
Android 9 - 10

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Dolby Atmos teknolojisinden genel olarak bahsedecek olursak bu teknoloji, size 3 boyutlu ses deneyimi sunuyor. Yani sesleri kanallar üzerinden değil obje odaklı olarak ele alıyor. Yani içerikteki objelerin çıkarmış olduğu seslerine odaklanıyor.

Bunun için üzerinde ciddi çalışmalar yürütülen bir bilim dalı var, psikoakustik. Bu konu üzerinde çalışan bilim adamları da tam bu noktada kullanıcılar için en ideal sesleri ayarlıyor. Ve daha sonrasında bu da yazılıma aktarılıyor.

HRTF adlı bir teknoloji var. Türkçe açılımı Kafaya Bağlı Aktarım İşlevi diye geçiyor. Ses şiddeti ve frekansında gerekli düzenleme ile bize hareket eden sesler sağlıyor. Yani, bilim ve teknolojinin birlikte çalıştığı Dolby Atmos sayesinde işittiğiniz sesleri sanki gerçekten etrafınızdan alıyormuşsunuz gibi bir ambiyans yaratılıyor.

Dolby Atmos ses teknolojisi, ilk olarak sinemalarda karşımıza çıkmıştı. Sinema salonlarındaki 7.1 Surround ses sistemlerinde kullanılan bu teknoloji , gün geçtikçe cebimizdeki mobil cihazlara da inmeyi başardı. Ve artık günümüzde birçok akıllı telefon, tablet ve bilgisayar modeli bu ses teknolojisini destekliyor
Cihazımız da yaşadığımız Dolby Atmos deneyiminde film, müzik, video ve oyunlardaki ses performansının oldukça arttığını hissedebiliyorsunuz. Bu deneyimde; içeriklerdeki sesleri 3 boyutlu olarak duyabiliyorsunuz. Bu sayede film ve oyunlarda, kendinizi filmin ya da oyunun içinde hissederken; müzik dinlerken kendinizi konserde hissedebiliyorsunuz.

Uygulama Adı ; Dolby Atmos
Kök İzni ; Gerektiriyor (Magisk Manager)

Magisk Manager / Modüller / İçe Aktar (+) / Dolby Digital Plus v6.5 / Yeniden Başlat !

Magisk Manager / Modüller / İçe Aktar (+) & İndir / Audio Modification Library / Yeniden Başlat !

Magisk Manager / Modüller / İçe Aktar (+) & İndir / Audio Compatibility Patch /
Ses tuşlarını denemeyi atlıyoruz.
Ve aşağıdaki gibi kurulumu gerçekleştiriyoruz.

Ses Kısma (-)
Ses Kısma (-)
Ses Artırma (+)
Ses Kısma (-)
Ses Artırma (+)
Kurulum - Pie (Android 9)'daki işlemlerin hepsini sırayla tek tek uyguluyoruz.
Ardından da;

Magisk Manager / Modüller / İçe Aktar (+) / /
Yapmak istediğimiz değişikliliği 'Permissive' olarak belirtiyoruz ve cihazı yeniden başlatıyoruz.

Dolby Atmos'a girmeye çalıştığımız da ise hâlâ hata veriyorsa eğer tek yapmamız gereken var;

Kök izni gerektiren dosya yöneticisi (MT Manager) ile aşağıda belirtmiş olduğum konumda bulunan '.apk' dosyasını kurmanızdır.
System / Priv-App / DsUI.apk
Uygulamayı kurduktan sonra gerekli 'Depolama' iznini vermeyi unutmayın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Teşekkürler deniyorum hemen Viper de kurulabiliyor mu aynı şekilde. Bi de Mi music playerla nasıl uyum sağlıyor. başka bir music player indirmek gerekiyor mu?

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Teşekkürler deniyorum hemen Viper de kurulabiliyor mu aynı şekilde. Bi de Mi music playerla nasıl uyum sağlıyor. başka bir music player indirmek gerekiyor mu?

Evet hocam, aynı işlemleri yaparak, ViPER4Android'i de kurabilirsiniz. Yalnız; uygulamaları tek tek kurup, cihazı resetleyin.
Miui'n kendine ait uygulamasında da işe yarıyor.
Tavsiye olarak müzik uygulaması isterseniz eğer; Pulsar+ tavsiye edebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Evet hocam, aynı işlemleri yaparak, ViPER4Android'i de kurabilirsiniz. Yalnız; uygulamaları tek tek kurup, cihazı resetleyin.
Miui'n kendine ait uygulamasında da işe yarıyor.
Tavsiye olarak müzik uygulaması isterseniz eğer; Pulsar+ ı tavsiye edebilirim.
Bilgi ve paylaşım için teşekkür ederim. Kulaklıkta performansı güzel ama hoparlörde çok farketmedi. kalite arttı evet ama yükseltme yapmadı. Miui 10 global beta da ses kısıldı biraz haparlörün yükseltse çok güzel olacaktı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Bilgi ve paylaşım için teşekkür ederim. Kulaklıkta performansı güzel ama hoparlörde çok farketmedi. kalite arttı evet ama yükseltme yapmadı. Miui 10 global beta da ses kısıldı biraz haparlörün yükseltse çok güzel olacaktı.

Geri bildirim için çok teşekkür ederim hocam, bende hep kulaklıkta kullandığım için pek dikkat etmedim hoparlöre.

ViPER4Android'i de kurduysanız eğer ekte vermiş olduğum ".rar" dosyasını indirip ve çıkarıp, klasörü Dosyalarım'a atıp, değişimi onaylar mısınız ?
Ardından da uygulamaya girerek istediğiniz mod'u yükleyebilirsiniz...

Ekli dosyalar

• ViPER4Android.rar
    14,7 MB · Görüntüleme: 110

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Vipera her girdiğim de bu uyarıyı veriyor ve ayarlar hoparlöre etki etmiyor. Yes diyorum bir kaç sefer anca açılıyor
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende de kurduktan sonra çıktı "Yes" dedikten sonra gitmedi ve uygulamayı sonlandırıp, yeniden açtığımda çıkmadı. Hala da çıkmaz (:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Bende de kurduktan sonra çıktı "Yes" dedikten sonra gitmedi ve uygulamayı sonlandırıp, yeniden açtığımda çıkmadı. Hala da çıkmaz (:
Cihazı yeniden başlattım felan ama olmadı. O ekranda kalıyor ve viper yanıt vermiyor diyor. Belki miui 10 beta ile uyumsuzdur ondan olabilir

brusk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Mi 13
Konular
8
Teşekkürler dostum mi5 MIUI 10 Oreo da Supersu ile çalışıyor

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
2nci kez kurdum. Kurulum bu şekilde oluyor. Yine her açılışta aynı uyarı ekranı çıkıyor yes diyorum. Yeniden başlatınca mod seçebileceksiniz gibi birşey diyor ok diyip baslatiyorum yine aynı.

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
2nci kez kurdum. Kurulum bu şekilde oluyor. Yine her açılışta aynı uyarı ekranı çıkıyor yes diyorum. Yeniden başlatınca mod seçebileceksiniz gibi birşey diyor ok diyip baslatiyorum yine aynı.

Hocam çok garip bir durum, nerede hata olabilir ki. Acaba başka modül mü kullanıyorsunuz ? Onunla mı çakışıyor...
Çünkü kendim de kurdum, annem ve babamın telefonunda kurdum... Sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
Magisk Manager'ı beta güncellemeye alıp, güncelleyip tekrar dener misiniz ?

Üst Alt