Mod Dolby Digital Plus Android 10 MIUI 11 Kurulumu (Güncellendi)

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Kendi keyfinize göre değişiyor viper dakş ayarlar ben böyle kullanıyorum mesela
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Sagolasin hocam. Ben de kendi kulakligima gore bir ayarlama yaptim zaten Sarmallama Rev2 cok iyi ben de onu kullaniyorum. Amma bir Ddc olaraq percocet deneyin

Sent from my MI 9 using Tapatalk

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
O ddc alanı kulaklığa göre değişiyor ben sony kulaklığı kullandığım için onu seçtim bakarım bş ara.

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Hocam mi 9 icin ses ayarlari varmi peki ? Mi 8 lite icin yazdiginiz gibi. Viper de neleri aktiv etmek gerek

aslında şöyle söyliyim cihaza göre ayardan çok kullandığınız ses aygıtına göre ayar yapmak önemli olan
ben airpods kulaklıklarda , bt ses sisteminde ve arabada 3'ünde de farklı ses ayarlarıyla dinliyorum , çünkü bir ses aygıtına uyan ayar diğer ses aygıtına uymuyor , cihazların ses oynatım ayarları ve kaliteleride farklı olduğundan böyle olmasıda çok doğal
bunun içinde viper4a da ön yükleme ayarları var ( örneğin altta bluetotth simgesine tıkladığınız zaman yeni ön ayar diye o an yaptığınız ayarı kaydedebiliyorsunuz ) buraya cihazlara göre ayar kaydedin o an hangi cihazı kullanıyorsanız onu başlatın
verdiğim yoldaki ayarlar xda da paylaşılmıştı arkadaşta ordan almış, ben size kendi ayarlarımıda sunarım ama dediğim gibi kullanacağınız ses aygıtı aynı değilse hiç bir işe yaramaz
verdiğim yoldaki ayarları uygulayın sonra deneme yanılma yöntemi ile bulun derim
ama şöyle bir gerçek varki viper4a da bana göre en kilit nokta codec ayarları cihazına uygun codec var ise inanılmaz bir ses kalitesi sunuyor , ben bu şekilde dolby+viper4a+hifi+jamesdp modüle ve uygulamalarını farklı kombinasyonlarda kullandım enson viper4a +hifi ile devam ediyorum gayette memnunum

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
aslında şöyle söyliyim cihaza göre ayardan çok kullandığınız ses aygıtına göre ayar yapmak önemli olan
ben airpods kulaklıklarda , bt ses sisteminde ve arabada 3'ünde de farklı ses ayarlarıyla dinliyorum , çünkü bir ses aygıtına uyan ayar diğer ses aygıtına uymuyor , cihazların ses oynatım ayarları ve kaliteleride farklı olduğundan böyle olmasıda çok doğal
bunun içinde viper4a da ön yükleme ayarları var ( örneğin altta bluetotth simgesine tıkladığınız zaman yeni ön ayar diye o an yaptığınız ayarı kaydedebiliyorsunuz ) buraya cihazlara göre ayar kaydedin o an hangi cihazı kullanıyorsanız onu başlatın
verdiğim yoldaki ayarlar xda da paylaşılmıştı arkadaşta ordan almış, ben size kendi ayarlarımıda sunarım ama dediğim gibi kullanacağınız ses aygıtı aynı değilse hiç bir işe yaramaz
verdiğim yoldaki ayarları uygulayın sonra deneme yanılma yöntemi ile bulun derim
ama şöyle bir gerçek varki viper4a da bana göre en kilit nokta codec ayarları cihazına uygun codec var ise inanılmaz bir ses kalitesi sunuyor , ben bu şekilde dolby+viper4a+hifi+jamesdp modüle ve uygulamalarını farklı kombinasyonlarda kullandım enson viper4a +hifi ile devam ediyorum gayette memnunum
Hifi-ni anlata bilirmisin hocam ? Nedir ne degildir ? Bende suan viper var
Dolby viper kullanmak gereksiz geliyor.

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Dolby ve viper kullanıyorum dolby sileceğim sanırım çok etkisiz geliyor şuanda
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Onun yerine viper ın surround ayarını açarım

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Hifi-ni anlata bilirmisin hocam ? Nedir ne degildir ? Bende suan viper var
Dolby viper kullanmak gereksiz geliyor.

tabiki kullandığınız kulaklık ses aygıtından yüksek ve kaliteli ses almanızı sağlıyor basitçe , ama kullanacağınız cihaz desteklemiyorsa bir etkisi olmaz ( en azından ses kalitesi olarak ) fakat sesin %10-15 oranında arttığını hissedersiniz
burdaki yoldan kurabilirsiniz Mod - [Magisk] Hi-Fi Audio ™

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45

Surround kullanınca sesi bastırıyor sanki. 3 farkli surround var viperde 3 unu de denedim belki kulaklik ve ayarlara goredir bilemiyorum

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17

viper4a yı doğru ayarlarda kurduktan sonra bana da hem gereksiz geldi ve hep yükleyip kaldırdım ( bir etki hissetmedğimden )
bakalım magisk güncel sürümüyle kurulum şansı olursa bir şans daha vereceğim malum sürüm yükseltiyorlar bir fark olabilir diye

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Surround kullanınca sesi bastırıyor sanki. 3 farkli surround var viperde 3 unu de denedim belki kulaklik ve ayarlara goredir bilemiyorum

Hocsm surround un bastırıyor gelmesi doğal sesş dağıtıyor çünkü

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
tabiki kullandığınız kulaklık ses aygıtından yüksek ve kaliteli ses almanızı sağlıyor basitçe , ama kullanacağınız cihaz desteklemiyorsa bir etkisi olmaz ( en azından ses kalitesi olarak ) fakat sesin %10-15 oranında arttığını hissedersiniz
burdaki yoldan kurabilirsiniz Mod - [Magisk] Hi-Fi Audio
Hocam kurdum,amma kulaklik ayarlarinda aktivlestirmem icin bir ayar cikmadi.

Üst Alt