Sohbet Dolandırıcılarmı

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Bu site ile alakalı hiç bir bilgiye ulaşamadım , gerçekten sms aboneliğindenmi çıkarıyorlar yoksa hepten tüm isteklerini kabulmu ediyoruz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Np_Overlord

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
36
Bu site ile alakalı hiç bir bilgiye ulaşamadım , gerçekten sms aboneliğindenmi çıkarıyorlar yoksa hepten tüm isteklerini kabulmu ediyoruz.

Hocam aynısı bu günlerde banada sık sık gelemeye başladı ben engelledim direk
Ne olur ne olmaz

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
Gerçekten Digitürk olsa kendileri ararlardı. Dolandırıcı bunlar

Bada

ツ ꧁☪꧂ツ
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
Poco x3
Meslek
Adliye personeli
Konular
7

Hocam en güzeli şu ,ben bu şekilde yapıyorum

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Sakın ha böyle mesajlara itibar etmeyin benden söylemesi

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Adamların sitesi , Facebook sayfası v.s. hepsi var
da bir Allah'ın kulu ne wiki nede ekşi sözlük te bunlardan bahsetmemiş , Asıl garibime giden o.

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Hocam şimdi şöyle söyleyeyim eskiden bir firmanın bayiiliğini yapan özel bir şirkette müşteri temsilcisi idim. Evet Digiturk,Turk Telekom veya D-Smart bunların adına işlem yapıp kişisel bilgileriniz ile size borç çıkartan alakasız yerlere abonelik yaptıran dolandırıcılar mevcut ama bu şekilde size sms geliyorsa dolandırıcılar demekte doğru değil çünkü özel baayii olabiliyorlar. Bunuda firmalar iş yükünü azaltmak ve hazır kurulu bir sistem varken daha ucuza gelmesi nedeniyle tercih etmekteler daha önce Digiturk kullandıysanız yada bir tanıdığınız sizi referans gösterdi ise yada herhangi bi operatörünüz iş ortağınıza bilerek yada bilmeyerek çeşitli hediyeler vs. Kapsamında kişisel bilgilerinizin iş ortaklarıyla paylaşılması ve işlenmesi ile ilgili izin vermişseniz direkt sizin numaranız ilgili şirketin IBM sistemlerine düşer ve sistem belirli periyotlar ile sizi aramaya, sms göndermeye başlar. Size gelen sms lerdeki bu link IBM nin sunucusunda kayıtlı numaranızı kara listeye alır. Doğruluğunu sorgulamak basit. Mesaj sonunda gelen kodla sorgulama yapılır. Asıl bu kod sorgulaması olmadan gelen mesajlara itibar etmemek gerekir ancak bununda bi yolunu bulacak kadar ilerledilerse durum vahim gerçekten. Sizde bununla ilgili müşteri hizmetlerini aradığınızda bir bağımız yok derler ama aslında öyle bir durum var ve bilgileriniz, bilgilerimiz satılıyor bunuda belirteyim.

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Hocam şimdi şöyle söyleyeyim eskiden bir firmanın bayiiliğini yapan özel bir şirkette müşteri temsilcisi idim. Evet Digiturk,Turk Telekom veya D-Smart bunların adına işlem yapıp kişisel bilgileriniz ile size borç çıkartan alakasız yerlere abonelik yaptıran dolandırıcılar mevcut ama bu şekilde size sms geliyorsa dolandırıcılar demekte doğru değil çünkü özel baayii olabiliyorlar. Bunuda firmalar iş yükünü azaltmak ve hazır kurulu bir sistem varken daha ucuza gelmesi nedeniyle tercih etmekteler daha önce Digiturk kullandıysanız yada bir tanıdığınız sizi referans gösterdi ise yada herhangi bi operatörünüz iş ortağınıza bilerek yada bilmeyerek çeşitli hediyeler vs. Kapsamında kişisel bilgilerinizin iş ortaklarıyla paylaşılması ve işlenmesi ile ilgili izin vermişseniz direkt sizin numaranız ilgili şirketin IBM sistemlerine düşer ve sistem belirli periyotlar ile sizi aramaya, sms göndermeye başlar. Size gelen sms lerdeki bu link IBM nin sunucusunda kayıtlı numaranızı kara listeye alır. Doğruluğunu sorgulamak basit. Mesaj sonunda gelen kodla sorgulama yapılır. Asıl bu kod sorgulaması olmadan gelen mesajlara itibar etmemek gerekir ancak bununda bi yolunu bulacak kadar ilerledilerse durum vahim gerçekten. Sizde bununla ilgili müşteri hizmetlerini aradığınızda bir bağımız yok derler ama aslında öyle bir durum var ve bilgileriniz, bilgilerimiz satılıyor bunuda belirteyim.
sms iptali için bilmem ne yaz şu numaraya yolla deseler kıl kapmazdım
Bilgilendirme için teşekkürler

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
sms iptali için bilmem ne yaz şu numaraya yolla deseler kıl kapmazdım
Bilgilendirme için teşekkürler

Link üzerinden de yapılıyor. Dilerseniz btk arayıp gelen mesaj sonundaki kodu verin sorgulatın ve öyle iptal edin. Müşteri temsilcisi iken outbound (dış arama) arama yapmak zordur insanlar kıl kapar dolandırıcı sanar bu nedenlerle özel baayii olsanızda anlatamazsınız ama inbound (sizi müşteri arar) aramalar en iyisidir resmi merkez numaranız olur. Outbound iş verdiler bana 4 sene neler çektim yapılacak iş değil.

Üst Alt