Dist. Olayı ve Xiaomi

OnimeN0Kyo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kyo
Cihazım
wave8500
Konular
7
Arkadaşlar merhabalar, şimdi endonezya'ya xiaomi malum dist ile girecek yaklaşık 30$ fiyat oynadı.
Aslında ucuk bir miktar değil hani gelsinde 30$=yaklaşık 65tl olsa gelsinde verelim denilecek fiyat.

Şimdi endonezya'daki dist firmayı tanımıyorum ne kadar genişler veya ne kadar darlar bilmiyorum.
Fakat ülkemizde rant haline dönen, teknoloji piyasası çakal distlerin eline düşerse bu fiyat 65'tlden 200 tl'lere kadar çıkabilir hepimiz biliyoruz. Bakınız; elite, zoppo

Şimdi biz hadi bizi geçtim şahsım adına ben bu eğer dist ile gelmek zorunda kalırsa( inşallah böyle birşey olmaz) bizim dist olma olasığımız çok mu düşük?

Bu işi deneyen falan var mı?

Yani ben şirket kurup hugoyla konuşsam bizim resmi sitemizde bana destek verse, biz mi alırız yoksa k.v.k,telpa filan gibi şirketler mi alır?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Dist. Olayı ve Xiaomi

OnimeN0Kyo' Alıntı:
Arkadaşlar merhabalar, şimdi endonezya'ya xiaomi malum dist ile girecek yaklaşık 30$ fiyat oynadı.
Aslında ucuk bir miktar değil hani gelsinde 30$=yaklaşık 65tl olsa gelsinde verelim denilecek fiyat.

Şimdi endonezya'daki dist firmayı tanımıyorum ne kadar genişler veya ne kadar darlar bilmiyorum.
Fakat ülkemizde rant haline dönen, teknoloji piyasası çakal distlerin eline düşerse bu fiyat 65'tlden 200 tl'lere kadar çıkabilir hepimiz biliyoruz. Bakınız; elite, zoppo

Şimdi biz hadi bizi geçtim şahsım adına ben bu eğer dist ile gelmek zorunda kalırsa( inşallah böyle birşey olmaz) bizim dist olma olasığımız çok mu düşük?

Yani ben şirket kurup hugoyla konuşsam bizim resmi sitemizde bana destek verse, biz mi alırız yoksa k.v.k,telpa filan gibi şirketler mi alır?

Kendi adıma, eğer Telpa ile servis anlaşması yaparsa hiçbir ürününü almam. KVK ile distribütörlük anlaşması yaparsa yine hiçbir ürününü almam. İsterse bana bedava versinler almam. Bu iki firma hakkında düşüncelerim bu kadar net.

Sent from my Nexus 7 using TapatalkPro

OnimeN0Kyo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kyo
Cihazım
wave8500
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cvp: Dist. Olayı ve Xiaomi

chatin_62 pid=2773 dateline=1402129387' Alıntı:
OnimeN0Kyo pid=2763 dateline=1402123520' Alıntı:

Kendi adıma, eğer Telpa ile servis anlaşması yaparsa hiçbir ürününü almam. KVK ile distribütörlük anlaşması yaparsa yine hiçbir ürününü almam. İsterse bana bedava versinler almam. Bu iki firma hakkında düşüncelerim bu kadar net.

Hocam şöyle ki xiaomi zaten i. dist. vericek yani sen o adama depo yeri, personel filan sağlıcaksın xiaomi ben sana ürünü satayım sen kaçtan satarsan sat diyen bir firma değil epey araştırdım daha öyle bir sistemi yok bu sistemede karşıymış zaten edindiğim bilgilere göre;

Tamam buraya kadar çok güzel bilindik bir firma satsın, telpa alsın 30$dolar farkla telpa satsın veya kvk veya başka firma işte sıkıntı buradan başlıyor.

Bundan sonra konuşacağım herşey temsili; Bunlar büyük balıklar yani xiaomi 500 liradan 1000 tane mi3 sat dedi telpa vb gibi firmalar tüm ürünleri kendi bütçesiyle satın alabilir, sonra 200-300 ekleyip piyasada yeniden sürebilirler, kapasiteleri var. Yani beni rahatsız eden canımı sıkan nokta bu aslında.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

OnimeN0Kyo pid=2774 dateline=1402130326' Alıntı:
chatin_62 pid=2773 dateline=1402129387' Alıntı:
OnimeN0Kyo pid=2763 dateline=1402123520' Alıntı:

Hocam şöyle ki xiaomi zaten i. dist. vericek yani sen o adama depo yeri, personel filan sağlıcaksın xiaomi ben sana ürünü satayım sen kaçtan satarsan sat diyen bir firma değil epey araştırdım daha öyle bir sistemi yok bu sistemede karşıymış zaten edindiğim bilgilere göre;

Tamam buraya kadar çok güzel bilindik bir firma satsın, telpa alsın 30$dolar farkla telpa satsın veya kvk veya başka firma işte sıkıntı buradan başlıyor.

Bundan sonra konuşacağım herşey temsili; Bunlar büyük balıklar yani xiaomi 500 liradan 1000 tane mi3 sat dedi telpa vb gibi firmalar tüm ürünleri kendi bütçesiyle satın alabilir, sonra 200-300 ekleyip piyasada yeniden sürebilirler, kapasiteleri var. Yani beni rahatsız eden canımı sıkan nokta bu aslında.

Hocam haklısınız ben de aynı şeyden çekiniyordum fakat eğer öyle bir şey yapmayı planlıyorlarsa çok rahat söyleyebilirim ki bir ithalatçı 100-150 tl karla getirip satacaktır. Bu durumda bizler de bu ithalatçı arkadaşlarımızdan alırız. (Garanti için zaten xiaomi kendi servislerini kuracak ve servis işlemleri orada gerçekleşecek.) Bizimle irtibata geçen ithalatçı arkadaşlarımız var, onlar bizim desteğimizi talep ederek bu teklifi yaptılar fakat tedarik sürecinin uzun olması ve bu sürede xiaomi'nin Türkiye pazarına girebilmesi ihtimali sebebiyle bu arkadaşlara biraz beklemelerini tavsiye ettik. 

Eğer -tabiri caizse- bildiğimiz kazıkçı firmalar diğer markalarda yaptıkları gibi son kullanıcıyı sömürmeye hevesliler ise; gerekli çalışmalar yapıldı bu heveslerinin kursaklarında kalacağını söyleyebilirim :D

OnimeN0Kyo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kyo
Cihazım
wave8500
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Hocam inş eğer dist vereceklerse de 1'den fazla ithalatçıya verirler böylece yine piyasada kar marjını olabildiğince düşük tutmaya çalışırlar. Ben şimdi işi iyice araştırıyorum önümüzdeki aylarda başvuru yapacağım. Hiç aklımda fikrimde aslında böyle bir şey yoktu fakat ne kaybederim ki.. En azından denemiş olurum

800saat

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0

türkiyedeki distribütör mantıgı belli. Yakaladıgına geçir. Eger o kafayla iş yaparlarsa zaten birşey satamazlar...

xoser

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Konular
28

sanmıyorum ki istediğin fiyattan sat desin. Tamam bir marj olacaktır disbiritörün ama o kadar fazla olacaksa zaten biz bi şekilde yurtdısından getirelim gene.

Üst Alt